Upozornenia


Varovanie pred duchovnými praktikami

V súčasnosti už nie sú tajnosťou rôzne návody na rozličné cvičenia, ktoré majú urýchliť duchovný vývoj. Tieto cvičenia boli v minulosti utajované a neboli vôbec sprístupňované verejnosti. Boli na to rôzne dôvody. Buď sa určité praktiky utajovali kvôli tomu, že boli využívané na čiernu mágiu, čo si čierni mágovia vedeli dobre ustrážiť, alebo to boli praktiky využívané k urýchleniu duchovného vývoja alebo iné. Tieto druhé praktiky boli utajované hlavne z dôvodu ochrany ľudí.

O akú ochranu vlastne ide, ak majú ľuďom pomôcť? Tieto cvičenia boli vykonávané pod profesionálnym dohľadom svojho učiteľa. Učiteľ dobre poznal stupeň duchovnej vyspelosti svojho žiaka a preto vedel, čo si môže jeho žiak dovoliť, aby mu cvičenie neublížilo. Následkom predčasne neuvážených cvičení mohli nastať u žiaka rôzne neblahé následky, napríklad psychické problémy. Boli prípady, keď po jogických dychových cvičeniach začal samouk krvácať na hlave a samozrejme náslekom môže byť smrť. Ľudia v súčasnosti na základe rôznych kníh prevádzajú riskantné pokusy na sebe a svojich priateľov. Pokúšajú sa astrálne cestovať, ovplyvňovať iných ľudí, preklínať a podobne. Jednoducho povedané, zahrávajú sa s inými sférami a bytosťami bez toho, aby o nich niečo vedeli. Vezmime si jednoduchý príklad z našej sféry. Človek žijúci vo veľkomeste, ktorý nič nevie o nástrahách ďžungle, sa vyberie nerozvážne sám neozbrojený ani zbraňami, ani skúsenosťami a ani informáciami, do ďžungle na exkurziu. Čakajú ho tam rôzne jedovaté hady, šelmy a iné nástrahy. V duchovných sférach negatívne bytosti samozrejme nezaútočia na fyzické telo, ale na dušu. A preto sa môže človek vrátiť do tela už duševne chorý. Boli prípady, že niekto aj po cvičeniach vizualizácie prestal rozoznávať realitu od jeho predstáv.

Cvičenia, ktoré sú v súčasnosti zverejňované na základe skúseností ich autorov, môžu byť samozrejme správne, lenže nevieme, pre koho. Nie každý zvládne to, čo iný a nie každý dodrží rovnaký postup, alebo nie každý bude cvičiť s rovnakým cieľom. Niekto bude cvičiť kvôli dosiahnutiu schopností, ktoré mnohí nesprávne nazývajú ako nadprirodzené, pričom sú to schopnosti prirodzené pre každého človeka. Lenže tieto schopnosti sa v človeku majú prebudiť prirodzene a to postupne v určitom stupni duchovného vývoja. Lenže sú ľudia, ktorí sa snažia možno z nevedomosti predbehnúť svoj vývoj a rýchlo prebudiť svoje duchovné orgány. (K tejto téme nájdete viac v téme “Pravá láska”).

Preto si dávajte pozor a poraďte sa s odborníkom, ktorý vám vie zaručiť bezpečnosť.  Nevykonávajte žiadne rituály, o ktorých ste si prečítali iba pár viet. A hlavne, nepracujte s duchovnými praktikami za účelom niekomu ublížiť!!! To sa Vám ani nemusí podariť, ale isté je, že to príde naspäť k vám a silnejšie.  Čo dávaš, to dostávaš.

Tu nájdete aj ďalšie články na tému upozornenia, výstrahy, ochrana pred duchovným pádom

Reklamy

4 komentáre

 1. Posted by lez on 21. decembra 2009 at 22:56

  Zivot je jedina meditace. Zivot je modlitba. A kazda snaha dosahnout neceho “duchovniho” pochazi vzdy z ega. Duchovno je moudrejsi nez my. Ono vi, kdy nas ma oslovit. Ono vi, ze prijde, az je zak pripraven. Ono to vsechno vi. Oslovi nas pres mysl. Pres myslenky. Uslysi kazdy, kdo si udela cas v tichu a ticho v case.Myji nadobi medituji. Montuji novy nabytek – medituji. Meditace je soustredeni myslenky v jednom bode, miste a casu. Je to mysleni o tom, co delam a ne o tom, co bych mel delat.Nikdo nepotebujeme zadne odborniky, zadne guru a kdovicojeste. Kazdy jsme svym panem. Je to jen treba vedet a dovedet se to.

  Odpovedať

 2. Beatka,, spíš? Ak nie počúvaj 🙂

  Odpovedať

 3. Posted by Beata on 5. apríla 2010 at 09:45

  oj, Minne, pekná piosenka, pekné speváčky…ďakujem, dobre sa mi spinkalo 😀

  Odpovedať

 4. Posted by Beata on 9. júna 2010 at 22:00

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: