Výklad snov


SNY a ich význam v živote človeka _______________________Ďalšie súvisiace články k výkladom snov

Biblia – Kniha Jóbova 33,14
Však Boh hovorí jedným spôsobom i druhým, hoci si to nevšímajú. Vo sne, v nočnom videní, keď tvrdý spánok padá na ľudí, v driemotách na lôžku, vtedy otvára ľuďom uši, spečaťuje im dané poučenia, aby odvrátil človeka od toho, čo koná a zmaril pýchu muža; uchová ho pred hrobovou jamou, aby jeho život neprešiel do podsvetia.

Každý človek túžiaci po svojom duchovnom vývoji by nemal ignorovať svoje sny, práve naopak, mal by sa snažiť pochopiť symboliku snov a vedieť pracovať so svojimi snami. Samozrejme nie každý sen musí niečo dôležité znamenať, pretože môžu sa nám zdať sny, ktoré sú výplodom vášho mozgu, ktorý stále pracuje nad dennými problémami. To je však dosť ľahké rozlíšiť, či sen má význam alebo nie. Preto je potrebné si sny hneď po prebudení zapísať a neskôr meditovať nad významom snov. Niekedy samozrejme neprídete na význam sna skôr, ako sa stane to, čo bolo snom predpovedané. Lenže aj to je dobrá škola. Takto si budete vedieť aspoň povrdiť správnosť vašich snov a symbolov. Človek, ktorý nie je ešte tak duchovne čistý, aby dokázal aj za bdelého vedomia získavať odpovede na svoje otázky z vyšších sfér, môže to dokázať prostredníctvom svojich snov. Netreba sa báť snov kvôli tomu, že ste niečo zlé vo sne zažili, pretože to, čo ste v ňom zažili, vôbec nemusí znamenať niečo zlé, ale naopak niečo dobré. Zatiaľ najlepšou knihou zaoberajúcou sa výkladom snov, s ktorou som sa stretol, je kniha Mystický šlabikár od Karla Weinfurtera. Symboly snov, ktoré v nej uvádza, sa povrdili presne v mojich snoch a v následnej realite, ktorá sa neskôr stala.

Myslím si, že každý by sa mal naučiť symboliku tohto sveta, pretože to bude neustále potrebovať vo svojom duchovnom postupe. Symboliku nenájdeme iba v snoch, ale nachádzame ju aj v chorobách, vo svätých textoch, v bežnom živote a pod. Napríklad človek, ktorý má problém so zrakom, ten sa nechce pozrieť pravde do očí a stále má svoju pravdu. Sám seba klame, že nevidí, čo robí so svojim životom a zároveň so životom iných. Problém so sluchom je podobný a má ho ten, kto nechce počuť dobré rady a robí sa, že nič nepočuje. V snoch tvoja matka symbolizuje tvoju dušu. Preto ak sa sníva o jej smrti, týka sa to mystickej smrti. Problém so zubami v sne môže znamenať, že je potrebná zmena v živote a pod. V Biblii “čo zaseješ, to zožneš” je zrejme jasný symbol príčiny a následku nášho konania. V bežnom živote sa tiež dejú veci, ktoré nám symbolicky niečo naznačujú, ak nevieme prísť na to inak. Ak sa niečo zvláštne udialo cez deň, porozmýšľajte nad tým, čo by to znamenalo, ak by sa vám to snívalo.

Prečo sa nám sníva v symboloch podľa duchovného sveta a nie presne podľa diania fyzického sveta bez symbolov? Dôvodov by sa našlo veľa, hoci nie som sám, kto zažil aj nesymbolický sen, ktorý netrebalo vykladať a doslovne sa stalo podľa sna, samozrejme bez môjho pričinenia. Na jeden z dôvodov odpoviem otázkou – Vedeli by Ste si predstaviť doslovný sen, v ktorom budete sledovať duchovnú svadbu vašej duše a ducha? Ako by sme spoznali, že je to naša duša?

A teraz sa zamyslime nad tým, akým spôsobom snívame. Ak logicky budeme uvažovať, tak prídeme na to, že naše zmyslové orgány hmat, čuch, sluch, zrak a chuť sú počas spánku odpojené, tak isto ako celé fyzické telo z pod našej vedomej kontroly. Čiže informácie, ktoré zachytávame vo sne, nie sú z fyzického sveta, ale z duchovného. Tieto infomácie sa nám potom premietajú ako obraz, zvuk, chuť, čuch a hmat. Je možné, že niekto bude mať tú istú informáciu inak zobrazenú, resp. preloženú do obrazov fyzických, ako niekto iný. Zrejme to bude v závislosti od toho, ako si osvojil symboliku. Ak pozná symboliku podľa určitého vzoru, podľa tohto vzoru by sa mu mali premietať aj obrazy.

Ďalšie súvisiace články k výkladom snov

Reklamy

1 449 komentárov

 1. Posted by Andrea on 5. februára 2017 at 00:05

  Dobry vecer, v poslednej dobe sa mi snivaju zle a hrozne sny….
  Snivalo sa mi, ze sedim na malej ploche vysoko nad zemou, kde sa neda hybat, iba sediet na zadku, vedla mna rebrik, ale neviem ist po nom dole, lebo sa mi neda otocit na tom malom priestore. A tak tam sedim a mam strach
  Predvcerom zase, ze moja starka havarovala na aute, zdialky som videla len ako jej odkvecla ruka a bezala som k autu, kricala o pomoc a dalej neviem.
  Vcera ma zase niekto strelil do hlavy a ostatni mi s kludom v hlase hovoria,ze zomrem, snazim sa byt v klude, aby som nekrvacala, ked znervozniem tak mi tecie krv po cele a nikde nie je lekarska pomoc …
  Viete mi prosim vylozit tieto sny?

  Odpovedať

 2. Posted by Sofia on 19. apríla 2017 at 22:15

  Chcem sa spitat co to znamena ked vidim blond zenu sediet na linke s kuchinskim nozom a strasi a bucha

  Odpovedať

 3. Posted by Jan Sofer on 14. júna 2017 at 00:29

  Dobrý den, prosím o výklad snu. Nejdříve sem šel s rodiči a sestrou po lese. Otec nemohl dobře chodit ( má artrozu a je to horší a horší ) ale my se mu smáli. Pak tam byla židle, která měla koženkový zelený sedák. Pak jsme šli po vesnici, naší vesnici. Najednou sme byli zpět v lese. Já vyskákal, s jásotem, přes větve do korun stromů, vysoko, kdy se ještě podemnou lámaly malé suché větvičky. Když jsem vyskákal nahoru letěl jsem dolů. Krásně jsem letěl, a pohybem dlaní jsem ovládal směr letu. Křičel jsem u toho štěstím. Něco jako jupíííí 😀 Pak sem dlaněmi pohl prudce doleva a pak doprava a dostal jsem se do výkrutu a padal, najedou jsem ale přistál hladce a krásně přímo vedle své kamárádky. Jemně sem se dotkl hrudníkem trávy a pak následoval zbytek těla. Najednou tam byla celá naše vesnice, všichni lidi co znám i mojí rodiče. Všichni jásali, že sem blázen a že to bylo super. Máma mi řekla že je to sport 😀 a že máme i mystryni české republiky v létání. 😀 a já ji řekl, myslíš sky diving. 😀 pak mi ještě něco říkal soused a taťka ( nejlepší přátelé od dítěte ) ale to už si nepamatuju co do mě hustili 😀 Prosím vás o výklad. takový sen kdy lítám a vyskáču do korun stromů a letím dolů se mi nezdál totiž poprvé a nevím co to znamená.

  Moc děkujuu

  Jan Šofer

  Odpovedať

 4. Posted by Tomáš on 17. júna 2017 at 23:21

  Dobrý deň. Mám prosbu. Sníval sa mi sen , že má pred domom zrazilo auto. Že som mal zlomené rebrá a nohu. Zobudil som sa uprostred noci na bolesť hrudníka.Potom som opäť zaspal. Ráno keď som sa zobudil som išiel dať jesť svojmu mačiatku a pustil som ho von. Chvíľu nato mi mačiatko pred domom zrazilo auto. Som z toho zničený. Mohlo to mačiatko vycítiť to že ma má zraziť auto a obetovalo sa za mňa. Lebo mám taký pocit že tam mal niekto zomrieť a mačiatko to vycitilo a obetovalo sa.

  Odpovedať

 5. Posted by leyla on 15. augusta 2017 at 09:36

  mala som velmy zvlasny sen videla som s s kamaratom ani by dom ho nenazvala kamosom prechadzat sa po lese krory mal vela listou ale prv sme tam dosly na aute zaparkowali nam ho v tom lese ten les bo zvlasny v strede mal asvalku a tocil sa niecko ako ceste v tatrach hovorile sme spolu prechadzali sa a on hovoril ze sa rozvadza nakoniec sme chceli odist no cakali sme na auto videla som tam vela aut a ludi na ceste akoze uz bon stoho lesa bola autobusova zastavka a aproti som videla a zenu s detmi a kocikom ja som sa pozrala a vautobusovej zastavke boli figitalne hodiny na ktorych ukazovalo ze je 11:00 zacudowala som pretoze som vosla do volakeho skliku kde bolo vela ludi ktorich nepoznam a obedowala visla som von a sla sped k kamosovy a vravela som mu ze normalne v praci o 11 iba koncime a na to som sa prebudila nechapemm to ..

  Odpovedať

 6. Posted by BernardOdoGy on 18. septembra 2017 at 13:11

  Sorry, otherwise to the subject. I’d a tad embarrassment. I randomly dropped my essay and that i urgently need to be able to write a completely new a single. I am able to not generate with my very own energy, so I wished to utilize into the essay composing assistance for financial resources. Observed just a few content pieces concerning this, but I have no idea if you can belief these expert services. Has someone heard of the term-paper-time.com ?

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: