Diskusia: Ktoré závislosti robia najväčšie zlo?


Pomôžte ľuďom vyriešiť ich problém a napíšte svoj názor k problematike z duchovného pohľadu.
Ďakujem za všetkých
Minne

Reklamy

7 komentárov

 1. Posted by maria on 25. januára 2012 at 23:25

  Alkohol, drogy, cigarety, automaty, internet, práca, sex, jedlo … závislosť… hmmm… čokoľvek môže prerásť do závislosti- ak nám to zaberá väčšinu nášho života, ak to narúša naše vzťahy, súkromný aj pracovný život, zdravie… všetko je to útek od reality, strach, neschopnosť alebo nechuť riešiť problémy. je to jednoduchšie ako skutočnosť. u “závislákov” sa často objavuje málo sebalásky/sebadôvery/sebaistoty – je to akoby forma sebatrestania za to, že nie sú “dokonalými”.
  ale je to len časť toho, čo môže byť. niekedy sa závislosti ukážu ako náznak “dusenia” rodičovskou láskou, alebo naopak- nezáujmom rodičov o dieťa. osobne som sa stretla s týmito príčinami závislostí.
  každý človek je individualita a preto aj v prípade závislostí treba hľadať korene na rôznych miestach.

  Odpovedať

 2. najprv pride tuzba pochadzajuca zo sebectva. Potom to prerastie v zavislost a hoci je uz tuzba opacna, napriklad uz nechcem fajcit, uz nechcem pit, zavislost je casto silnejsia a vitazi nad novou tuzbou.
  Ale najvacsie zlo zrejme vznika kvoli zlemu systemu, v ktorom zijeme a to su peniaze. Kvoli nim su vojny, vrazdy, nasilie, podvody, rozvody a takmer vsetky trestne ciny. Bez penazi uz nikto neprezije, lebo uz len to teplo potrebuje a ak si vezme napriklad drevo z lesa, alebo rybu z potoka, tak je to trestny cin. Svet bez penazi bude krasny, len pre Zem je este priskoro 🙂

  Odpovedať

 3. Posted by Víla on 8. februára 2012 at 20:21

  Ale však závislosť môže mať aj krajšiu tvár……ja vždy vravím, že som závislá na svojom manželovi, ktorého naozaj neskutočne ľúbim, som závislá na nezbednej vnučke, na ktorú sa bláznivo teším, keď má prísť, som závislá na horúcej voňavej káve……bez nej ráno a poobedie nie je ono……a takto sa dá vymenovať veľa “závislostí”. Sú to závislosti, ktorých sa nechcem zbaviť, ktoré ma tešia……ja viem, tieto závisloti neubližujú. Jedno však je isté, pokiaľ máte akúkoľvek závislosť pod kontorlou, máte dosť pevnú vôľu aby ste z nej mali úžitok vy aj vaše okolie, tak je to všetko fajn. Buďte teda závislí na Láske….dávajte ju, aj prijímajte v akejkoľvek podobe a svet, aspoň ten váš, bude krásny každý deň :o). Krásny večer všetkým Víla

  Odpovedať

  • Posted by lilah on 9. februára 2012 at 09:36

   Víla

   krásne … Ďakujem …

   Prajem prekrásny dníčok … 🙂 .. všetkým 🙂

 4. Posted by Mária on 2. marca 2012 at 21:08

  Závislosť z duchovného hľadiska, ja vidím ako hľadanie. Čo človek nenachádza v každodennom živote, to hľadá v závislosti…či už je to alkohol, gamblerstvo atď. Je to únik do iného sveta, aby človek ľahšie uniesol svoje problémy. Skutočne aspoň na čas na tú svoju nespokojnosť a problémy zabudne. Ale oni v skutočnosti nezmiznú. Závislák si neverí, že sa s problémami sám vyrovná a tak sa ich pokúša aspoň potlačiť. No a v tej-ktorej závislosti vidí príležitosť.

  Závislák by mal zistiť pred čím uteká. Sledovať, kedy, kde a ako má potrebu k danej závislosti, kedy po nej “siaha”. Je to vec sebavedomia a vlastnej viery, že sa tie problémy dajú prekonať aj bez závislostí.

  Veľa úspechov prajem 🙂

  Odpovedať

  • Posted by Isia on 2. marca 2012 at 22:57

   …závislák…to znie tak studeno. Tak ma napadlo – všetko čo je smutné a bolí, sa zjednodušuje – bezďák, závislák, zrakáč, menťák, ležák, somrák, roboš, tuberák…akoby to bolo veľmi ďaleko od nás…bŕŕŕ… 😦

  • Posted by Mária on 3. marca 2012 at 09:23

   …áno studeno…dosť dlho som takému mužovi hovorila miláčik .)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: