Výklad snov


SNY a ich význam v živote človeka _______________________Ďalšie súvisiace články k výkladom snov

Biblia – Kniha Jóbova 33,14
Však Boh hovorí jedným spôsobom i druhým, hoci si to nevšímajú. Vo sne, v nočnom videní, keď tvrdý spánok padá na ľudí, v driemotách na lôžku, vtedy otvára ľuďom uši, spečaťuje im dané poučenia, aby odvrátil človeka od toho, čo koná a zmaril pýchu muža; uchová ho pred hrobovou jamou, aby jeho život neprešiel do podsvetia.

Každý človek túžiaci po svojom duchovnom vývoji by nemal ignorovať svoje sny, práve naopak, mal by sa snažiť pochopiť symboliku snov a vedieť pracovať so svojimi snami. Samozrejme nie každý sen musí niečo dôležité znamenať, pretože môžu sa nám zdať sny, ktoré sú výplodom vášho mozgu, ktorý stále pracuje nad dennými problémami. To je však dosť ľahké rozlíšiť, či sen má význam alebo nie. Preto je potrebné si sny hneď po prebudení zapísať a neskôr meditovať nad významom snov. Niekedy samozrejme neprídete na význam sna skôr, ako sa stane to, čo bolo snom predpovedané. Lenže aj to je dobrá škola. Takto si budete vedieť aspoň povrdiť správnosť vašich snov a symbolov. Človek, ktorý nie je ešte tak duchovne čistý, aby dokázal aj za bdelého vedomia získavať odpovede na svoje otázky z vyšších sfér, môže to dokázať prostredníctvom svojich snov. Netreba sa báť snov kvôli tomu, že ste niečo zlé vo sne zažili, pretože to, čo ste v ňom zažili, vôbec nemusí znamenať niečo zlé, ale naopak niečo dobré. Zatiaľ najlepšou knihou zaoberajúcou sa výkladom snov, s ktorou som sa stretol, je kniha Mystický šlabikár od Karla Weinfurtera. Symboly snov, ktoré v nej uvádza, sa povrdili presne v mojich snoch a v následnej realite, ktorá sa neskôr stala.

Myslím si, že každý by sa mal naučiť symboliku tohto sveta, pretože to bude neustále potrebovať vo svojom duchovnom postupe. Symboliku nenájdeme iba v snoch, ale nachádzame ju aj v chorobách, vo svätých textoch, v bežnom živote a pod. Napríklad človek, ktorý má problém so zrakom, ten sa nechce pozrieť pravde do očí a stále má svoju pravdu. Sám seba klame, že nevidí, čo robí so svojim životom a zároveň so životom iných. Problém so sluchom je podobný a má ho ten, kto nechce počuť dobré rady a robí sa, že nič nepočuje. V snoch tvoja matka symbolizuje tvoju dušu. Preto ak sa sníva o jej smrti, týka sa to mystickej smrti. Problém so zubami v sne môže znamenať, že je potrebná zmena v živote a pod. V Biblii “čo zaseješ, to zožneš” je zrejme jasný symbol príčiny a následku nášho konania. V bežnom živote sa tiež dejú veci, ktoré nám symbolicky niečo naznačujú, ak nevieme prísť na to inak. Ak sa niečo zvláštne udialo cez deň, porozmýšľajte nad tým, čo by to znamenalo, ak by sa vám to snívalo.

Prečo sa nám sníva v symboloch podľa duchovného sveta a nie presne podľa diania fyzického sveta bez symbolov? Dôvodov by sa našlo veľa, hoci nie som sám, kto zažil aj nesymbolický sen, ktorý netrebalo vykladať a doslovne sa stalo podľa sna, samozrejme bez môjho pričinenia. Na jeden z dôvodov odpoviem otázkou – Vedeli by Ste si predstaviť doslovný sen, v ktorom budete sledovať duchovnú svadbu vašej duše a ducha? Ako by sme spoznali, že je to naša duša?

A teraz sa zamyslime nad tým, akým spôsobom snívame. Ak logicky budeme uvažovať, tak prídeme na to, že naše zmyslové orgány hmat, čuch, sluch, zrak a chuť sú počas spánku odpojené, tak isto ako celé fyzické telo z pod našej vedomej kontroly. Čiže informácie, ktoré zachytávame vo sne, nie sú z fyzického sveta, ale z duchovného. Tieto infomácie sa nám potom premietajú ako obraz, zvuk, chuť, čuch a hmat. Je možné, že niekto bude mať tú istú informáciu inak zobrazenú, resp. preloženú do obrazov fyzických, ako niekto iný. Zrejme to bude v závislosti od toho, ako si osvojil symboliku. Ak pozná symboliku podľa určitého vzoru, podľa tohto vzoru by sa mu mali premietať aj obrazy.

Ďalšie súvisiace články k výkladom snov

Reklamy

1 453 komentárov

 1. Posted by Andrea on 5. februára 2017 at 00:05

  Dobry vecer, v poslednej dobe sa mi snivaju zle a hrozne sny….
  Snivalo sa mi, ze sedim na malej ploche vysoko nad zemou, kde sa neda hybat, iba sediet na zadku, vedla mna rebrik, ale neviem ist po nom dole, lebo sa mi neda otocit na tom malom priestore. A tak tam sedim a mam strach
  Predvcerom zase, ze moja starka havarovala na aute, zdialky som videla len ako jej odkvecla ruka a bezala som k autu, kricala o pomoc a dalej neviem.
  Vcera ma zase niekto strelil do hlavy a ostatni mi s kludom v hlase hovoria,ze zomrem, snazim sa byt v klude, aby som nekrvacala, ked znervozniem tak mi tecie krv po cele a nikde nie je lekarska pomoc …
  Viete mi prosim vylozit tieto sny?

  Odpovedať

 2. Posted by Sofia on 19. apríla 2017 at 22:15

  Chcem sa spitat co to znamena ked vidim blond zenu sediet na linke s kuchinskim nozom a strasi a bucha

  Odpovedať

 3. Posted by Jan Sofer on 14. júna 2017 at 00:29

  Dobrý den, prosím o výklad snu. Nejdříve sem šel s rodiči a sestrou po lese. Otec nemohl dobře chodit ( má artrozu a je to horší a horší ) ale my se mu smáli. Pak tam byla židle, která měla koženkový zelený sedák. Pak jsme šli po vesnici, naší vesnici. Najednou sme byli zpět v lese. Já vyskákal, s jásotem, přes větve do korun stromů, vysoko, kdy se ještě podemnou lámaly malé suché větvičky. Když jsem vyskákal nahoru letěl jsem dolů. Krásně jsem letěl, a pohybem dlaní jsem ovládal směr letu. Křičel jsem u toho štěstím. Něco jako jupíííí 😀 Pak sem dlaněmi pohl prudce doleva a pak doprava a dostal jsem se do výkrutu a padal, najedou jsem ale přistál hladce a krásně přímo vedle své kamárádky. Jemně sem se dotkl hrudníkem trávy a pak následoval zbytek těla. Najednou tam byla celá naše vesnice, všichni lidi co znám i mojí rodiče. Všichni jásali, že sem blázen a že to bylo super. Máma mi řekla že je to sport 😀 a že máme i mystryni české republiky v létání. 😀 a já ji řekl, myslíš sky diving. 😀 pak mi ještě něco říkal soused a taťka ( nejlepší přátelé od dítěte ) ale to už si nepamatuju co do mě hustili 😀 Prosím vás o výklad. takový sen kdy lítám a vyskáču do korun stromů a letím dolů se mi nezdál totiž poprvé a nevím co to znamená.

  Moc děkujuu

  Jan Šofer

  Odpovedať

 4. Posted by Tomáš on 17. júna 2017 at 23:21

  Dobrý deň. Mám prosbu. Sníval sa mi sen , že má pred domom zrazilo auto. Že som mal zlomené rebrá a nohu. Zobudil som sa uprostred noci na bolesť hrudníka.Potom som opäť zaspal. Ráno keď som sa zobudil som išiel dať jesť svojmu mačiatku a pustil som ho von. Chvíľu nato mi mačiatko pred domom zrazilo auto. Som z toho zničený. Mohlo to mačiatko vycítiť to že ma má zraziť auto a obetovalo sa za mňa. Lebo mám taký pocit že tam mal niekto zomrieť a mačiatko to vycitilo a obetovalo sa.

  Odpovedať

 5. Posted by leyla on 15. augusta 2017 at 09:36

  mala som velmy zvlasny sen videla som s s kamaratom ani by dom ho nenazvala kamosom prechadzat sa po lese krory mal vela listou ale prv sme tam dosly na aute zaparkowali nam ho v tom lese ten les bo zvlasny v strede mal asvalku a tocil sa niecko ako ceste v tatrach hovorile sme spolu prechadzali sa a on hovoril ze sa rozvadza nakoniec sme chceli odist no cakali sme na auto videla som tam vela aut a ludi na ceste akoze uz bon stoho lesa bola autobusova zastavka a aproti som videla a zenu s detmi a kocikom ja som sa pozrala a vautobusovej zastavke boli figitalne hodiny na ktorych ukazovalo ze je 11:00 zacudowala som pretoze som vosla do volakeho skliku kde bolo vela ludi ktorich nepoznam a obedowala visla som von a sla sped k kamosovy a vravela som mu ze normalne v praci o 11 iba koncime a na to som sa prebudila nechapemm to ..

  Odpovedať

 6. Posted by BernardOdoGy on 18. septembra 2017 at 13:11

  Sorry, otherwise to the subject. I’d a tad embarrassment. I randomly dropped my essay and that i urgently need to be able to write a completely new a single. I am able to not generate with my very own energy, so I wished to utilize into the essay composing assistance for financial resources. Observed just a few content pieces concerning this, but I have no idea if you can belief these expert services. Has someone heard of the term-paper-time.com ?

  Odpovedať

 7. Posted by Kristína on 29. októbra 2017 at 23:37

  Skúsim to tu pretože si neviem z kľúčových slov sen sama vyložiť a dosť ma trápi :/ skúsili by ste mi pomôcť prosím ?
  Snívalo sa mi že som bola s mužom na mieste ktoré nieje reálne ale zpoznávam ho z viacerých svojich snov.To miesto mám rada. Ten muž bola konkrétna osoba ale po prebudení som si nebola schopná vybaviť kto. ( mám partnera ale on to nebol) všetko bolo príjemné a pokojné zabávali sme sa a keď sme sa niako ocitli bližšie tvárami k sebe ten muž sa ma pokúsil pobozkať.nepodarilo sa mu to lebo nedočiahol keďže som stála mierne za ním a on sa snažil otočiť.( vtedy by akoby v mojom vedomí ani nebola myslienka že mám priateľa nie že by som si to neuvedomila ale ako keby to vredy tak ani nebolo) cítila som sa príjemne ale keď už už malo prísť k bozku v tom momente sa to zmenilo a zrazu som si bola plne vedomá toho že mám priateľa a blízkosť toho cudzieho muža mi bola veľmi nepríjemná tak som sa odtiahla a snažila odviesť pozornosť no ten muž stále naliehal a snažil sa ma nasilu pobozkať a pár krát ma pobozkal na líce pretože som sa uhla ale nie dosť rýchlo… Cítila som sa previnilo ale aj dosť ohrozene. Neviem čo si mám o tom myslieť. Ak ni niekto pomôže ďakujem. ( a nedávno reálne strea bývalého spolužiaka zo školy a tá postava mohla a nemusela byť on hoci som s ním nikdy nemala ani niaky esxtra kamarádsky vzťah)

  Odpovedať

 8. Posted by Ivka on 1. novembra 2017 at 14:03

  Dobry den. Chcela by som sa spytat . Casto sa mi sniva o svadbe ale ze ju s priatelom robime na poslednu chvilu. Zvacsa uz vo svadobny den zacneme hladat hudbu, zdobit, pozyvat ludi…v sne sa citim dost sklamane.v tych bielych satach sa zvacsa vidim stat bezmocna…
  A druhy sen. Snivalo sa mi o porode. Videla som sa ako cakam. Som doma a pozeram na brusko.potom uz ma odviezli do nemocnice a tam len som uz v porodnej sale cakala. Hned na to po prebudeni som si isla opat lahnut,zaspala som a sen pokracoval…uz to dieta som mala v rukach, kojila som ho videla som jeho tvaricku a nakoniec ma rodina upozornila ze dieta co drzim je steniatko-biele uz so zubami.

  Dakujem

  Odpovedať

 9. Posted by Dominika on 3. novembra 2017 at 17:22

  Dobry den potrebujem poradit co to asi moze znamenat skratke vam napisem kusok o mne … Myslim si ze to moze mat nieco a mojim bratom ktori umrel no nie som si ist kedze mam 17 rokov som kusok pred 18kou mam sestru 21 brat 19 dvaja bratia umreli ked boli malicky este nevidela som ich na fotke ani som sa o nich nerozpravala s rodicmi nedavno mi mamina o nich povedala ked sme boli pred vcerom na cintorine od vtedy mam taki pocit iny… Bala som sa chodit sama von do skoly zo skoly domov ci bol vecer ci den… Zrazu je to prec… Podme k tomu snu snivalo sa mi vcera ze lezim na mojej posteli v tom sa zjavil malicky chlapec jeden bol farbu oci ci vlasov si nepamäta. Vek max do 4 rokov podaval mi ruku stale sa usmieval prirodzene … Nic viac si nepamätam len ako sa ku mne priblizil a dal mi pusu na usta a v tom som sa zobudila od vtedy stale musim mysliet ci to nema nieco spolocne s mojimi mrtvimi bratmi… Prosim o radu dakujem

  Odpovedať

 10. Posted by ivet on 11. januára 2018 at 14:03

  dobry den.dnes sa mi snivalo bolo to ako zive. lezala som v spalni sama doma. zrazu som mala tazivy pocit..nevedela som sa pohnut ani zobudit. pozrela som na spalnove dvere oproti nim su dvere do wc a v pravo do kupelne. v zachode boli dvere otvorene a stsla tam starsia zena.blond a hlboke modre oci uplne nebesky modre. vyvolava co mne obrovske napatie. snazila som sa zobudit..neslo to. po chvilke sa mi to.podarilo a pozrela som sa do wc. lahla som si este a abi neviem som zase spala. zvycajne zaspavam 15min aspon. zase sa zjavila ta pani…a vosla do kupelne a tam stala akoby ma volala zanou.zrazu som stala oproti nej no nevosla som do kupelne. nieco ma velmi odradzalo a vyvolavao vomme obrovsky strach a tazobu. ta pani sa namna hlboko divala tymi modrymi ocami az mi bolo hrozne a snazila som sa stoj co stoj otvorit oci..neslo to.potom som otvorila a pozrela wx aj kupelnu. ked som vstala bola som viac unavena ako ked som.lyhala. obliekla som sa a odisla z bytu….bolo to neprijemne. tu pani v realy nepoznam anu nikoho stakym vyzorom. a vcera a predvcerom sa mi moja dcera 3r zobudila a ukazovala do rohu izny ze tam aha tam..tam..a ked som sa pytala co tam je plakala a bala sa. vobec netusim co to je a co to znamena

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: