Výklad snov


SNY a ich význam v živote človeka _______________________Ďalšie súvisiace články k výkladom snov

Biblia – Kniha Jóbova 33,14
Však Boh hovorí jedným spôsobom i druhým, hoci si to nevšímajú. Vo sne, v nočnom videní, keď tvrdý spánok padá na ľudí, v driemotách na lôžku, vtedy otvára ľuďom uši, spečaťuje im dané poučenia, aby odvrátil človeka od toho, čo koná a zmaril pýchu muža; uchová ho pred hrobovou jamou, aby jeho život neprešiel do podsvetia.

Každý človek túžiaci po svojom duchovnom vývoji by nemal ignorovať svoje sny, práve naopak, mal by sa snažiť pochopiť symboliku snov a vedieť pracovať so svojimi snami. Samozrejme nie každý sen musí niečo dôležité znamenať, pretože môžu sa nám zdať sny, ktoré sú výplodom vášho mozgu, ktorý stále pracuje nad dennými problémami. To je však dosť ľahké rozlíšiť, či sen má význam alebo nie. Preto je potrebné si sny hneď po prebudení zapísať a neskôr meditovať nad významom snov. Niekedy samozrejme neprídete na význam sna skôr, ako sa stane to, čo bolo snom predpovedané. Lenže aj to je dobrá škola. Takto si budete vedieť aspoň povrdiť správnosť vašich snov a symbolov. Človek, ktorý nie je ešte tak duchovne čistý, aby dokázal aj za bdelého vedomia získavať odpovede na svoje otázky z vyšších sfér, môže to dokázať prostredníctvom svojich snov. Netreba sa báť snov kvôli tomu, že ste niečo zlé vo sne zažili, pretože to, čo ste v ňom zažili, vôbec nemusí znamenať niečo zlé, ale naopak niečo dobré. Zatiaľ najlepšou knihou zaoberajúcou sa výkladom snov, s ktorou som sa stretol, je kniha Mystický šlabikár od Karla Weinfurtera. Symboly snov, ktoré v nej uvádza, sa povrdili presne v mojich snoch a v následnej realite, ktorá sa neskôr stala.

Myslím si, že každý by sa mal naučiť symboliku tohto sveta, pretože to bude neustále potrebovať vo svojom duchovnom postupe. Symboliku nenájdeme iba v snoch, ale nachádzame ju aj v chorobách, vo svätých textoch, v bežnom živote a pod. Napríklad človek, ktorý má problém so zrakom, ten sa nechce pozrieť pravde do očí a stále má svoju pravdu. Sám seba klame, že nevidí, čo robí so svojim životom a zároveň so životom iných. Problém so sluchom je podobný a má ho ten, kto nechce počuť dobré rady a robí sa, že nič nepočuje. V snoch tvoja matka symbolizuje tvoju dušu. Preto ak sa sníva o jej smrti, týka sa to mystickej smrti. Problém so zubami v sne môže znamenať, že je potrebná zmena v živote a pod. V Biblii “čo zaseješ, to zožneš” je zrejme jasný symbol príčiny a následku nášho konania. V bežnom živote sa tiež dejú veci, ktoré nám symbolicky niečo naznačujú, ak nevieme prísť na to inak. Ak sa niečo zvláštne udialo cez deň, porozmýšľajte nad tým, čo by to znamenalo, ak by sa vám to snívalo.

Prečo sa nám sníva v symboloch podľa duchovného sveta a nie presne podľa diania fyzického sveta bez symbolov? Dôvodov by sa našlo veľa, hoci nie som sám, kto zažil aj nesymbolický sen, ktorý netrebalo vykladať a doslovne sa stalo podľa sna, samozrejme bez môjho pričinenia. Na jeden z dôvodov odpoviem otázkou – Vedeli by Ste si predstaviť doslovný sen, v ktorom budete sledovať duchovnú svadbu vašej duše a ducha? Ako by sme spoznali, že je to naša duša?

A teraz sa zamyslime nad tým, akým spôsobom snívame. Ak logicky budeme uvažovať, tak prídeme na to, že naše zmyslové orgány hmat, čuch, sluch, zrak a chuť sú počas spánku odpojené, tak isto ako celé fyzické telo z pod našej vedomej kontroly. Čiže informácie, ktoré zachytávame vo sne, nie sú z fyzického sveta, ale z duchovného. Tieto infomácie sa nám potom premietajú ako obraz, zvuk, chuť, čuch a hmat. Je možné, že niekto bude mať tú istú informáciu inak zobrazenú, resp. preloženú do obrazov fyzických, ako niekto iný. Zrejme to bude v závislosti od toho, ako si osvojil symboliku. Ak pozná symboliku podľa určitého vzoru, podľa tohto vzoru by sa mu mali premietať aj obrazy.

Ďalšie súvisiace články k výkladom snov

1 442 responses to this post.

 1. Prajem príjemný večer Minne a ďakujem za Váš čas na výklad.
  Prekvapilo ma, že v okamihu, keď som Vám odoslala otázku, som môj sen nejako zrazu pochopila. Teším sa, že som ho pochopila veľmi podobne ako ste vysvetlili Vy. Ale bez Vás by som si s tými fialovo zelenými prstíkmi nedala určite rady.
  A ešte Vám porozprávam jeden sen, ktorý sa mi sníval predvčerom. Ten mi nemusíte vysvetľovať, ja som len nadšená, čo sa mi snívalo. (Asi mi ho doprial snívať starý kocúr, ktorý spí niekedy pri mojich nohách). Bola som v starom Egypte. Kde som, som si uvedomovala jasne už vo sne. Stála som na ulici pri dome. Mal hladké steny a povrch príjemný na dotyk (asi bol z hliny) a pozorovala ľudí. Zrazu som počula hlas, že kto uvidí božskú kráľovnu Suchmet, ten zomrie. Nevedela som, kto to je, ale ako som tak pozerala na uicu a ľudí, z bočnej uličky vyšla čierna mačka a a kráčala ku schodom. Pred schodmi sa náhle premenila v jednom kroku na štíhlu vysokú ženu, v bielom šate, kráčajúcu hore schodmi. Nad hlavou mala tmavozelený balónovitý útvar. Kráčala vznešene a prevyšovala dav svojou výškou o jednu hlavu. Videla som ju len zozadu, jej husté čierne vlasy a štíhy pás. Zakričala som na ľudí, aby sa pozreli , že po schodoch kráča bohyňa.(Ľudia sa pozerali a hovorili, že vidia len čiernu mačku a smiali sa na tom.) Zrazu som pozerala do hlavne nejakej zbrane. Mala hrubý strieborne svietiaci kruhový okraj (asi ako pohľad na pištol spredu, ale bola nejaká hrubšia, asi ako ďalekohlad). Ticho som čakala, kedy príde môj koniec. Pocítila som bolesť v ľavom chodidle. Pozrela som sa na nohu a mala som tam odtrhnutú časť chodidla. Pribiehali ku mne ľudia. Najprv som si myslela, že som nezomrela, lebo som i naďalej stála a dívala sa na pribiehajúcich ľudí. Ale potom som si všimla, že ľudia sa skláňajú dole. Pozrela som sa tam aj ja a videla som sa ležať na dlažbe z hladkých kamenných plátoch. S údivom som zistila, že mám odtrhnutý aj kus tváre. No nevyzeralo to vábne. Nevadilo mi, že som zomrela. Vedela som, že keď sa zobudím, budem živá. Bola som nadšená, že si Suchmet vybrala mňa, aby som ju videla. Koniec.
  Na druhý deň som si pozrela na internete, kto je vlastne Suchmet.
  S pozdravom a želaním všetkého dobrého Goldseagul.

  Odpovedať

 2. Posted by Mária on 22. marec 2013 at 14:10

  Ahojte dosť často sa mi sníva že sa prechádzam stále po tej istej dedine odkiaľ pochádza mj otec len po ceste a obzerám si domy.Viete mi vysvetliť čo to znamená. Potom mám časté snívanie niečo s vodou buď sa kúpem alebo záplavy. je to strach že budeme mať v dedine záplavy kedže sme v záplavovej oblasti?

  Odpovedať

  • Posted by Mária on 3. marec 2014 at 15:21

   Ahoj ..voda z toho vyššieho hľadiska je vnímaná ako citová rovina. Ten príval vody môže symbolizovať nejaký prudký nárast citov, čo ale môže spätne odrážať nejaké konflikty s okolím.
   Ono záleží aj kde sa kúpeš (more, rybník), v akej (teplá či studená), či si oblečená alebo nie …atď .)

   Môže to byť aj predzvesť záplav, ak máš také jasnovidecké schopnosti.
   Pekný deň 🙂

 3. Posted by aaa on 8. apríl 2013 at 18:50

  Dnes v noci sa mi opat snival sen a ja som sam zobudil, vedel som ze snivam….

  Na otazky co tu robim mi povedali, ze mam urobit pre nich skok nejaky kto nedokaze nik iba ia… Vtedy mi napadol hlavny hrdina z matrix neo… Ako sa bal skocit…. Ako keby ja aom bol ten neo.

  Bol som v nejakeej miestnosti obrovska hala pytal som sa co tu robim, tak ze mam pockat na krala.

  Chlap v tej mmieestnosti otvoril taku tajnu miestnost v stene… Boli tam tusim knihy. Stena sa
  Otvoriela zvnutra to vyzetalo ako vytah,
  Chhlap vosiel a povedal, nech poc,kam na krala. Tak som si sadol do turreckeho sedu a poklonil….

  do miestnosti vstupila zena podobala sa na moju byvalu priatelku, preto som zacal kricat jej meno, a ona ze aka sona? a ja ze aha ty nie si ona.. to ma rozrusilo a zrazu som bol na zahrade…

  Dostt mi skakala reaLita z jednej miestnosti di inej… Raz dnu raz vonku v zahrade… Vedel som ze snivam, pri plnom veedomy….

  Tiez som bol pri nejakej
  Zene a akokeby bola hm udivena ze ja mam byt ten skokan, povedala mi ze som neohrabany… Ked ja som si tam skakal po zahrade, ako maly chlapec, bavili mam ma to.

  Odpovedať

  • Dobrý deň, neviem na koho sa mám obrátit ale obraciam sas porsbou o výklad mojho zvláštneho sna ktorý sa mi sníval z nedele na pondelok.
   Bola som niekde pri mori a predo mnou stála cigánka v čistom peknom cigánskom odeve, ktorá v ruke držala nejakú velku nádobu (niečo podobné ako ked sa ryžuje zlato), v ktorej mala čisto bielu múku alebo piesok, nevedela som to rozoznať. Držala tú naádobu v ruke a dokoloa s nou krúžila pričom hovorila a opakovala si slovo MONO,. Pri tomto úkone sa na mna uprene pozerala a opakovala mono mono….neviem čo si mám o tomto sne myslieť pretože mám z toho velmi zmiešané pocity…prosím poradte mi a vyložte mi výzman tohto sna.
   DAkujem krásne Denisa

 4. Posted by aaa = Michael prosím o výklad dakujem on 8. apríl 2013 at 18:52

  prosim o vyklad….. dakujem neviem to tu pridavat ospraveldnujem sa za to nakopirovanie dakujem

  Odpovedať

 5. Posted by Jojka on 28. apríl 2013 at 15:46

  Prajem peknú nedeľu,
  čítavám Váš blog a chcem poprosiť o výklad sna, lebo síce sa mi sníva stále, ale nikdy si sny nepamätám, až na ten dnešný, dokonca som sa zobudila.
  Snívalo sa mi, že som s niekym cestovala autom takým odľahlým kútom Slovenska a predbiehali sme jedno auto, na ktorom bolo napísané niečo ako že “chov hadov” a boli tam aj nejaké obrázky. Ja som sa čudovala, že čo ľudia všetko robia a načo je to dobré. Po chvíli zrazu krížom cez cestu pred našim autom vo výške okna “utekali” veľkými vlnovkami hady. My sme autom zastali a oni sa obzerali na nás a “smiali sa”…
  Boli štyri, “utekali” po sebe s menším odstupom a vyzeralo, že majú srandu z nás.
  Na to som sa so strachom zobudila.

  Ďakujem pekne a prajem všetko dobré.

  Jojka

  Odpovedať

 6. Prajem príjemný májový večer Minne. Chcela by som sa Vám poďakovať za Vašu trpezlivosť, láskavosť a múdrosť, ktorú odovzdávate cez Vaše články a komentáre. (Prečítala som síce zatiaľ iba niektoré, a na tie neprečítané sa už teším). Dovolím si opäť napísať môj dnešný sen. Viem, že Vy by ste ho vedeli správne vyložiť, ale uvedomila som si, že ak napíšem sen na Vašu stránku, akoby som dostala od Vás inšpiráciu a vedenie. Na niektoré veci možno nikdy neprídem, alebo až po určitom čase, ale Váš rozbor jedného môjho sna ma povzbudil v mojich vlastných výkladoch. Ďakujem.
  Bola som v spoločenskej miestnosti v mojej práci. Boli tam kolegyne a chystali pre mňa oslavu. Práve jedna doniesla niekoľko modrých balónikov na šnúrke a ostatné je povedali, že to je nad rozpočet a začali sa hádať, kto ich zaplatí. Povedala som im, že ja ich zaplatím, lebo mne sa páčia a nech sa nehádajú kvôli pár centom. Nepočuli ma a ani nevideli – ako keby som tam nebola. Uvedomila som si, že je to oslava na rozlúčku so mnou. Zrazu som bola neistá, veď ja nechcem nikde odísť, lebo nemám inú prácu a ako to, že to rozhodli bezo mňa. Zaujímave je, že dátum v sne sa zhodoval s dátumom v reálnom kalendári. Teda mala som byť v práci ešte do konca tohoto týždňa a potom už nie. Musím to dať všetko rýchlo do poriadku a vysvetliť to. Bola som zrazu na 2.poschodí na chodbe.(bolo to v práci, ale nebola to budova z reálneho života) Budova bola kamenná a starobylá, ale dobre udržiavaná. Vysoké stropy, biele steny, na chodbe niekoľko dverí z hladkého hnedočerveného dreva do jednotlivých miestností. Schodište bolo z takého istého dreva. Pôsobilo majestátne a udržiavane. Doplnené vyrezávaným zábradlím. Zbehla som o poschodie nižšie a išla k svojej kancelárii ( v reáli som nikdy nesedela sama v nejakej kancelárii). Veľké drevené dvere mali po oboch bokoch vyrezávané štíhle drevené figuríny. Vyzerali ako madony alebo anjeli s láskavými tvárami a mäkkými líniami. Zatajil sa mi dych nad krásnou rezbárskou prácou a v tom som si všimla, že v strede dverí sa hompáľa na tenkom drôte ešte jedna drevená figurína, zavesená za krk. Vyzeralo to dosť morbídne. Pochopila som, že predstavuje mňa. Prišlo mi na um – kto to tam zavesil a prečo. Chcela som však vyriešiť záhadu, prečo mám z práce odísť, keď o tom neviem a všetci ostatní áno, tak som toto neriešila. Chytila som kľučku,(starodávna, železná, studená), ale dvere boli zatvorené. Pôjdem za našim personalistom, on mi to vysvetlí. Utekala som po schodoch hore a na medziposchodí som zastala, pretože sa predo mnou objavila nádoba s dierkovanou pokrievkou.Vychádzal z nej bzukot zavretých ôs, ktoré sa chceli dostať na slobodu. Keby to bola jedna osa, tak ju zvládnem a pustím, nech si ide, ale toto neveštilo nič dobré. Osy boli zúrivé. Pozrela som sa bližšie a uvidela, že niektoré osi už prehrýzajú mriežku. Nesmú sa dostať von! Poobzerala som sa okolo, čím by som zastavila osy. Vytiahla som vreckovku a ponorila ju do vody. Mokrú som ju rozprestrela na viečko, zaťažila niečím ťažším a utekala za personalistom. Stál hore na drevenom schodisku a díval sa niekde mimo mňa. Bola som blízko pri ňom, ale si ma nevšímal. Bola som tak blízko, že som videla skoro jeho jednotlivé vlasy a pigmentový fľiačik na pravom líci. Hovorila som na neho, ale on sa ani nepohol. Bola som z toho nešťastná, že nič nezistím. Druhý personalista, ktorý mi to mohol vysvetliť, práve odchádzal na svojom aute preč. Koniec.
  Ostávam s úctou a želaním všetkého dobrého
  Goldseagul

  Odpovedať

 7. Posted by Kati on 13. jún 2013 at 10:51

  Dobry den, po dlhsej dobe opat jeden pitoreskny sen, budem velmi rada, ked mi napisete vyznam …
  Ocitla som sa v prostredi podobneho nejakym kopaniciam v gazdovskom dome, ktory mi bol blizky, no nepatril mi, len som v nom bola cosi som tam robila, upratovala, nastierala dlhy stol, lebo mala prist nejaka navsteva a chcela som aby to bolo krajsie ,vysavala, a stale mi tam nieco vadilo, hovorim si taky pekny dom by to bol ale tie umele kvety mojej mamy popchate vsade, take nevkusne a gycove a som si hovorila, ze to nijako nezmenim a mne sa to proste nepaci .., objavila sa tam jedna kamaratka -navsteva, ktora nieco velmi obdivovala, ze aby som ju to naucila, a ze ona mna na oplatku nauci (povedal nejaku totalnu prkotinu, nieco co som povazovala za uplne nezaujimave a nepodstatne, akoby to nemalo protihodnotu a vravim jej, ze nech mi radsej poskytne svoje pravne sluzby ako to).. Potom som z toho domu vysla von prec, presla som kusok cesty hore a zbadala som malebny, chutny domcek modro biely, kde som nakukla do dvora a mala som pocit, ze ten patril mojim starym rodicom, cosi som tam zase len tak zdialky ze povysavam, ale vlastne nebolo co, bol krasny, cisty a ja som sa vybrala cestou spat, isla som akoby asi zvonka opat okolo domu z ktoreho som pred tym vysla, obzerala som si strechu ako je miestami prehnita, ako trci slama a mala som z toho take zmiesane pocity, dnu som sa uz nevratila a pokracovala som cestou, nejakou popri dalej.
  ked som obisla dom, zistila som, prvy krat, ze ten dom je vlastne uplne obrovsky a rozlozity, ze som nikdy v tych vsetkych miestnostiach nebola a chcela by som, ale aj tak som sla este kusok dalej, cely dom sa tahal ako jeden velky starobylejsi komplex a ja som na to hladela cela prekvapena, ze wauu nikdy som netusila aky je velky, az teraz ked ho vidim takto zvonka.
  Kracala som pomaly naokolo tam kde koncil plot ma zaujala uplne posledna budova(vsetky boli vzajomne nejak prepojene), najprv som presla ale potom som sa vratila, lebo sa mi zdalo, ze je pred vchodom do toho domu obrovska pavucina, zastavila som sa pred nadherne kovanou ciernou branou aj ten dom posobil nesmierne starobylo, ale pritom tajomne mal neuveritelne zdobenie a ja si tak hovorim, ktovie, ci tam vobec niekto byva a tak som prikukala na taku vignetu kdesi hore na brane a nic som sa z toho nedozvedela, lebo tam bolo asi len nejake popisne cislo …
  Z nicoho nic, bez varovania ma nieco strasne strhlo, rukami som sa drzala plota, lebo na to vtahovalo cez branu dnu, nedalo sa tomu zabranit a ja som sa ocitla niekde tam vnutri obkolesena samymi mrtvymi, bolo to strasne ..
  Vsetci po mne natahovali vyziabnute ruky a bala som sa ze ma zozeru alebo roztrhaju a tak som silou vole ich zacala obhacovat svetlom a teplom, s kazdym svojim otocom som prv nez sa stihli ku mne uplne tesne priblizit im dala kusom svetla a tepla a oni zacinali mat tvar, najskor len take ocmudene a pri jednom tom otoce si hovorim,.., Nie toto este nebude stacit, este viac aby neboli len tak trochu zivi, to nie je este dost, az nakoniec mali tvare i tela normalne, kracali vsetci predomnou kamsi hore v tom zahadnom dome, isla som uplne posledna a stale som davala pozor, ked som videla, ze podlaha dosky zase zacinaju šednut, chladnut, schnut zase bolo treba dat teplo a svetlo a potom som mala pocit ze aj vsetci ti, ktori tam boli nieco mrmlali a a vsade prichadzalo teplo a svetlo, steny zostavali zlatiste … Lenze celou cestou ma nieco znepokojovalo, stale som niekde za sebou pocula ako ktosi za nani ide,.., taky chripajuci mrtvolny zjav, stale som ho pocula niekde za nami, a tak sme isli stale vyssie …
  A si hovorim, ze ved v kazdom pribehu je vzdy nieco na konci co nahana strach a tych ostatnych sa snazi chytit, na chvilu som sa zastavila a zavahala, ci toho co mam pred sebou nemam pustit na svoje miesto, aby si mozno poradil s tym .. , ale vzapati som si uvedomila, ze ten kto je predomnou je dieta, zostala som stat a ostani kracali dalej. Ta chripajuca osoba podisla az ku mne, natahovala kostnate ruky, bola to zena, ja som tak ako predtym ked som sa zachranila, nahadzovala som ju svetlom a teplom, az kym jej tvare neboli celkom ruzove a plne, pohladila som ju po tvari a povedala jej, ze je krasna a dobra a ona mi vravi, zostanem stat tu pri tomto zvonci keby prislo nebezpecenstvo, ze nam da vediet zvonenim.., tak trochu som jej este neverila, tak som este mala potrebu jej povedat, ze jej srdce je krasne a dobre tiez, pohladila som ju aby som sa uistila, ze na tom aka je teraz sa uz nic nezmeni a ja ju nebudem musiet strazit, ci sa opat nemeni spat …
  Prisla som spat k tym ostatnym a bolo to chvilu cele prijemne, vesele, bezstarostne, videla som i svojho muza dokonca i priatela z davenj minulosti .., nejake deti ..
  A potom sa strhla strasna panika, neviem, ci niekto zvonil, nezvonil vsetci sa zacali menit na dym a mala som aj ja uprchnut z toho domu, vratil sa tam akoby majitel domu ? Neznamy muz, velky sef, ktory asi prisiel na to, ze sa v tom dome nieco udialo. Najprv vsetci prchali prec a ja som okolo neho sa presmykla a ked som sa zastavila, ze sa situacia obratila a vsetci ti ludia, tym ako sa zmenili na dym mu zacali nahanat strach, oslabovali jeho moc .., ked som sa zvonka potom pozrela na ten vchod do domu videla som velky zamok, ktory bol vylomeny … ktory asi rozbil on ? .. to uz potom dalej neviem …

  dakujem ..vopred, je to vcelku dlhe 😀
  kati

  Odpovedať

 8. Posted by Ľubica Bakšová on 13. jún 2013 at 11:57

  Snívalo sa mi, že som v jednej tmavej miestnosti s mojou dospelou dcérou a cez nás sa ťahali hrubé veľké hady a bolo ich tam veľa, ale nám neubížili, ani neútočili, len sa krútili a ťahali

  Odpovedať

 9. Posted by Mária on 24. jún 2013 at 13:36

  nitraM, pekný deň prajem 🙂

  …prosím o pomoc, lebo neviem rozlúskať tento sen…resp. symboly, i napriek tomu, že sú dosť jasné.
  Nič bližšie neviem, len to, že som bola v Izraeli. Necestovala som s tým úmyslom, len som sa tam ocitla. Liezla som hore nejakým múrom ..najskôr bol akoby z kameňa, ale keď som vyšla vyššie,tak stena bola biela…vyliezla som aj na ňu…zaujímavé je, že bez pomoci nejakého lana či horolezeckého náradia, ako nejaký chrobák :))

  Za tým múrom boli nejakí vojaci…v bielom…prišli , skontrolovali mi nejaké doklady a pustili ma. Vošla som do nejakej bielej budovy, kde bolo veľa detí, poväčšine chlapci..boli tam aj postele. Niekomu som podávala kus bieleho odevu, ale ruky mi ostali “špinavé” od indigovej farby a nešlo to umyť. (je možné, že by to bol odkaz na tzv.indigové deti?)
  Ráno prvé čo ma napadlo bol Múr nárekov…lenže ten som vždy spájala s Jeruzalemom a nie Izraelom. Netušila som, že počas Šesťdňovej vojny prešiel pod vládu Izraela. Keď som pozrela obrázky na nete, bol to ten Múr zo sna /Zeď nářku/

  …a pár dní predtým som mala sen, kde som sedela v aute s tromi mužmi /ja vzadu/ a keď sme sa pohli, tak nás od mora zaliala vlna…akoby som v tom sne precitla, lebo som pekne cítila a vnímala ako nás zaplavuje. Ešte som si povedala „nadýchni sa a vydrž, však tá voda zase opadne“..aj tak bolo. Žiadna panika. Ale z auta som vyšla úplne suchá.
  Tu mi nie je jasné, ako mám vnímať to, že som vystúpila suchá??

  a ten posledný sen, čo sme rozoberali, s tými koľajniciami, tak ste mi písal, že koľajnice môžu byť aj ako nervy …mal ste pravdu 🙂 …tlak na nervy v krčnej chrbtici

  tak ešte raz…pekný deň 🙂

  Odpovedať

  • Posted by nitram on 12. júl 2013 at 08:00

   dobrý den Mária… 🙂
   již na blogy nechodím… v podstatě jsem na blozích ukončil svou činnost, ale informovala mne přítelkyně, kteráž občas jukne i na blog k Minnemu, že prý jsem zde dotazován… jednou mne dobře známou dušinkou… 🙂
   tak jsem tedy nahlédl a snad budu nápomocen…
   tedy ke snovému prožitku…
   v podstatě máte možnost náhledu a poznání neznámé části vlastního já…
   ona stěna (zeď nářků) je ukázkou vaší karmy, kterou jste schopna zdolat(odčinit) a též jí za pomocí vlastních sil postupně zdoláváte a umenšujete…
   součástí této cesty je Vám nápomocna disciplína (vojáci v bílém) v poznání čistoty, světla a moudrosti…
   děti jsou jednotícím prvkem na citové rovině prožívání a mohou býti posléze i spojnicí mezi rovinou citovou a duchovním poznáním…
   ony ruce zašpiněné od indiga, nejsou odkazem na indigové děti, nýbrž ona barva znamená vaše karmické (duchovní znečištění), které je spojeno s Vaším současným zdravotním stavem a odžíváním karmického dluhu z předešlé inkarnace…
   … ruce jsou v současné inkarnaci vaší zdí nářků, bolestí a příčinou mnohých trápení…
   asi tak … Mária… 🙂
   k druhému snovému prožitku…
   * Tu mi nie je jasné, ako mám vnímať to, že som vystúpila suchá??*
   Mária, každý v sobě neseme duchovní moc a sílu…
   dokážeme-li v sobě tuto sílu probudit, oprostit se od omezeného vzorce materialistického myšlení, máme poté možnost tuto sílu využívat ku prospěchu svému i ostatních… uzdravovat postupně sebe samu… (své duchovní tělo a jíti v podstatě naproti lékařům, pomáhati jim tímto při uzdravování vašeho těla fyzického)
   *…mal ste pravdu …tlak na nervy v krčnej chrbtici *
   vím, ale řekl jsem to jen na okraj, aby jste se tohoto sdělení nedržela a nebrala jej za hotové… 🙂
   chtěl jsem, aby jste Vy sama poznala, že za pomoci našeho nevědomí nám jsou sdělovány mnohé informace… a snář sebepoznání je jakousi základní kuchařkou a důležitou roli sehrává samotná intuice…
   co se mne týká, jsem jen pouhý překladatel… 🙂

   Mária závěrem Vám a nejen Vám přeji mnoho Lásky v životě…
   neb Láska hory přenáší, uzdravuje a léčí …

   na shledanou Všem… ♥

  • Posted by Mária on 12. júl 2013 at 09:10

   jééééj, ďakujem nitraM za Váš čas a milé slová, ktoré ste mi venoval 🙂
   Je mi ľúto, že Vás tu už neprečítam, ale nič netrvá večne…

   Po čase tiež vnímam moju chorobu ako karmu, lebo tak ako prišla, tak v marci toho roku odišla. Dokonca aj lekár mi povedal “Mária, skutočne neviem aká bola vaša diagnoza, ale hlavne, že je vám už lepšie” 🙂 Chýbal len malý krôčik k tomu aby som sa jedného dňa našla aj na psychiatrii, nakoľko som si cvičením privierala cievu čo ide do mozgu a z toho tie nočné psychické stavy. Takže aj pri cvičení treba počúvať svoje telo. Bola to dlhá cesta k uzdraveniu, stretla som na nej veľa zaujímavých ľudí, ktorým zo srdca ďakujem. Žiaľ, lekárska veda je ešte stále v niektorých prípadoch bezmocná. Myslím, že toto bola dobrá skúška mojej trpezlivosti 🙂

   nitraM, aj Vám ďakujem za všetko, ste dobrý učiteľ a vážim si Vašich skúseností, a prajem Vám pokoj v duši, lásku v srdci a úsmev na perách po celý zvyšok života .)

  • Posted by nitram on 12. júl 2013 at 09:53

   děkuji… ♥

 10. Dobrý deň, prosím Vás o výklad sna, snívalo sa mi s mojim starým otcom, ktorý je už mrtvy. Bol v záhrade za domom a hovoril, že musí odísť. Načo sa na mňa pozrela sesternica, čo budem robiť, nakoľko vedela, že mám k nemu hlboký citový vzťah. Ja som sa nezmohla na nič, nedalo sa mi naň pozrieť, aby som sa nezosypala. Tak starý otco odišliel s nejakým kufrom, batožinou popri humne na záhumnie. Ked som ocitla, že už je preč, išla som cez ohrad popri humne za ním, či ho ešte uvidím. (bála som sa, že ho nebudem vidieť ani zdialky, že sa stratí preč) Na moje veľké prekvapenie, tam stál a čakal na mňa,nepamatam sa čo mi povedal,(možno niečo v tom zmysle, že nemohl odísť, aby sa so mnou nerozlúčil) len som bola strašne rada, že tam na mňa s batožinou(bola tam aj nejaká kára) na mňa počkal.
  Druhý sen som mala tiež s ním, odišiel z domu a ja som ho išla hľadať. Ako som išla dole cestou, išiel oproti mne vysmiaty a objal ma, stískal a hovoril:veď aj ja ťa mám tak rád ako ty mňa. Načo som ostala zaskočená a vravím si,že až tak veľmi..Ďakujem veľmi pekne za pomoc

  Odpovedať

 11. Posted by Peter on 23. júl 2013 at 16:07

  dobry den mam taky dost intimny problem. ja totizto masturbujem uz od svojich 13 rokov a nemozem sa tohoto zlozvyku zbavit. prave pred chvilou ma nachytala maminka ako som masturboval a nebolo to nic prijemne no ja som sa zamkol a pokracoval som dalej. a chcem sa spytat vas ci je to hriech lebo je mi to dost trapne hovorit na spovedi knazovi a vzdy ked sa vyspovedam tak prejdu 3-4 dni a zase mam hriech. tak prosim vas pomozte mi ako sa toho zbavit lebo neviem ci je to hriech potrebujem radu prosim vas povedzte mi niekto je to hriech alebo to nieje hriech? dakujem vam vopred za odpoved

  Odpovedať

  • Posted by lmhp on 24. júl 2013 at 08:22

   🙂 dobré ránko Peter ….

   tak, v prvom rade …. čo je hriech?
   ale, nebudem tu filozofovať ……
   1. čo na to hovorí tvoje srdce … ? je to hriech? ak povie áno, a ty to naďalej robíš,
   potom nie je hriechom samotná masturbácia, ale nepočúvanie vlastného srdca ….
   2, vieš, peter o tom, že
   ľudia sa delia na dve skupiny
   na tých čo o tom hovoria, a tých čo o tom nehovoria ….
   teda tí, ktorí sa nehanbia za to, že telo má svoje potreby
   alebo tí, ktorí sa za svoje potreby ( ktoré mimochodom ustanovil boh … a okrem jedla, chodenia na WC tam patrí i sexuálne uvolnenie ) hanbia, preto o tom nehovoria …
   a teraz sa spýtaj svojho srdca,
   ktorý postoj je lepší ?
   ten, ktorý si ctí seba samého, taký ako je,
   alebo ten ktorý sa sám za seba hanbí…?
   nie je to potom pohrdanie dielom božím … ?

   Peter, bez obáv prosím …… masturbáciou prešiel každý, i ten farár ku ktorému chodíš na spoveď ….. je predsa v celku príjemné dotýkať sa sám seba …..
   ešte zmeň postup
   a namiesto dotyku tela, sa dotýkaj svojej vlastnej duše …. a budeš trvalo šťastný ….. 🙂
   taký ako si … 🙂

   pekný zvyšok dňa želám 🙂 všetkým, nielen tým svätým, ale aj tým “hriešnikom” …. 🙂

  • Posted by MICHAEL777 on 24. júl 2013 at 12:40

   Iba ty sam vies, co je treba spravit. Pytas sa otazku, no odpoved poznas.

   Btw ludi nedel na dve skupiny, nedavaj si za priklad masturbujuceho farara.:.. nevykonavaj sudy.

   Rob co citis a cit co robis, s uprimnostou a pravdou.

   Pokoj v dusi.
   Michael

 12. Posted by Mária on 24. júl 2013 at 08:20

  Peťko, a to sa Ti snívalo?…pretože toto je rubrika Výklad snov 😀

  Odpovedať

  • Posted by lilah on 24. júl 2013 at 08:28

   Mária …… pšššššt, všetečnica jedna …. 🙂

   krásne ránko mimochodom ……

   vari je sen, ktorý sa sníva iná ilúzia ako tá v ktorej si keď si hore … ?

   🙂

  • Posted by Mária on 24. júl 2013 at 08:33

   Krásne aj Tebe..ilúzia moja 😀

  • Posted by lilah on 24. júl 2013 at 08:41

   No Mária, musím uznať, máš prekrásne ilúzie ….. 😉

   krásny zvyšok dníčka želám, všetkým ….. 🙂

  • Posted by Mária on 24. júl 2013 at 09:05

   ale keď sme pri tých snoch a ilúziach, tak mám “hádanku” .)

   …toľko čo som si ľahla do postele, zatvorila oči, tak som cítila dotyk na dlaň a bozk na čelo (chlapa v posteli vylúčime hneď :)) …bolo to citeľné a viem, že ešte som nespala, čiže to nebol sen… opýtala som sa “kto si?” …odpoveď prišla “tvoj anjel”
   a ako som tak ležala na ľavom boku, tak som cítila akoby ma zľahka niečo priľahlo na pravé rameno … zvláštny zážitok

   bol to sen či ilúzia? … či som skutočne pocítila dotyk anjela?

   paradoxne na to, som zaspala a mala som sen… vošla som do kostola, kde bolo neskutočne veľa svetla /ten paradox je v tom, že keď sa ma ten anjel dotýkal,tak som sa bála otvoriť oči, a tak som všetko vnímala cez tmu/
   nič iné som nevidela v tom kostole len žiaru svetla a spred oltáru som mala ísť zobrať zapálenú veľkú sviecu, ktorou som mala zapáliť ďalších 10 sviec…
   neviem prečo, ale po prebudení prvé čo mi “prišlo” bolo, že tých 10 sviec som vnímala ako 10 ľudí, či duší?? … do ktorých mám vniesť “svetlo” :0

   pekný dník všetkým .)

  • Posted by lilah on 24. júl 2013 at 21:32

   dobrý večer …..

   hádaj, hádaj, tri krát hádaj ….. 🙂 ….

   no, ale ….
   pred troma rokmi som mala podobný zážitok, ktorý i ty sama opisuješ ….
   tiež ma niekto objímal v posteli
   ležala som na ľavom boku, a niekto si za mňa ľahol,
   vnímala som siluetu tela, aj keď som v tej posteli ležala sama,
   cítila som mužskú energiu, ( ak to tak môžem pomenovať )
   rovnako vysokého muža ako som ja sama …..
   aj keď som mu bola otočená chrbtom, mala som pocit, že sme do seba doslova zapadli ….
   a tu moja podobnosť s tebou končí
   ja som sa na rozdiel od teba nespýtala, kto si … ?
   iba som si užívala, čo som cítila, cítila som veľa lásky, mieru a pohody, cítila som sa byť milovaná ….
   ale mojej mysli to nestačilo a tak som sa takmer pol roka snažila zistiť, kto že ma to len v tej posteli objímal, zvlášť keď som v nej spala sama, manžel spal, ako vždy v druhej izbe …..
   a kedže sa mi to objatie veľmi páčilo, moja myseľ, teda ego, sa snažilo zistiť,
   ba kieho to niečo dokáže takto krásne objímať ……
   pol roka som sa pýtala ( ak som sa odvážila ) kadekoho, rovnako vysokého či astrálne necestuje alebo čo …..
   po polroku ma toto prestalo baviť …….
   uvedomila som si, že to moje pátranie je na figu, pretože moja myseľ v tom čase chcela počuť jediné meno, ktoré by ma potešilo ….. 🙂 ženská ješitnosť …. ? :-)))

   keď som na to prišla, že ak by to bol niekto, koho vo svojej posteli nechcem,
   zrušila som svoje VB pátranie,
   a všetkým potencionálnym návštevníkom som dala utrum ……
   jednoducho a skrátka do mojej spálne, alebo ešte lepšie,
   do mojej postele môžu iba moje deti a iba z terajšej inkarnácie, a Muž ktorého
   budem Srdcom Milovať ….
   inak nik …. 🙂
   odvtedy mám pokoj …..
   nie pretožeby ma možno nechodil niekto pohladiť, niekto taký, ktorému neviem odpovedať, ale preto že som svojej mysli povedala ……..

   cítila si sa fajn,? …
   načo potrebuješ všetko pomenovať? ….. všetkému porozumieť?
   ako chceš porozumieť týmto mozočkom Všetko? ….
   na to zabudni, drahá lilah …. jednoducho objímal ťa niekto, či niečo ( a možno i ja sama) čo ťa neskonale miluje a to stačí ……..
   načo to potrebuješ vedieť? …. aby si si mohla ukolísať ego? …. že si čo? žiadaná? milovaná ……
   jednoducho od vtedy mám utrum …….
   do mojej postele môžu deti a Kráľ môjho srdiečka a šlus …..
   ostatní nech pošlú kyticu ruží, alebo možno parfém ….. 😀 čo ja ti viem …. 🙂
   a uvidíme …… 🙂

   takže, asi tak ….
   ty predsa odpoveď máš, kto to bol …..
   a určite to nebola ilúzia,
   nič čo cítime ( srdcom, telom, ) nie je ilúzia ……. alebo nie väčšia či menšia ako tie ostatné …..

   a k tomu snu,
   ja veru neviem, nie som odborník na sny ako napr. nitram,
   ale ja by som to pochopila po svojom,
   a ak by ťa zaujímalo ako, tu to je, ak nie prestaň čítať! …. 🙂

   možno tie sviečky nie sú svetlo pre iných ….
   prečo by tomu tak malo byť? ….
   vieš, ja som pochopila, že Všetko je prosto vo všetkom
   a ak to tak je, tak je Boh ( Všetko ) v každom srdci,
   teda každá iná bytosť, má v srdci to isté vedenie ako mám ja sama, teda Boha ….
   ak to tak je, prečo si myslieť že som “tak dôležitou” aby som svietila iným?
   aj keď mám vo svojom živote pár svetielok, prenádherných, krásne jasných a žiarivých, …. viem, že sú iba prostredníkom k tomu, aby som preciťovala, spoznávala vlastné srdce, ….
   a to isté poskytujem ja im ….
   no rozhodne nesvietim nikomu,
   každý si svieti sám …..

   a teda, v tomto kontexte mi tie sviece, ( a možno trepem neskutočne, a vykladači snov mi to odpustia … ) prídu ako desať ôsob v tebe samej, na ktoré si musíš posvietiť …… v čistote svojej duše …….

   dobrú noc všetkým, želám …. 🙂

  • Posted by Mária on 29. júl 2013 at 11:23

   lilah….no máš to pestré..najlepšie je nepátrať, načo? odpoveď príde sama .)
   stačí správna otázka a odpoveď ti príde…tak ako prišla aj mne

   a to sa týka aj tých sviečok… poznáš situácie po ránu, kedy by si s ťažkosťou spočítala čísla na digit.budíku 🙂 …máš momentálne v hlave len sen a odpoveď ti príde skrz pocit …z duše
   vtedy sa moje zamýšľanie nad snom končí a viac nepátram 🙂

   áno, je veľa verzií, ktoré by sme teraz rozumom vykonštruovali ..pekný dník 🙂

  • Posted by lmhp on 30. júl 2013 at 08:20

   dobré ránko Mária …..

   hm,
   ospravedlňujem sa,
   z predošlého komentára som nabrala dojem, že v podstate žiadaš o radu, …..
   spôsob a štýl komunikácie, na mňa pôsobil tak, že si oslovila práve mňa, …..

   prepáč prosím, v žiadnom prípade nikomu, nikdy neradím,
   a ak, tak jedine, v zmysle ako som napísala tebe ….
   neanalyzuj,
   pozoruj ….
   iba vnímaj, cíť to ticho v tebe, ten pokoj …..
   a v ostatnom? iba sa riaď cítením, nemôžeš sa zmýliť …..

   prepáč prosím, ešte raz,
   od kedy som precítila, nezvyknem už nikomu poskytovať rady …..
   ako by som mohla, keď ako na tanieri vidím, že všetko je vždy, v každý moment v najlepšom, dokonalom poriadku …….

   úsmev 🙂 a pohodu do celého dňa a nielen tohto posielam, 🙂 všetkým 🙂

  • Posted by mária on 30. júl 2013 at 08:32

   Dobré ránko Lilah …nemáš sa prečo ospravedlňovať za svoj názor 🙂

   pohodkaaaaaaaa 😀

  • Posted by lmhp on 30. júl 2013 at 08:54

   🙂

   práve naopak,
   práve za názory by sme sa mali ospravedlniť, názory, sú tou pravou príčinou,
   prečo sa z najkrajšieho kvetu vedomia stalo to čo stalo …..
   pochybujúci uzlík nervou, či je bohom milovaný a keď je náhodou chorý, prečo ho prestal milovať …. a pod … 🙂

   pre mňa je nehovoriť svoje názory, teda vlastne, nedávať rady otázkou akceptácie samej seba, druhý mi to len zrkadlí ( ako evidentne ty zrkadlíš čosi mne ….. )
   prečo nedávam rady?
   pretože ak dám radu, akúkoľvek, aj keď je to maličkosť,
   tej druhej bytosti, vlastne hovorím, že viem lepšie, čo by bolo pre neho lepšie,
   ale to si myslí iba myseľ, že vie niečo lepšie, …..
   ale, “nesúd” iného, pokiaľ neprejdeš ani len krok v jeho topánkach ….

   preto ešte raz, ospravedlňujem sa, že som sa nechala “vyprovokovať” k rade 🙂

   keby som sa ťa radšej spýtala, čo si varila na raňajky, a že dúfam, že tvojej forme to padlo na úžitok, lepšie by som spravila ,,…. 🙂

   no ale, teraz už ozaj naozaj, idem späť to ticha ….a ešte raz kráásny dníčok želám 🙂 všetkým 🙂

 13. Posted by lilah on 24. júl 2013 at 08:26

  dobré ránko Peter …. 🙂

  tak, v prvom rade …. čo je hriech?
  ale, nebudem tu filozofovať ……
  1. čo na to hovorí tvoje srdce … ? je to hriech? ak povie áno, a ty to naďalej robíš,
  potom nie je hriechom samotná masturbácia, ale nepočúvanie vlastného srdca ….
  2, vieš, peter o tom, že
  ľudia sa delia na dve skupiny
  na tých čo o tom hovoria, a tých čo o tom nehovoria ….
  teda tí, ktorí sa nehanbia za to, že telo má svoje potreby
  alebo tí, ktorí sa za svoje potreby ( ktoré mimochodom ustanovil boh … a okrem jedla, chodenia na WC tam patrí i sexuálne uvolnenie ) hanbia, preto o tom nehovoria …
  a teraz sa spýtaj svojho srdca,
  ktorý postoj je lepší ?
  ten, ktorý si ctí seba samého, taký ako je,
  alebo ten ktorý sa sám za seba hanbí…?
  nie je to potom pohrdanie dielom božím … ?
  Peter, bez obáv prosím …… masturbáciou prešiel každý, i ten farár ku ktorému chodíš na spoveď ….. je predsa v celku príjemné dotýkať sa sám seba …..
  ešte zmeň postup
  a namiesto dotyku tela, sa dotýkaj svojej vlastnej duše …. a budeš trvalo šťastný ….. 🙂
  taký ako si … 🙂
  pekný zvyšok dňa želám 🙂 všetkým, nielen tým svätým, ale aj tým “hriešnikom” …. 🙂

  Odpovedať

 14. Posted by Peter on 25. júl 2013 at 17:15

  dobry den snival sa mi nasledovny sen: snivalo sa mi ako som mal take schopnosti ze som zatlieskal rukami a potom som uz len luskal prstami a na stole sa objavil vianocny stromcek a potom som znovu luskol prstami a objavili sa tam sestrine veci a takto som luskal prstami stale ale potom mi to uz neslo vobec uz som stratil tieto schopnosti. velmi rad by som bol keby ste mi vylozili tento sen lebo neviem co to malo znamenat. dakujem 😀

  Odpovedať

  • Posted by Mária on 29. júl 2013 at 11:38

   Dobrý deň aj tebe Peter …tiež skúsim len z tvojich informácií, nakoľko ťa osobne nepoznám…

   myslím, že si čaroval …. stromček, sestrine veci, mi prídu ako symboly z tvojho detstva …tvoje podvedomie ti niečo signalizuje z minulosti, spomienky alebo možno aj z min.života … niekde v tebe niečo chce aby sa to vrátilo, tá minulosť …?? odpoveď hľadaj hlavne v sebe.

 15. Posted by kate on 28. júl 2013 at 18:25

  dobrý deň,
  môžte mi prosím pomôcť čo znamená sen v ktorom som nejakého muža učila jazdiť autom. dakujem

  Odpovedať

  • Posted by Mária on 29. júl 2013 at 11:32

   Dobrý deň Kate… skúsim len krátko, to čo ma práve napadlo 🙂

   Za predpokladu, že jazda autom symbolizuje urýchlenie životnej cesty, ak to auto riadiš sama, tak v prípade, že si niekoho učila jazdiť, by si sa mohla spýtať seba, koho vo svojom živote učíš “jazdiť”.
   Iná možnosť by mohla byť, že ten muž bola len tvoja mužská stránka v tebe, ktorú stále kontroluješ?? ..a nedáš je samostatnosi 🙂

 16. Dobrý deń, mne sa snival sen s neznamym mladym muzom, bola som u neho aj so svojou dcerou.. dvojrocnou, boli sme s nim velmi spokojne, mal nas velmi rad, isla som za jeho mamou a povedala som ze ho lubim, ona povedala ze si mam davat pozor (lebo som vydata za ineho ). Potom nas balil obe, pomahal nam..ked sme isli domov, od neho.. stale som mala pocit ze od neho nechcem odist, ze mam pri nom pocit bezpecia, ale balili sme sa dalej..a ja som stalé smutila.. prečo to robím.. neviem si vysvetliť výklad toho sna, na konci som isla malej po flašku,s vodou.. bola tam čistá číra voda.. a malá flaštička, v tom som sa zobudila.. (bol to krásny sen 🙂 ) ani zobudiť som sa nechcela

  Odpovedať

 17. Co to znamena ze mnela sem velke vlasy a cerne

  Odpovedať

 18. Posted by Peťo on 11. november 2013 at 22:22

  Dobrý deň sníval sa mi jeden veľmi zvláštny sen, tu je: Bozkával som sa s jednou spolužiačkou zo strednej školy volá sa Gabika. Vyzliekol som jej tričko a bola iba v podprsenke a potom neskôr som jej povedal že som transvestita a povedal som jej, aby to nikomu nepovedala a ona svoje slovo dodržala. A v druhej polovici sna som sa ocitol v nejakej miestnosti a mal som obuté dámske topánky na vysokom podpätku a chcel som tajne prejsť ale nepodarilo sa to a jedna žena na mňa niečo skríkla a viac zo sna si už nepamätám. Môže tento sen znamenať že Gabika bude v budúcnosti mojou frajerkou, alebo čo to znamená prosím vás vyložte mi niekto tento zvláštny sen čo to znamená, ďakujem.

  Odpovedať

 19. Posted by denka on 22. november 2013 at 03:45

  Dobry den,
  snival sa mi sen, ze som sedela na invalidnom voziku a bola som v nejakej budove a cakala som na niekoho. Bola som aj v jednej ordinacii a sedela som na voziku a boli tam aj ludia. Viete mi povedat, co to znamenalo ? Dakujem. Kontaktujte ma emailom. Peknu noc prajem.

  Odpovedať

  • Posted by dušan on 23. január 2014 at 14:36

   pred Tebou je prekážka, ktorú máš zvládnuť – ovšem oči musíš mať otvorené, nie ísť s klapkami na očiach, ok budeš tvrdohlavá – narazíš na múr a na ten vozík sa dostaneš.
   Poslúchaj svojho ducha aj srdce – rozhodnutie je na tebe – 2x meraj a raz strihaj

 20. Posted by goldseagul on 23. január 2014 at 21:42

  Bola som na velkej dopravnej lodi. Stala som na vrchnej palube a pozerala cez zabradlie. Plavili sme sa po širokanskej rieke, ktora tiekla velmi pomaly a boli na nej obrovske biele kryhy. Cestujuci z lode prechadzali cez zabradlie a stali na kryhach. Pozerali na oblohu. I ja som preliezla cez zabradlie a postavila sa na kryhu .Bola noc, obloha bola osvetlena asi polarnou ziarou ale bola zlata. Do toho padal sneh a zo vsetkeho vyzaroval pokoj. Vsade bolo ticho.Ludia len stali na kryhach a pozerali na tu krasu. Ako som chcela nastupit do lode, predo mnou nastupovali na lod traja mladi chlapci v hnedych oblecikoch. Jeden povedal, ze lod musia znicit. Prechadzali okolo mna, ale ma nevideli.Vsimla som si oci toho, co bol najblizsie ku mne. Duhovky mal hnedave, ale nemal zrenicku a okolo duhovky mal červenu obrubu. Striaslo ma. Isla som za nimi, ale uz som ich nevidela. Ludia na lodi sa veselili. Hrala hudba, tancovalo sa, chlapi sedeli v skupinkach a popijali. Bola som smutna, lebo som vedela, ze lod stroskota. Uplne vpredu, na spicu lode vysli styri starsie zeny v satach, ktore sa nosili v 20 rokoch 20 teho storočia. Vraj herecky. Kazda mal malu pestovanu briadku.Spievali a tancovali a zacali si pripalovat cigarety. Jednej od cigariet vzblki vlasy. Ostatne sa ju pokusali uhasit a vzblkli okamzite s nou. Nedalo sa im pomoct. Vsetko sa udialo zapar sekund. Ohen sa siril
  velmi rychlo.Ocitla som sa v podpalubi.a utekala k dveram na konci chodby.Vedela som, ze dverami prejdem zo sna von.

  Odpovedať

 21. Dobrý deň, rada by som sa spýtala na význam veľmi živého snu ktorý som dnes mala. Dosť ma prekvapil a aj vyľakal, preto by som bola veľmi vďačná, keby mi to pomôžete objasniť. Počas jedného obyčajného snu mi niekto povedal, že príde nejaká bytosť, ktorá sa mi dostane do hlavy a bude mi hovoriť čo mám robiť. Chvíľu sa nič nedialo a potom naozaj prišla. Ale ten príchod bol neskutočne silný. Zostala som úplne paralyzovaná, nemohla som sa hýbať, ani myslieť. Mala som pocit že vo svojom vnútri niekam padám a nemám kontrolu. Pripadalo mi to ako posadnutie. Tá bytosť ma ovládla a niečo mi vo vlastnej hlave povedala. Bola to rada ako sa mám zachovať ohladom toho čo sa mi snívalo predtým (to si už ale nepamätám, zrejme to nebolo dôležité). Počas toho posadnutia som verila že mi nič nehrozí no zároveň som mala strach a cítila som sa nepríjemne. Taký pocit som ešte nezažila. Potom som sa zobudila. Sadla som si na postel a premýšľala nad tým čo sa mi to práve stalo. Lenže toto prebudenie bolo stále snom. A to posadnutie prišlo znova. Potom som sa už zobudila naozaj. Telo som si vôbec necítila. Bola som stuhnutá. Pokúšala som sa znova zaspať a pri zaspávaní sa mi to posadnutie stalo znova. Preberala som sa tak že som sa musela veľmi premáhať aby som otvorila oči a zasa som si necítila telo. Trochu som sa cítila akoby som sa vznášala.
  Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

  Odpovedať

 22. Posted by Viktória on 6. február 2014 at 10:36

  Ahojte surne potrebujem pomoct s vykladom jedneho sna ktory sa mi sniva stale dookola … nie kazdy den ale raz za cas ….. je vzdy inakyy ale pointa je stale taka ista …. je to strasny sen v ktorom strasne placem trha mi srdce a snazim sa predtym utiect ale neda sa …. je o mojom proatelovi ktoreho milujem nadovsetko …. v tom sne sa opakuje ze ma podvadza …. vzdy sa tam s niekym objavi drzi ju za ruku alebo cez telefonat na skype vidim ze sa mu v byte precadzaju dalsie zeny …. a stale sa tam objavuje aj jeho byvala s ktoru ma dieta ….. predtym si nepamatam co s nou bolo ale dnes kritizoval moje prsia a o jej hovoril ze su super ze su velke a ja mam len take slivky cico … ale o to by mi neslo ako o tu neustalu neveru … uz to bolo ddnes asi 20 krat co sa mi to snivalo … zobudzam sa snizena uplne vycerpana a cely den mam z toho pokazeny ako mi to vzdy trha srdce …. 😦 … prosim pomozte mi niekdo …. musi to nieco znamenat ked sa mi to stale pripomina …. kontaktuje ma aj na email ak je to mozne dakujem za pomoc

  Odpovedať

  • Posted by mária on 6. február 2014 at 23:35

   Viktoria, mne to príde, že nemáš niečo spracované z reality, preto sa ti to vynára vo sne.

  • Posted by Viktória on 7. február 2014 at 12:29

   Tomu velmi nechapem co to moze byt ? …. myslim ako v laske ? alebo ze nemam pracu alebo v rodine ? …. mne kamaratka urobila neprofesionalny vyklad len sa tym zaobera a skusa to … povedala ze je problem v sexe …. ze mi to chyba lebo to nemam co je vsetko pravda lebo priatel je prec na tri mesiace … a ked je doma sex mame napaty a sme stale v strehu kedze nebyvame samy …. myslite si ze je to tak alebo je to nieco ine ??? …

  • Viktoria,
   mne to skôr pripadá ako snové zobrazenie vášho strachu z nevery. Ak by to mal byť prorocký sen (že vás čaká nevera, alebo už sa aj deje a neviete o tom), tak by sen bol z “vyšších sfér” a ten by bol symbolický, ktorý by bolo treba vyložiť.
   Keby sme tento váš sen považovali za symbolický, tak by neznamenal priateľovu neveru.
   – toť je môj názor

  • Posted by lilah on 14. február 2014 at 21:16

   Krásny valentínsky večer želám ….

   Keď si čítam váš sen, iba sa usmievam, sama nad sebou ….
   svojho času, ako čerstvo vydatá žena, som tieto sny mala stále …
   svojho manžela som milovala ako Pána Boha ….
   bol zosobnením môjho sna o …. ( skúsenejší si dosadia čo len chcú 🙂 )
   ale nazvime to Láskou …..

   snívalo sa mi pravidelne, že ma manžel podvádza, pričom je taký typ ako ja,
   nevera, i ked proti nej nič nemám, ( neodsudzujem, neposudzujem atd ) je pre mňa sklamanie snov, snov a čistote lásky ….
   svojich snov, nevedela by som sa sama na seba pozrieť v zrkadle, že kvôli troška skákania 🙂 som zradila sama seba …

   nemám problém s neverou, ale dokážem byť nevernou iba vtedy, ak milujem ( toho druhého … 🙂 ) a tým pádom to nie je pre mňa nevera, pretože som verná sebe samej …

   ale? iba sa usmievam, ako si to čítam …. 🙂 zvláštna nostalgia …
   ale, späť k Vám …
   len prosím vás nehovorte a nevinte svojho partnera, že sa vás podvádza, lebo sa vám to snívalo, áno? …
   pretože viktoria, minne i mária majú pravdu …
   ide o Vaše nespracované strachy z nevery …..

   myseľ, je potvora, myseľ i vaše podvedomie, ono totiž veľmi rado dá do sna prežiť to,
   po čom v “realite” tohto sveta túžite ….
   poviete si, aká to somarina, tá lilah je riadne tresnutá, ja že po tom túžim …. ?
   veď sa toho bojím … nechcem to … !

   a to je ten problém …
   tým že to (ne) – Chcete, vysielate univerzu, bohu, nazvite si to ako chcete, signál, že práve o to stojíte …
   a tak vám dá prežiť to, čo naozaj vysielate,
   pretože vesmír, nereaguje na to čo hovoríte ľudským jazykom, ale akú silu dávate do toho strachu …
   a tak, vlastne vám iba vyhovie a splní vám to čo si Prajete ….

   a tak, máte problém s mnohými vecami v realite
   priateľovi neveríte, ale ste to práve vy kto mu neverí, …
   vy ste ten uzlíček nervov, ktorý sa trápi, … vnímate to ?
   trápite sa … teda trápite sama seba ….
   pouvažujte prečo tak konáte?
   prečo potrebujete trápiť sama seba predstavami …
   lebo milujete?
   Láska predsa netrápi …

   takže v skratke, milujete a nech mi boh i ja sama si to odpustím, ale milujete len na úrovni hmoty …
   teda pudovo ….
   teda milujete len to čo vidíte pred sebou, pretože ak by tam bol náznak niečoho hlbšieho, tak veľmi by vás strach nespútaval …
   a viem, že to znie trhlo, a protichodne, ale?
   ak by ste skutočne milovala, dopriala by ste partnerovi jediné …
   aby bol šťastným …
   on môže, ale len a len s Vami ….
   a to hovorí o vašej silnej pripútanosti k jeho osobe …

   jediná pravá Láska je k bohu, …
   a kde je?
   i vo vás, lebo boh je vo všetkom …
   teda? milujte seba, nerobte sama sebe zle, úvahami, ktoré iba vás ničia …

   pokojný zvyšok večera želám, .. všetkým nie len Vám … 🙂

   Jo, a pre všetkých, iba …
   i ked je takmer koniec februára, iba …
   pokojný a naplnený rok 2014 želám …. Všetkým … 🙂

  • Posted by Viktória on 15. február 2014 at 11:23

   Lilah mas pravdu vo vsetkom co si napisala, moj priatel je pre man boh a nevery sa strasne bojim a denodenne kazdy den si s priatela utahujem a snazim sa ho kontrolovat …. ale nic take by sa nedialo keby on sam nejaku neveru nespachal ….. nebolo to sice nic hrozne a asi tak 10% zien to za neveru nepovazuje ale ja som medzi zvysnymi a velmi sa ma to dotklo a od toho dna je moj kazdy den len o tom ze sa bojim ci ma nepodvazda ….. takze vdaka vam viem co mi moj sen hovori a preco sa mi sniva …. a moja dalsia otazka je …. AKO TO MAM VYRIESIT??? …

 23. Minne,
  áno, bol to sen, aspoň mi to tak pripadalo, ale bol veľmi živý a silný. Napadlo ma že to mohlo byť aj niečo ako presun do astrálu, alebo prejav nejakej entity, no nie som si ničím istá, ešte som také niečo nezažila.

  Odpovedať

 24. Posted by Viktória on 15. február 2014 at 11:22

  Lilah mas pravdu vo vsetkom co si napisala, moj priatel je pre man boh a nevery sa strasne bojim a denodenne kazdy den si s priatela utahujem a snazim sa ho kontrolovat …. ale nic take by sa nedialo keby on sam nejaku neveru nespachal ….. nebolo to sice nic hrozne a asi tak 10% zien to za neveru nepovazuje ale ja som medzi zvysnymi a velmi sa ma to dotklo a od toho dna je moj kazdy den len o tom ze sa bojim ci ma nepodvazda ….. takze vdaka vam viem co mi moj sen hovori a preco sa mi sniva …. a moja dalsia otazka je …. AKO TO MAM VYRIESIT??? …

  Odpovedať

  • Posted by Viktória on 15. február 2014 at 11:24

   ja sa ospraveldnujem zle som zaradila komentar a neviem akoho mam zrusit ….. :/

  • Posted by lilah on 15. február 2014 at 14:15

   🙂 keby sa len tieto omyly stávali 🙂 ….
   slečna Viktória, ste slečna … však … ?

   Vy ma žiadate o pomoc a radu … ? tak toto jediné vám neviem dať ….
   Niekedy by som sama seba postavila do pozície, že Vám ju dám, zaručenú a jedinú …
   no teraz nie .. prečo?
   každý z nás je jedinečný a absolútne dokonalý, .. všetci sme s toho istého zdroja,
   nádherného a jedinečného ….
   snažila som sa zachrániť veľa dušičiek, ukázať im, že sa mýlia …
   a i keď je to tak, dôjsť do toho poznania, museli i tak sami ….

   pre prirovnanie, ja vám, tak ako ste, ( s cítením a chápaním a vaším strachom ) stojíte v nejakej tmavej miestnosti, a ja vám otvorím dvere do svetla, …
   vás to najprv to množstvo svetla oslepí a tým že sa bojíte, zastanete, …
   a ja nemôžem, nemám na to právo, ťahať vás doň, iba čakať a láskavo, pokojne vás povzbudzovať, aby ste sa prestala báť, a do toho svetla vstúpila ….

   čo tým chcem teda povedať?
   že neexistuje žiadna rada, žiadna od inej bytosti, nech by to bol ktokoľvek, samotný kristus, buddha ( nik vám tu radu nedá ) ktorá by bola platná akurát pre vás …
   prečo?
   ste jedinečná a absolútne nádherná bytosť, …. s cítením a prejavmi aké máte iba vy, nik iný v celom univerze taký nie je ….
   preto, čo robiť, ako to vyriešiť musíte chcieť v prvom rade vy sama, a smiete sa to pýtať iba seba samej, alebo lepšie povedané boha ukrytého v sebe …. ( v srdci )
   iba sa pýtajte, odpovie vám, … a to že to bol on, budete vedieť napr. i tak,
   že pocitovo to jednoducho Zrazu, z ničoho nič Viete …..

   preto vám nedám žiadnu radu, jednak nechcem, ( nechcem vás oslepiť :-))) … očku totiž veľa svetla škodí … 🙂 )
   nie, teraz vážne, iba rešpektujem Vašu cestu ktorú ste si pred vtelením vybrala, aby ste sa učila … a jednak to čo je dobré pre vás, viete iba Vy sama ….

   dobre, … ako to však rozoznať? ako sa povedzme správne pýtať?
   tak napr, .. pýtajte sa sama seba ( ja som sa nespočetne veľakrát pokiaľ som došla k tomuto stavu pokoja )
   prečo milujete inú živú bytosť, ktorá je taká istá ako Vy …
   má to isté telo, má tie isté potreby, musí jesť i spať, musí chodiť na toaletu atd, prečo
   prečo ju milujete ako boha?
   prečo ste si ho povýšila, a seba samú tým pádom ponížila … ?
   čo také má on a vy nie?

   i preto tam potom vzniká ten pocit strachu, vlastníctva, že niekto bude lepší, ako ste vy a on to zrazu zistí a opustí vás …
   nedostatok sebadôvery, je ozaj vážny problém, je to často krát horšie, ako sebavedomý macho, …
   taký málosebavedomý človek, ublíži sebe i tým ktorí ho milujú, ovela, oveľa viac,
   pretože sa stráni svojich blízkych, skryto a divne ich pozoruje atd …
   a tým ponížením vlastne sám seba vyvyšuje, aby dostával pozornosť navyše …. :

   potom další problém, ktorý dostanete odo mňa za domácu úlohu :-))) je zistiť prečo sama sebe dovolíte, svojej hlave, aby ste sama seba tak veľmi trápila predstavami o ..
   povedzme polohách ktoré skúša váš priateľ s inými cicuškami … ?

   riešite problém, vykonštruovaný umelo mysľou, riešite ho skôr ako nastane, robíte si plány, čo a ako … možno i aký cirkus by ste spravila, ak by ste na toto prišla …
   pričom práve v tejto chvíli sa nič nedeje, a vy môžete ruka v ruke ísť s priateľom po ulici, usmievať sa na neho a nie vrčať na ostatné ako pes ked si stráži svoju kostičku …
   a pritom …
   vôbec netušíte, ako by ste zareagovala ak by sa to stalo …
   riešte problémy vtedy ked nastanú, a nie dopredu, žiadne čo by bolo až by bolo nie je potrebné, .. alebo nie vtedy ak chcete iba lásku a pokoj …
   neviete ako budete reagovať ak sa to udeje,
   a navyše, ak ho skutočne milujete, nie je o čom ..
   máte dve možnosti, budto mu to odpustíte a pôjdete dalej, alebo ho opustíte, …
   ale načo sa tým zaoberáte skôr, ako to vôbec nastane …?

   tak? slečna viktoria, … dvere som vám otvorila, stačí, že pomaličky, krôčik po krôčiku, sa k nim budete približovať ….

   v každom prípade, v žiadnom prípade sa nevinte že cítite čo cítite …
   nedovoľte iným, aby vás označovali za … neviem akú … žiarlivú napr …
   ked sa to niekomu nepáči, nech skúsi aspoň pol krok prejsť vo vašich topánkach, ( teda vo vašom tele, myslení a cítení … )

   prajem Vám veľa šťastia slečna viktória, a ešte viac trpezlivosti … 🙂

   a iba hlavu hore, polievka sa nikdy neje taká horúca ako sa uvarí ….

   krásny, slniečkový a Pokojom naplnený deň Vám želám … 🙂 a nielen Vám … 🙂

 25. Posted by goldseagul on 27. február 2014 at 19:47

  Snívali sa mi kontinuálne za sebou tieto dva sny.
  1. Bola som v vo vnútri starej budovy. Nebolo tam svetlo, preto som sa nemohla rozhliadnúť, kde vlastne som. Z rôznych kútov pricházali za mnou štíhle a trochu meravé bytosti.Mlčky.Akoby sa vôbec nehýbali, ale pritom plynulo išli (ako oblaky) Mali zosušenú hnedú kožu a oči zavreté. Mala som v pravej ruke sáčok a v ňom biele kvetné lupienky (podľa pohmatu, lebo boli jemné a trochu krehké).
  Naberala som ich ľavou rukou a ako sa ku mne postupne po jednej presúvali, tak som im sypala lupienky nad hlavy. Posypaná bytosť sa niekam odsunula a na jej miesto prišla ďalšia, atď… Postupne sa lupienky minuli, a v sáčku som nahmatala niečo tvrdšie a biele. (Predpokladám, že to bol chlieb). Keďže ai naďalej prichádzali tie bytosti, tak som mrvila chlieb a sypala im na havy omrvinky. Potom sa zrazu všetky stratili a ja som vedela, že musím rýchlo odísť. To už bol pri mne aj môj manžel a ešte niekto. Ocitli sme sa pred budovou. Bola to stará hrazdená vila. Stála na sivej skale. Už sme chceli zostúpiť dole, keď som si všimla, že sú na nej dve pootvorené okná. Povedala som, že ich musíme ísť zavrieť. Môj muž sa vyštveral na plecia niekoho a zavrel obe okna. Bola som prekvapená, pretože sa jedno opäť pootvorilo a zjavila sa v ňom mačka. Bola veľmi stará, podľa hranatých tvarov a akoby splstenej srsti. Strakatá, bielo-čierna. Pozerala som sa na ňu. Otvorila paupuľku a prehovorila ľudským hlasom: “Ja som tá, ktorá sa vie rozprávať s mŕtvymi.” Namiesto mačacích zubov však mala v papuľke nejaké iné. Potom ma napadlo, že vyzerajú ako ľudské, len boli medzi nimi väčšie medzery.A na to sa zjavila v druhom okne dcéra jednej mojej známej a dosvedčila, že tá mačka je veľmi stará, pretože je to mačka jej starej mamy.
  2. Videla som sa, ako ležím s mojim manželom v spláni a spíme. K manželovej strane posteli prišli tmavé postavy. Videla som len zhluk čiernych tieňov.Videla som, že jedna má laso a robí na ňom slučku, ktorou chce môjho muža uškrtiť. Chcela som na neho zakričať, aby sa zobudil a bránil sa, lebo ho chcú zabiť. Snažila som sa kričať, ale nemohla som vydať zo seba hlasný zvuk. Slučku už dávali na jeho krk, tak som v poslednej chvíli strčila medzi jeho krk a povraz ukazovák a ťahala som lano od jeho krku. Na moje prekvapenie, to nebolo až také ťažké a za chvíľu som im lano celkom vytrhla.Potom obrátili pozornosť na mňa. Neviem, či ma chceli tiež uškrtiť, alebo čo, ale viem, že som sa bránila a našla som v sebe dostatočne veľkú guráž sa s nimi biť. Náhodou som silno vydýchla a všimla som si, že môj výdych tú čiernu postavu odhodil dozadu. Tak som začala veľmi silno fúkať na ne a na celú miestnosť do každého kúta a videla som, ako sa čierne tiene kĺžu ku oknu a vypadávajú von.

  Odpovedať

 26. Posted by goldseagul on 15. marec 2014 at 17:50

  Snívalo sa mi, že som bývala vysoko v sklanej stene. Keď som vyšla pod skalný otvorený previs, tak som videla len náprotivnú vysokú skalnú stenu, a obloha sa dala iba tušiť. Ale bola som spokojná. Vešala som prádlo. Boli to tričká s dlhým rukávom a tepláky. Pomarančové, červené, hnedavé, hrdzavé, ale žiadne biele.Veľa prádla. Bolo ho plné šnúry. Popri skalnej stene, na úzkom chodníčku. Podo mnou priepasť, ale netočila sa mi hlava, ani som nemala závrať. Poznala som tie miesta dobre. Začalo poprŕchať. Nechcela som, aby prádlo zmoklo, tak som ho po jednom zvesovala, a utekala s ním do kúpelne, ktorá bola vyložená pálenými tehlami. Bola to veľká štvorcová izba bez okien, v jednom rohu bola vaňa, tiež obložená pálenými tehlami. Keď som vošla, ocitla som sa vo vlhkej teplej pare. Domyslela som si, vlastne videla som obraz, ako sa vo vani sprchovali moji dvaja synovia. (Tu určite nič neuschne). Potom som si všimla, že stojím po členky v teplej vode. Dlážka bola z bordových dlaždičiek.Videla som svoje bosé nohy vo vode. Musím to tu poutierať. Rozmýšľala som, prečo stojí voda na dlážke a vošla som cez otovrené dvere do druhej miestnosti. Aj tam bola voda po členky. Táto miestnosť bola prázdna a dlho v nej nikto nebol. Uvedomila som si, že odtoková gulička je niekde hlboko zapchatá. Voda bola v miestnosti už dlhšie, pretože bola vlažná a okolo odtoku sa zafarbovala na hnedo. Hrdza, napadlo mi, A potom ma napadlo, že je to ešte niečo nechutnejšie, a kedže som bola bosá, striaslo ma odporom. Musím tú vodu pozbierať lopatkou do vedier a utrieť dlážku.Vtom zamiakal na mňa náš kocúr a zobudil ma.

  Odpovedať

  • Posted by mária on 15. marec 2014 at 19:24

   Pekný večer Goldseagul… zaujal ma Váš sen, tak skúsim Vám podať moje vnímanie.

   Mňa jediné čo prvé napadlo po prečítaní Vášho sna, intuície a predstavivosti dokopy, že sa uzatvárate, resp. sa snažíte schovať pred niekoho citmi. Totiž tá skala je vašim domovom a všímate si , že už tam niečo hrdzavie, niečo je tam staré, je čas sa vydať na „cestu“.

   A keby som išla podla symbolov, tak sa bránite nejakým citom (všade je voda…vonku prší, chodíte po vode) .. vaše obydlie (čiže Vy) má pevné skalné múry a dokonca bez okien… myslím, že všetko prijímate s pokorou (bosé nohy vo vode). V tom sne prevláda hnedočervená farba (pálená tehla, bordová dlažba, hrdza, prádlo v takých tonoch) O význame farieb vo sne sa viac dočítate tu http://medo.cz/jaromir/kniha_snar/__b.html#Barva

   Ak sa zameriame na to, že biela farba , ktorá sa spája so svetlom, poznaním a múdrosťou Vám tam chýba (zamerali ste na to pozornosť), tak je to taký signál, že by bolo dobré vyliezť zo svojej ulity-skaly von za poznaním (za tou bielou farbou). Aj tá para, čo je symbol prechodu medzi citovou a duchovnou rovinou, to naznačuje.

   A hrdza ako symbol? Tá predstavuje nenávisť. Skúste sa rozpomenúť koho nenávidíte, z čoho či ku komu máte odpor?
   Hľadať musíte v sebe …veľa šťastia! 🙂

 27. Posted by goldseagul on 23. marec 2014 at 21:58

  Ďakujem pekne Mária za Váš čas, ktorý ste venovali výkladu. Niektoré Vaše vysvetlenia ma zaujali a priniesli nové svetlo na ceste za poznaním seba samej. Prajem pekný večer a všetko dobré. G.

  Odpovedať

 28. Posted by goldseagul on 23. marec 2014 at 22:31

  Snívalo sa mi, že som utekala, skackala po chodníku dole do roklinky medzi vysokými skalnými stenami, dole do údolia. Všade voňala svieža zeleň. Bolo po daždi. Dole boli jazierka, poprepájané medzi sebou. Voda prúdila z jedného do ďalšieho. Na hladine kvitli ružové lotosy. Bolo to krásne. V jazierkach len tak postávali bytosti. Neviem, či to boli muži alebo ženy. Tešila som sa na vodu a nevadilo mi, že sú tam. Plávala som do sýtosti aj okolo nich, a tešila sa z vody. Ľavou rukou som odhŕňala kvety, aby som neporušila tú krásu a plávala ďalej. Na niektorých miestach som sa mohla aj postaviť na dno. Seba som vôbec nevnímala. Len si pamätám, že som si občas utierala vodu z tváre. Zbadala som na brehu svojho manžela, ako na mňa kýva. Naznačoval mi, aby som vyšla z vody von. Keď som vychádzala z vody, nad jazierkami bol opar a boli už zakryté v hmle. Chytil ma za ruku a išli sme po chodníku von z roklinky. Keď sme prechádzali okolo dreveného zrubového domčeka, uvedomila som si , že som nechtiac zhodila tarotové karty, ktoré asi boli položené pri domčeku. Tak som ich začala zbierať a ukladať. Mala som naponáhlo, lebo som nechcela, aby to niekto zbadal. Kariet bolo veľa. Boli tam asi tri rôzne sady. Na jedných boli motívy kvetov. Tie som dala dokopy ľahko. Potom tam boli karty so symbolmi, tie mi pomáhal dávať dokopy manžel a ešte tam bol aj klasický Rider Waite tarot. Ledva sme ich poukladali, vyšla vonku baba Jaga. Neviem, prečo som ju tak pomenovala (nevidela som jej do tváre a ani hlas nemala nepríjemný), ale povedala, že si musíme niečo kúpiť. Môj manžel povedal, že chce svetlo mesačného svitu. Tá baba Jaga mu podala malú bielu čajovú sviečku v kelímku. Povedala, že za to jej musí urobiť masáž. Tak jej začal masírovať chrbát a zapálil tú sviečku. Vydávala príjemné teplo a svetlo. Baba pri ňom zaspala . Vtedy manžel povedal, rýchlo preč, kým spí.

  Odpovedať

 29. Posted by mária on 24. marec 2014 at 00:57

  Goldseagul..zdravím v túto neskorú hodinu 🙂
  musím sa usmievať, lebo pri čítaní som si spomenula na môj sen z piatka na sobotu…tiež tam bola sviečka a negat.postava…lenže miesto baby Jagy tam bol Diabol.

  … na môj sen okrem symbolu “diabol” či “satan” som nič nenašla… a taktiež tento raz tápam a idem skúsiť privolať na pomoc nitraM-a 🙂

  dvaja muži, stojaci oproti sebe… horí v miestnosti sviečka… zdajú sa byť priatelia, ale zrazu ten, po mojej pravej ruke začne na toho druhého fyzicky útočiť.
  Ja tam som aj nie som. Nevnímajú moju prítomnosť … a ja zrazu dostanem nejaké vnuknutie a na toho útočníka zodvihnem pravú ruku a urobím kríž smerom na neho (ako exorcista) … hovorím pri tom Otčenáš … ked sa ten muž preľakne lebo ma zrazu zbadá, tak začnem hovoriť latinsky (aboslutne neovladam latinčinu, ale tam sa to zo mňa sypalo), jediné čo si pamätám bolo “dominus et spiritus sancti amen”.
  A stále som robila kríž nad toho muža a on sa pri tom zmenšoval…dalej už neviem.
  Priznávam dobrovoľne 😀 😀 , že som žiaden film o exorcizme ani o ničom podobnom nepozerala najmenej 2 roky .)
  Pocity po sne? zmiešané

  Má prosím niekto nejaké asociácie alebo hocijaké pocity pri tej predstave?? .. poteší ma všetko 🙂

  dobrú nocku a pekné sny .)

  Odpovedať

 30. Posted by goldseagul on 24. marec 2014 at 20:47

  Pekny večer Mária, ja si netrúfam vysvetľovať cudzie sny, pretože niekedy nerozumiem ani svojim.(A tá moja duša má takú trpezlivosť so mnou 🙂 ).
  Ale ak by moje vysvetlenia poskytli inšpiráciu, tak sa poskúsim interpretovať podľa toho, čo som sa zatiaľ naučila z tejto stránky (jej hodnotu si uvedomujem čím ďalej, tým viac)
  Dôležité symboly sú podla mňa tieto:
  Miestnosť – to, čo sa v nej deje, to je to, čo máte vyriešiť, zamerať na to pozornosť
  Dvaja muži môžu predstavovať dve úrovne Anima. (citovú a pudovú)
  ďalej citujem zo snára:
  Byť kňazom: ztotožnění se s citovým animem
  Latinčina: patří citové a někdy dokonce duchovní rovině; latinské poselství může přinášet i hluboké mystické poselství, ale pouze v případě, že latinskému jazyku a obsahu slov ve snu porozumíme.
  vidět modlícího se člověka: obraz nabádá snícího, aby obrátil pozornost do vlastního nitra
  Takže ak by som to zhrnula, vo svojom sne ste aktívne pracovali na tom, že ste umenšili pudovú časť Anima a ochránili jeho citovú zložku.
  Všetko dobré 🙂 G.

  Odpovedať

 31. Posted by mária on 24. marec 2014 at 22:15

  Vdaka G. za Váš postreh 🙂

  uvidíme…máme tu ešte prezidentské voľby ..dvaja kandidáti. A akosi mi prišiel pod ruku dnes titulok “voľme menšie zlo”.
  Nezaujímam sa o politiku, ale nedá sa to prepočuť…. a ani jeden kandidát mi nie je akosi po vôli.
  A poniektorí vieme, že aj diabol vie mať krásnu tvár a milé reči.

  Pekný večer…všetkým 🙂

  Odpovedať

 32. Posted by livvii on 27. marec 2014 at 09:16

  Dobry den, v priebehu troch dni som mala dva rozne (velmi zive sny)

  Prvy: zrazu som bola tehotna s velkym bruskom uz zopar dni pred porodom, bol pri mne moj 10 rocny partner zili sme v zahranici. chystali sme sa na Slovensko na svadbu; najprv som si myslela ze porodim v GB a tak poletime na Svk ale 2 dni pred letom som sa na porod este necitila a aj moj termin vychadzal na den letu alebo ked uz budem doma. V tom som si uvedomila ze by bolo aj lepsie keby sa babatko narodilo na Svk tym padom by som na Svk mohla zostat dlho. Ale velmi som sa bala letiet v takom stadiu tehotenstva, ze porodim v lietadle a zacala som plakat – ale velmi velmi som plakala. nakoniec som kontaktovala airolinie ci sa vedia o mna postarat pocas letu a oni mi povedali ze su trenovani a zabezpeceni vykonat porod na palube lietadla – ja som stale velmi plakala ale nakoniec ma ubezpecili ze to zvladnu a ja som letela na Svk.

  Druhy: snival sa mi kratko nad ranom: bola som v nejakom campingovom tabore s priatelmi – chodili sme na tury – prezliekala som si stale ine oblecenie (podla prilezitosti – na prechadzku, na opekacku, len na relaxovanie) a zrazu bez nejakeho ukoncenia tohto pribehu – tam boli iba dve male deti (2-3 rocne) ale v tych detoch bol diabol/satan (pritom na vonok vyzerali uplne normalne ako male deti) ale boli akoby naprogramovane zabijat a isli zabit dalsie dieta v ich veku ale ja som sa ich snazila zastavit najprv som ich drzala a stlacala im lica dost velkou silou – takto sa mi podarilo zastavit dievcatko/diabla ale bol tam este aj chlapec toho som tiez drzala ale vymamil sa mi a schoval pod stolikom a ja som sa ho snazila polievat vodou a pri tom som vyriekala nejake pozehnanie alebo nieco take aby Boh vyhnal diabla z tela toho dietata – bol to velmi zivy, akcny a napinavy sen – bojoala som ako o zivot a v tom mi zazvonil budik.

  Z oboch snov mam velmi zvlasny pocit – boli velmi zive a velmi emocionalne som ich prezivala. Budem vdacna za vyklad / akukolvek radu.

  Prajem prijemny den

  Odpovedať

 33. Posted by ivet on 8. máj 2014 at 08:40

  Dobry den pomozte mi s vykladom sna. Uz viac rokov sa mi sniva to iste. Ze utekam pred chlapom ktory mi chce ublizit.

  Odpovedať

 34. Posted by pedro888 on 10. september 2014 at 14:48

  Silný vietor sa prehnal nad domom, strhávalo strechu, sedel som schúlený pod stenou, nado mnou zúrilo tornádo a škridle lietali nado mnou, nebol som zranený. keď to ustalo hľadal som pomoc, pred domom zakrývali naznámu mrtvolu, začali opravovať strechu a našli nalomený trám, ktorý bolo treba vymeniť . koniec sna. o čo ide prosím?

  Odpovedať

 35. ahoj snival sa mi sen, teda tento spln ich bolo neurekom 😀 ale zaujimala by ma cesta vytahom, ten byva casto, v urcitych obdobiach, sucastou mojich snou, zvycajne sa neviem dostat na poschodie kde potrebujem alebo je vytah niecim blokovany, no teraz som nastupila s cielom najst osobu, vytah isiel dosikma a namiesto cisla 4 som stlacila 5, a povedala som si ze ok, vytah isiel nezvycajnou rychlostou, az ma tlacilo k stene a pritom to trvalo dlho, na to ako rychlo isiel a islo len o 5 poschodi, no itak isiel rychlo, vytah ma vyvrhol na 5 poschodi v restauracii, vsak som bola o 1 poschodie vyssie jasne, smer schody, zrazu som sa zastavila pozeram na stoly, cas ranajok a vsade same kolace, tvarohove, makove, orechove, vysnove strudle, zemlouka vsetko uhladne nakrajane a naservirovane, nemala som chut, ale ze nalozim si, vzala som tanier, chcela som si nabrat a stopla som sa, nakoniec som si kusok nalozila, polozila som tanier na stol aj s kolacom a otocila som sa, odchdzam, ocitla som sa zrazu na chodbe o poschodie nizsie a zbadala som staru pani, za ktorou som isla.

  Odpovedať

 36. Posted by Sally on 11. november 2014 at 22:48

  Dobry den uz dlho sa pokusam vylozitjeden sen no nedari sa… uz asi zo par rokov sa mi sniva ze som na strednej a mam mat skusku z maturity no neviem nic preto ze som chbal alebo ze som sa neucil. Tento sen sa mi dost cast sniva a hlavne dlho. Viete co by to aspon prublizne mohlo znamenat? Dakujem

  Odpovedať

 37. Posted by Zuzana on 19. november 2014 at 12:33

  Dobrý den,,,Uz asi po treti krat sa mi snivalo s muzom,ktory ma stale niecim prekvapil,bol ku mne mily,obklopoval ma ruzami,,,ale doposial som jeho tvar nevidela,stale su tam momenty,ze bud sa so monu rozprava spoza chrbta,alebo stale je tam ten moment,ze je otoceny tvarou odomna,,,, nepoznam jeho tvar. Mozem vediet co to znamena?

  Odpovedať

 38. Posted by Monika on 7. január 2015 at 22:14

  Ahojte, aj ja by som chcela počuť výklad mojich snov. V jednom sne sa mi snívalo, že som liezla po nádhernej a obrovskej pieskovej pyramíde, o ktorej som si myslela, že všetko vydrží, ale ako som na ňu vstúpila, začala sa celá rozpadávať. A v druhom sne sa mi zase snívalo, že som mala spodný zub začiernený, A len tam proste bol, ani nevypadol. Ďakujem za skorú odpoveď. 🙂

  Odpovedať

 39. Posted by Nikola on 9. január 2015 at 21:48

  Dobrý večer. Pred pár mesiacmi môj kamarát zomrel. Mal krásnych 18 rokov. A pred pár dňami sa mi s ním snívalo. Šla som s mojím ocom ( ktorého on celkom dobre nepoznal) za ním do bytovky, kde bývajú. Prišli sme tam a zaklopali, Marek nám otvoril dvere usmial sa a okamžite ma veľmi silno objímal, potom si podal ruky s mojím otcom, a tato sa ho opýtal, bude v poriadku? on sa usmial, ja som vošla do dverí k nemu, dvere sa zatvorili a ja som sa zobudila. Netuším čo mi tým snom chcel povedať, alebo čo to malo znamenať, ale pri písaní tochto je to ešte dosť bolestivé a stále mám zimomriavky, bola by som rada, ak by ste mi pomohli prísť na nejaký súvis. Ďakujem.

  Odpovedať

 40. Posted by Diana on 27. marec 2015 at 09:02

  Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o výklad snov mňa a mojho priateľa. Pár nocí dozadu sa nám sníval ten istý sen, v tú istú noc. Mali sme malé bábätko, menšie ako dlaň. V mojom sne som ho niekde stratila ja a v jeho sne ho stratil on. Potom sme ho našli. Mohli by ste mi prosím poradiť? Ďakujem

  Odpovedať

 41. Posted by Peter on 14. apríl 2015 at 00:05

  Dobrý deň sníval sa mi prekrásný sen. Sniválo sa mi ako sa rozprávam s Pánom Ježišom. Bol prekrásný a vyžarovala z neho láska. Celý sen som sa s ním rozprával a spýtal som sa ho, že kedy príde druhýkrát na planétu Zem (myslím tým Jeho druhý príchod). On mi odvetil, že on to sám nevie ani anjeli, nikto to nevie, len Jeho Nebeský Otec. Keď sa sen skončil cítil som sa výborne. Ďakujem Vám za výklad môjho sna.

  Odpovedať

 42. Posted by majus on 28. jún 2015 at 15:57

  Ahojte, potrebovala by som poradiť. Od mala sa mi sníva podobný sen, teda vždy V ňom vystupuje veľký čierny pes, pre ktorým raz utekám, inokedy ma zas ochraňuje a ublíži každému okrem mňa, no naposledy ma pohrýzol do pravej dlane, čo sa predtým nikdy nestalo… presnejšie zahryzol sa a nechcel pustiť, mala som pocit že už o ruku prídem, bol to tak živy sen, že som sa zobudila s úplne bolavou rukou až som si ju necítila… Čo ten pes znamená a prečo sa mi opakovane sníva už niekoľko rokov ale stále V inej súvislosti?

  Odpovedať

 43. Posted by maria on 15. október 2015 at 21:44

  Ahoj, mavam skvele sny a niektore sa plnia, dnes sa mi snivalo ze ja23 a moja neter6 sme dostali kytice ruzi, obrovske, najprv ona cervene a potom ja zlte …od muza ktoreho poznam no nemilujem ho paci sa mi iny dokonca 🙂

  Odpovedať

 44. Posted by strach21 on 17. november 2015 at 11:28

  Mama mala desivý ,,sen,,. Mala na sebe priliehača, ktorým bol jej mŕtvy brat.Dusil ju, nevedela sa hýbať,kričať..Nakoniec jej povedal, že za pár dní, presne v nedeľu pôjde aj ona k nemu. Veľmi sa bojím , neviem si vyložiť, čo to môže znamenať

  Odpovedať

  • Posted by maria on 19. november 2015 at 09:45

   ahoj… ja mám na mŕtvych v našich snom taký pohľad, že s týmito mŕtvymi príbuznými sme niečo za života nedoriešili, niečo ostalo nevypovedané, a preto nás “mátajú” v sne. Niektoré duše ani po smrti nenájdu pokoj, takže ja byť na mieste tvojej mamy, tak prosím dušu toho brata o odpustenie a požiadam ju aby mi už dala pokoj a nech odpočíva v pokoji.

 45. Posted by Nikol on 26. január 2016 at 12:37

  Dobrý deň, priateľovi sa snívalo o hadoch. V sne bol so mnou a jeho bratrancom v zoo kde sa môžu ľudia hrať zo zvieratami teda v zoo kontakte. Ja som v sne išla vopred s jeho bratrancom sa pozrieť na hadov do miestnosti s teráriami, priateľ išiel za nami kde ho pred dverami prenasledovali modrý a šedý had, niekto mu povedal že oni idú po vysokých ľuďoch a že ich ma metlou odohnať tak poslúchol radu, ale nepomohlo to že začali po ňom liezť . Zrazu sa ocitol doma a mal dvoch maličkých hadíkov v ruke že sa s nimi maznal ale potom mu utiekli a hľadal ich pod gaučom ale nenašiel ich.
  Ďakujem 🙂

  Odpovedať

 46. Posted by Mária on 6. apríl 2016 at 18:42

  Mne sa zas sniva dost casto s jednym knazom ze sme zamilovany do seba a aj sa bozkame vrucne nezne az to citim ako naozaj.

  Odpovedať

 47. Posted by Dreamy on 6. jún 2016 at 12:11

  Dobrý deň, už som tu dlho nebola, robíte ešte výklady snov?:)

  Ak áno, potrebovala by som poradiť, lebo sama si s mojím dnešným snom neviem poradiť.
  Snívalo sa mi, že sa mi niečo stalo, neviem už čo, no bola som v nemocnici a operovali mi srdce, nejaké vážne zranenie. Doslova som cítila, ako ma rozrezali a ako mi pulzovalo, a keď prestalo a všetko pípalo, tak som ho stále cítila a videla len nejaký červený tunel. No stále som žila. Nakoniec mi povedali, že s tým sa nedá nič robiť, že aj tak zomriem. Tak som povedala – Veď s tým niečo robte, ja chcem žiť! A aj keď som už cítila, že mi srdce nebije, stále som žila. Nepociiťujem žiadne citové problémy, alebo tak, len posledné týždne sa mi sníva o mojej smrti, obetovaní sa, tehotenstve …. žeby len znak nejakej zmeny?

  Ďakujem:)

  Odpovedať

 48. Posted by lucia on 15. jún 2016 at 23:24

  sa mi s byvalym spbyvspoluziakom ktoreho som lubila, v sne sme si vyznavali lásku, sniva sa mi s ním často neviem prečo …

  Odpovedať

 49. Posted by Richard on 14. august 2016 at 01:10

  Dobrý večer, já bych vás chtěl poprosit o výklad mého včerejšího snu : se sestrou jsme jeli na kole jednou cyklostezkou poblíž pole, nepamatuji si proč ale zastavili jsme, pravděpodobně na odpočinek. Já jsem stál na cestě a sestra víc u pole. Najednou slyším auto tak se otočím a černé SUV jede naším směrem… když se blížilo tak otevřelo okýno spolujezdce a vystrčil z okna ruku ve které držel pistoli a sestru postřelil… Šok z toho co se stalo mě probudil. Nejsem si jistý jestli to ve snu přežila nebo ne, ale bylo to tak živý, že jsem se potom ujišťoval jestli se to vážně nestalo… Vím že ve snu jako poslední věc co jsem udělal bylo že jsem vytáhl mobil abych mohl zavolat záchranku…

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: