Modlitba


Otče náš, ktorý si na nebesiach a v našich srdciach, v Tebe je všetka Láska, Múdrosť, Pravda, Spravodlivosť a Milosrdenstvo. Bože náš, ktorý sa prejavuješ skrze Otca, Syna a Ducha Svätého, posväť sa meno Tvoje aj v mojom srdci a v srdciach všetkých, ktorých Si stvoril. Prosím Ťa, aby Tvoje Meno neustále znelo v mojej duši, aby som ani na chvíľku nezabudol na Tvoju prítomnosť v mojom srdci, aby som tak ani na chvíľku nezlyhal v mojich myšlienkach, slovách a skutkoch. Brána do chrámu mojej duše je neustále otvorená iba pre Teba, preto Príď Kráľovstvo Tvoje, vstúp prosím Ťa do môjho vnútra a kraľuj aj v tomto chráme, ktorý som pripravil pre Teba a vládni v ňom tak, ako Ty považuješ za správne a ja budem vykonávať Tvoju vôľu na Zemi tak, ako ju v nebi vykonávajú Tvoji služobníci, preto staň sa vôľa Tvoja ako v Nebi, tak i na Zemi tiež skrze mňa, tvojho verného služobníka.

Tvoje Kráľovstvo v mojom vnútri túžim udržiavať stále čisté, ako poslušný Tvoj služobník, tak mi prosím nedovoľ, aby som Ho znesvätil mojími nedokonalosťami. Milovaný Pane, prosím Ťa o Chlieb života, z ktorého každý, kto z neho je, získa večný život. Tento chlieb, ktorý je tým pravým pokrmom pre dušu, budem s vďakou prijímať a zbytky rozdávať tým, ktorých mi postavíš do cesty. Preto Ťa prosím Pane o chlieb náš každodenný, nielen o ten, ktorý je z tohto sveta, na zachovanie života a zdravia pozemského, ale aj o chlieb nebeský, ktorý nám dáva život večný, pretože nás učí Pravde a tak nám ukazuje správnu cestu, akú nám ukázal aj Ježiš Kristus.

Pane milosrdný, Ty si Láska a Odpustenie. Ty odpúšťaš tým, ktorí Ťa o to prosia a ktorí taktiež odpúšťajú svojím vinníkom. Preto Ťa aj ja úpenlivo prosím o odpustenie mojich hriechov tak, ako aj ja odpúšťam svojim vinníkom. Bože môj, pomôž mi pochopiť, že nie je dôvod sa na nikoho hnevať, nikoho nenávidieť a nikoho súdiť, ale každého milovať, preto odpúšťam teraz opäť každému, ale aj sebe. Milovaný Bože, Tvoje je Kráľovstvo i moc i sláva na veky, preto Ťa prosím, aby si spravodlivo kráľoval aj v mojom vnútri tak, aby si uchránil mňa, Tvojho služobníka, pred pokušením tohto sveta a zbav ma všetkého zla, ktoré ešte drieme v mojom vnútri. Môj Pane, stále čistím svoj chrám koľko len sám dokážem, no predsa som ešte slabý voči niektorému pokušeniu a zlu, preto Ťa prosím,  spaľ vo mne všetky takéto nedokonalosti tvojim živým plameňom lásky a nedovoľ zlu, aby sa priblížilo k Tvojmu kráľovstvu, ktoré si rozšíril aj do mojej duše.

Otče, Tvoj Syn nám povedal, že kto miluje Syna, ten miluje aj Teba a toho budeš milovať aj Ty a potom prídete a budete prebývať v jeho vnútri. Preto Bože môj kladiem na prvé miesto Lásku k Tebe, ako k Otcovi, Synovi a Duchu Svätému, preto Ťa milujem celým svojim srdcom, celou svojou dušou, celou svojou mysľou a celou svojou silou, aby som mohol spoznať aj ja Lásku, ktorou mňa Ty miluješ, aby som mohol prežívať Tvoju prítomnosť v mojom vnútri, aby som spoznal Tvoju Vôľu, ktorú chcem, aby sa stala aj vôľou mojou.

Ďakujem Ti Bože z hĺbky môjho srdca za všetko.

Amen

Reklamy

5 komentárov

 1. ĎAKUJEM 🙂

  Odpovedať

 2. Posted by nitram on 11. apríla 2012 at 16:26

  dobré odpoledne minne… 🙂
  jste moudrý muž, velmi zajímavé zpracování jste zde nastínil a co popřát adeptům této modlitby…
  aby poznali, probudili a žili onou Láskou…
  poté jim již nebude třeba modlitby, jejich život Láska prostoupí…
  neb otec je veškerenstvem, jméno jeho světíme svým každodenním životem v království přítomném na nebi(mysli) i na zemi(v srdci).
  chléb ve zdejší přijímáme s Láskou, v soucitném sebepoznávání odpouštíme sami sobě
  i druhým…
  království, moc i sláva nitra nás chrání před utrpeními tohoto světa… pádům, pokušení a zlu odolává…
  milujeme celým srdcem, celou duší, celou myslí, celou silou v poznání pravdy… …vědomí…
  děkuji, že jsi amen…

  onomu životu v naplnění, jednotě, souznění, říkáme …Láska… 🙂

  krásné odpoledne přeji Všem… 🙂 nejen kolemjdoucím bytostem… 🙂

  Odpovedať

 3. Posted by Marjam on 16. apríla 2012 at 20:34

  Krásne, Vaše slová sa dotkli mojej duše ako pohladenie vánku, a verím, že rovnako tak i iných duší, ktorí kráčajú Cestou Srdca poznávajúc svoje hlbiny, no najmä plnosť a silu Lásky..:)

  Odpovedať

 4. Posted by Isia on 8. júna 2012 at 23:57

  Skúsim ku tejto krásnej modlitbe pridať ešte jednu…báseň pre deti od Milana Rúfusa z knihy Modlitbičky (myslím, že sa sem celkom hodí 🙂 ):

  Básnik hovorí deťom o Otčenáši

  Tú modlitbu nám riekol Pán.
  Možno je trochu veľká
  pre detské srdce dokorán,
  pre vaše útle tielka.

  Možno je vôbec priveľká
  na našu ľudskú mieru.
  No vaše krehké krídelká
  na cestu si ju berú.

  A preletia s ňou pohoria,
  diaľavy vôd a súší.
  A vaše ústa hovoria,
  čo hlávka sotva tuší.

  Modlitba ťažká pre deti.

  Keď vôkol vás sa zotmí –
  až potom sa vám rozsvieti
  jej tiché svetlo do tmy.

  🙂

  Odpovedať

 5. Posted by Beata on 14. decembra 2012 at 12:30

  Minne, ani neviem, do ktorej rubriky toto adresovať, ale rada vy som vedela tvoj názor na tzv.”koniec sveta 21.12.2012″. Na internete sa už toho popísalo veľa, skopírujem tu jeden z názorov:
  Média a sociálne siete zaplavili správy o prechode do 5. dimenzie a dátume 21.12.2012, či správy o konci sveta. Rád by som prispel a sdieľal s Vami informácie, ktoré mám o tejto tém
  e. Na koniec sveta môžete hneď teraz zabudnúť a osobne Vás prosím, aby ste tejto negatívnej myšlienke nedávali viac svoju energiu a nepodporovali vibráciu strachu.

  Veľa sa píše o prechode do vyššej dimenzie, ale mám pocit, že stále mnoho ľudí celkom nerozumie, čo to vlastne znamená. Keď chceme porozumieť prechodu do 5. dimenzie, je dobré pochopiť, ako vypadá 3. dimenzia, čo sa zmení prechodom v 4. dimenzii a čo nás čaká v 5. dimenzií. Týmto treba začať.
  Čo je

  3. DIMENZIA: Doteraz sme žili v 3. dimenzii, v ktorej to funguje nasledovne: Všetky naše myšlienky a pocity sa zrkadlia v živote, ktorý žijeme. Všetko, čomu veríme, to prežívame. Avšak je tu časová medzera medzi našimi myšlienkamy a ich manifestáciou (zhmotnením). Budem uvádzať príklady, aby sme to ľahšie pochopili. Myšlienka, ktorú dnes vytvorím, sa môže objaviť v mojom živote o týždeň, o mesiac, o rok. Keď cítim, že môj nový partner, moja nová práca (čokoľvek iné) ku mne prichádza, cítim to a verím tomu, stretnem svoju lásku (alebo dostanem novú prácu) možno už o mesiac. Samozrejme to platí aj s pocitmi strachu, či s kritizovaním a hnevom, ktorý cítime. Tieto negatívne pocity sa prejavia možno už o pár rokov vážnou chorobou, či nedostatkom financií, atď… Takto to funguje v 3. dimenzií a popravde väčšina ľudí, ktorí v nej žijú, vôbec netušia, že život funguje na tomto princípe ZRKADLA (náš život a svet, v ktorom žijeme nie je ničím iným ako zrkadlom našich emócií a myšlienok). Veria, že je to všetko len zhoda náhod, či osud, šťastie, smola…

  4. DIMENZIA: Do 4. dimenzie nás nikto nepresunie, nie je to žiadne miesto vo vesmíre, ani nič podobné. Je to stav násho vedomia a presúvame sa do neho sami, prostredníctvom pochopenia zákonu zrkadla, ktoré bolo vysvetlené vyššie. Keď si plnohodnotne uvedomíme zodpovednosť za svoj život, keď pochopíme, že za našu zlú životnú situáciu nie je zodpovedný Fico, ani hospodárska kríza, ani naši rodičia, ani nikto iný okrem nás samých, začíname sa meniť. Keď si človek uvedomí, že všetko vo vesmíre je len myšlienka, ktorá sa dá kedykoľvek zmeniť, začne chápať svoju NEOBMEDZENÚ moc tvoriť! Začne si dávať pozor, či sa do zrkadla usmieva, alebo či sa mračí, lebo zrkadlo nehodnotí naše činy, ani nepočúva naše modlitby, ono proste zrkadlí. Týmto uvedomením (zmenou vedomia o sebe) sa presúvame do 4. dimenzie. Mnohí z nás v nej už jednou nohou sú. Rýchlosť tvorenia (manifestácie našich myšlienok) rastie. To znamená, že naše myšlienky sa formujú už za pár hodín! Príklad: Včera som do vesmíru vyslal myšlienku, že som vďačný za nových zaujímavých ľudí, ktorých v blízkej dobe stretnem a cítil som absolútnu dôveru, že zrkadlo (vesmír, život, svet) bude čoskoro moju myšlienku zrkadliť. O 4 hodiny nato som sedel v príjemnom bare s párikom úžasných ľudí, ktorí sa zaujímali práve o prechod do 5. dimenzie. Takto to funguje samozrejme aj s väčšími vecami. V tejto dimenzii, ktorá je len prechodná na ceste do piatej, si každým dňom viac a viac uvedomujeme, že náš život je skutočne zrkadlom nás samých. Prestáva to byť len peknou myšlienkou, ktorú sme čítali kdesi v múdrej knihe, alebo v tomto článku a začína to byť pre nás reálnou SKÚSENOSŤOU, ktorú sme si overili na vlastnej koži.

  5. DIMENZIA: V tejto dimenzii už neexistuje žiadne potom, zajtra, neskôr… Čas nemá taký zmysel ako ho chápeme dnes. Všetky naše myšlienky sa nám zjavujú pred očami OKAMŽITE! Preto je dôležité, aby sa nikto negatívne naladený nedostal až sem, pokiaľ sa svojich negatívnych emócií nezbaví. Prečo? Predstavte si všetky svoje strachy stáť pred Vami. Uff! To by bolo asi hrozné, že? Preto sa dostávam k ďalšej stránke témy o dimenzií, a tou je frekvencia. 3. dimenzia vibruje viac menej na úrovni strachu. V 4. dimenzii, keď si človek uvedomí, že je pánom svojho vesmíru, už vibruje na úrovni vďačnosti. (sme vďačný, že v skutočnosti nie sme otrokmi a nemusíme robiť , čo nechceme, aby sme prežili a nemusíme sa trápiť, ale môžeme robiť čo chceme, pretože sme dedičmi božského potenciálu). To znamená, že presun do vyšších dimenzií sa uskotočnuje cez pocity lásky ,vďaky, súcitu… A človek ostane v 3. dimenzii, pokiaľ sa nenaučí si vyberať práve tieto dobré pocity. Prečo? Pocity sú vibrácia, naše telo vďaka nim vibruje na určitej frekvencii. A otázka dimenzii je práve otázkou zmeny frekvencie, presne tak, ako funguje rádio. Pokiaľ je 3. dimenzia rádiovou stanicou, hrajú na nej smutné piesne, kritizujúce piesne a nahnevané piesne. Keď sa rozhodneme, že nás to už ďalej nebaví a preladíme sa na rádiovú stanicu s veselými a zamilovanými piesňami, presunieme sa. Nejde o nič nové, v skutočnosti pochádzame z vyšších dimenzií, len sme nato zabudli. Vlastne si len spomíname nato, kto vlastne sme. A vedzte, že určite nie sme len hmotný ľudia, čo tu musia zápasiť so životom. Sme božské bytosti, ktoré si nato čoskoro spomenú.

  A čo dátum 21.12.2012?
  Tento dátum nie je bod, ktorý označuje zmenu. Je to skôr vyvrcholenie dlhotrvajúceho deju, ktorý už dávno začal a ktorý bude pokračovať aj po tomto dátume. Z vesmíru k nám prúdia nové energie, aby nám pomohli. Tieto energie však spôsobujú aj zmeny na našej planéte, kedže zmena k novému vždy prináša pád starého. Preto sa neľakajte správ o prírodných katastrofách, kolapsoch v systéme (štátny, bankovný, hospodársky), ani sa nebojte svojich vlastných zmiešaných pocitov, či zmien v medziľudských vzťahoch. Je to prirodzené. Prajem Vám nech to zvládnete čo najvelkolepejšie a ak môžem poradiť, zabudnite nato, že by ste sa mali cítiť dobre. Vy sa totiž môžete cítiť báječne, absolutne výnimočne a nato ste boli aj stvorení! A myšlienka, ktorú si opakujte každý deň: „Vesmír sa o mňa s láskou stará. Môžem sa na neho vo všetkom spoľahnúť.” Pomôže a zmení Vás. Takisto na youtube sú skvelé videá z pozitívnymi vyhláseniami, skúste dať do vyhľadávača youtube napr: „afirmace”.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: