Čo je realita? – úryvky z knihy


1. Počas rokovania v jaskyni sa Johanis a Samuel spriatelili s drakom vládcu Mirhona. Najprv si mysleli, že je to obyčajné zviera, ale keď ich milým pomalým hlasom oslovil, takmer omdleli.

“Samuel, Johanis, prečo sa čudujete? Neveríte azda Mirhonovi? Bytosť na jeho úrovni nedokáže klamať. Prečo by mal vôbec niekto klamať? To dokážu iba úbožiaci, ktorí sa hanbia za svoje činy.”
Obaja s vytrieštenými očami počúvajú múdre slová nádherného draka.
“Prečo vlastne rozprávame rovnakým jazykom? Veď si z inej planéty,” vraví Johanis, “a ako ťa môžeme oslovovať?”
“Môžete mi vravieť Grad. Čo sa týka reči, to si mýlite s hmotným vnímaním slov. Vedzte, že v hmotnom svete vnímate inú vibráciu zvuku ako tu. Tam, ak niekto vysloví slovo, vyšle určitú energiu, ktorú príjme váš sluch a ak je vo vašej pamäti uložený význam slova, tak mu rozumiete. V tejto sfére ste sa neučili významu slov. Tu používate duševné zmyslové orgány a tie sú iné, ako fyzické a pracujú priamo s myšlienkami. Zmyslový orgán príjme energiu myšlienky a vaša myseľ ju spracuje. Je jedno, v akej reči je vyslovená myšlienka, lebo myšlienku vedomie vníma ako obraz, zvuk, vôňu, emócie a ako ďalšie vlastnosti myšlienky, nezávisle od toho, aké slovo sa snažíme použiť na jej vyjadrenie. Preto nie je možné oklamať bytosť, ktorá je na vyššom stupni vývoja, keďže jej vedomie prijíma informácie spomínaným spôsobom. Môžete mi povedať lož, ale ja budem napriek tomu vnímať pravdivú myšlienku, ktorá sa za klamstvom skrýva. A prečo ste si vlastne mysleli, že ak niekto nemá telo v tvare človeka, ako napríklad ja, že nemôže byť inteligentný?”

2. “Drahý Dio, ale aj Mirhon a Grad prišli z vyššej sféry do nižšej a videli sme ich, hoci by mali byť podľa toho neviditeľní,” povedal Samuel.
“To áno, boli viditeľní. Ale v hrubej hmote na Zemi nie sú tak vyvinuté hmotné telá ľudí, aby fyzické zmyslové orgány dokázali uvidieť Mirhona, alebo hocikoho s jemným telom. Ak si pamätáte na evanjeliá, tak aj Krista v jemnom tele po vzkriesení nevidel hocikto, iba ten, komu to Kristus umožnil a otvoril mu duševný zrak. Preto aj vás, ak by ste sa išli pozrieť do hmoty Zeme, neuvidí nikto, okrem človeka s vyvinutým jasnovidným zrakom. Schopnosť jasnovidenia a jasnopočutia má každý človek, ibaže ho má málokto vyvinutý. Niekto ho však môže mať prepojený do bdelého vedomia, ako sa to stáva ľuďom napríklad po prežití klinickej smrti.”

3. “Ja to nechápem,” vraví Johanis, “na jednej strane je napísané, že Boh je Láska a miluje všetkých bez rozdielu a inde sa zasa píše, že Boh k človeku príde a bude ho milovať, len vtedy, ak človek bude milovať Jeho.”
Ria sa nežne zahľadela do Johanisových očí. Bolo jej ľúto, že doposiaľ nepochopil význam tých slov a pomaly začala vysvetľovať: “Áno láska moja, Boh je Láska. Boh, náš Otec a Stvoriteľ v jednej osobe, miluje všetkých. Rozdiel v tých slovách, ktoré si práve predniesol, spočíva v tom, milovaný, že bytosť, ktorá si nevypestovala Lásku k Bohu, tá bytosť necíti Božiu prítomnosť vo svojom vnútri a necíti, že ju Boh miluje. Preto je to tak napísané, že Boh ju bude milovať až potom, ak ona bude milovať Boha. Lebo až potom bytosť pochopí, že je milovaná Bohom, až potom spozná Božiu prítomnosť vo svojom vnútri a cíti, že sa práve stala božím dieťaťom, ak prebudí Lásku k Bohu. Vtedy až bytosť dosiahne dokonalosť a zbaví sa všetkých túžob. Vtedy sa jej vedomie spojí s Nadvedomím Boha.

4. “Ako sa teda máme stravovať v hmote, aby naše telá boli zdravé?”
“Pýtate sa správne – ‘aby telá boli zdravé’. Jemné duševné telá nepotrebujú fyzickú stravu, ale duševnú. Každé telo potrebuje iný druh potravy. Spomínal som napríklad emocionálne telo. To treba živiť vznešenými emóciami, ako radosť z úspechu iných ľudí, súcit s ich utrpením a podobne. Mentálne telo živíme vznešenými myšlienkami, napríklad čítaním Biblie. Ale negatívnymi myšlienkami ho vyvedieme z rovnováhy a to sa odrazí na zdraví.

5. “Milovaní moji. Kristus žije všade. Aj vo vás. Tak, ako je Boh všadeprítomný, je aj Syn, pretože sú Jedno. Ak chcete však ísť za Synom do jeho hlavného sídla, tam zatiaľ nemôžete. On však môže prísť za vami. Najvyššia sféra Zeme, ktorú ste navštívili, je zatiaľ váš maximum, kam sa dokážete dostať. Môžete sa však dostať aj na iné planéty, ale nie na vyššiu úroveň, aká je na Zemi. Najprv musíte v hmote vymeniť všetky vaše túžby za túžbu po Jeho prítomnosti, nadviazať s Ním blízky vzťah a začať Ho vrúcne milovať. Potom sa začnú premieňať aj vaše najvyššie zložky, s ktorými, po ich premene, sa dokážete dostať aj do najvyšších sfér stvorenia.”

6. “Teraz už rozumiem. Problém nie je v myslení, ale v závislostiach a túžbach, ktoré si s nami robia, čo chcú. Lenže mňa vlastne otravuje aj myšlienka strachu, tak ako to mám chápať?”
“Ak by šlo iba o myšlienku, to by ste necítili strach. Poviem vám napríklad myšlienku, že o chvíľu sa spustí zemetrasenie v Afrike. Poznáte myšlienku, ale strach vám to nevyvolá, pretože viete, že nikto, ku komu ste si vypestovali závislosť, sa tam nenachádza. Pocítite možno súcit, ak ste na vyššej úrovni. Samotná myšlienka vo vás nič nevyvolá, ak nesúvisí s vašou závislosťou, túžbou alebo vášňou. Ak by ste prijali každú myšlienku ako oslobodená nezávislá bytosť, nevyvolá to vo vás nepríjemné emócie. Ak prijímate osud s pokorou a nebránite sa utrpeniu, hoci sa to týka vás samotných, je to pre vás oveľa jednoduchšie, ako keby ste mali bojovať s osudom a celým vesmírom. Nemôžete uniknúť následkom, ktoré ste vyvolali vlastnou príčinou. Preto nemôžete nikdy obviňovať iných za vaše utrpenie a nemôžete hľadať chyby v iných. Ak sa chcete posunúť ďalej vo vývoji, hľadajte príčinu problémov v sebe. Váš nepriateľ vám spraví problém, ale ak sa na tú situáciu pozriete neskôr, pochopíte, že nepriateľ vás opäť niečo nové naučil, za čo mu vďačíte. Nepriatelia sú vaši učitelia. Vtedy ste ho neznášali za to, čo vám spravil, ale teraz chápete, že vám vlastne pomohol sa posunúť ďalej. Preto hľadajte v každom utrpení aj pozitívnu stránku. Všetko zlé je na niečo dobré. A to, že trpíte, je len znakom toho, že sa musíte práve teraz niečo nové naučiť, pochopiť a prijať to.”

7. V tom k nemu priletela natešená Ria, ktorú už z diaľky spozoroval v jej svetelnom tele. Jej oči boli zaplavené slzami šťastia. Objala ho a ďakovala Bohu, že Ho prijal za syna božieho. Takú natešenú ju ešte nevidel. Veď aj ona mala zásluhu na jeho prebudení. “Ďakujem ti Ria za ten sen. Teraz už viem, prečo si sa nechcela prezradiť. Nechcela si, aby som sa zdržiaval rôznymi spomienkami, pretože som mal v tomto štádiu držať vo svojej mysli jedine túžbu po Láske k Bohu.”
“Poď si zalietať, Milovaný,” s nežným a uplakaným úsmevom mu navrhla Ria.
Johanis v momente pochopil, ako to myslí, preto nechal hmotné telo sedieť pod stromom, roztiahol svoje svetelné krídla a letel so svojím svetelným telom za Riou. Časť jeho vedomia zostalo v hmotnom tele pod stromom, keďže dokázal svoje vedomie rozšíriť na obrovské vzdialenosti a tak vnímať deje na rôznych územiach naraz. Ak by k nemu v tej chvíli prišiel človek, Johanis by mohol s ním rozprávať pod stromom, ale zároveň sa venovať Rii vo svetelnom tele počas letu. To znamená, že vnímal viacero sfér, alebo realít naraz. Rovnako žil aj Dio. Bol naraz v hmotnom tele na Zemi, ale aj naďalej vyučoval vo vyšších sférach. Kde je potom domov takejto dokonalej bytosti?

Tu si môžete zdarma stiahnuť celú knihu: eBook free download.

Zdroj: Čo je realita? Neznámy autor.

Reklamy

5 komentárov

 1. Som rada, že sa opäť hlásiš k slovu… 🙂 Dlho ťa tu nebolo!

  Odpovedať

 2. Posted by nitram on 18. januára 2012 at 22:08

  dobrý den minne, děkuji Vám za příběh… 🙂

  *Kde je potom domov takejto dokonalej bytosti?*

  v neosobní lásce se všemi… 🙂

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: