Diagnostika


Vybrané myšlienky o diagnostike z knihy MUDr. Jozefa Jonáša, Krížovka života.

Stav líc ukazuje kondíciu pľúc. Koniec nosa odráža stav srdca. Drobné žilky v nose poukazujú na možný vysoký tlak a nesprávnu funkciu srdca. Opuchnutý, tvrdý koniec nosa je varovaním pred tukovými nánosmi okolo srdca. Priestor medzi nosom a hornou perou je zónou sexuálnych orgánov. Pozdĺžna ryha v týchto miestach znamená ich slabosť, Zvislé ryhy, typické pre starých ľudí, informujú o degenerácii sexuálnych orgánov.

Ústa sú zrkadlom tráviaceho traktu. Horná pera informuje o stavu žalúdka, ústne kútiky o dvanástorníku a žlčových vývodoch. Veľké ústa signalizujú, že tráviace ústrojenstvo degeneruje a stráca svoju silu. Dolná pera vyjadruje stav hrubého čreva.

Uši sú rozdelené na viacero pásiem. Dolná časť odpovedá nervovému systému, stredná prehĺbená časť systému tráviacemu a dychovému, horná časť systému obehovému.

Oči majú vzťah k obličkám. Priestor medzi obočím je doménou pečene a sleziny. Spánková krajina informuje o stave slinivky brušnej. Silné a dlhé obočie je známkou dlhovekosti, k okrajom riedne. Dá sa podľa neho určiť, kedy človek začne strácať zdravie. Husté obočie svedčí o dobrej vitalite, riedke o vitalite slabej. Malé oči majú tvrdí a agresívni ľudia….

Vačky pod očami sprevádzajú ľudí s poruchami obličiek a vylučovacieho systému. Sú tvorené hromadením tekutín a hlienu. Nadmerný príjem tekutín spôsobuje preťaženie obličiek a trvalé slzenie. Kto často žmurká, je neistý a nemá v obchode šancu na úspech…

Ak sa žene objavujú fúzy, jej pohlavné žľazy upadajú a je to buď v starobe, alebo z prejedania živočíšnych produktov.  Drobnú bradu má človek so zženštelou, jemnou povahou. Bradu hranatú a veľké má agresívnejší človek. Mastná koža a zapálené žľazy na brade vzbudzujú obavy, že pohlavné orgány trpia nadbytkom cukru a tuku.

Jazyk, ak je bledý, má človek málo červených krviniek. Žltá farba ukazuje na poruchu pečene a žlčníka. Namodralý jazyk je dôsledkom zlyhania srdcovej činnosti. Povlak na jazyku ukazuje zaplavenie organizmu toxínmi. Povlak v strednej časti jazyka ukazuje na hromadenie toxínov v žalúdku a tenkom čreve. Povlak na koreni jazyka je dôsledkom zlej činnosti hrubého čreva.

To bola len krátka ukážka z toho, čo sa dozviete z knihy Krížovka života od MUDr. Jozefa Jonáša.

Reklamy

12 komentárov

 1. Vynikajúci článok a práve konštatujeme , ktorá kolegyňa má fúzy pod nosom 😀

  Odpovedať

 2. A je pravda aj to s tým povlakom na jazyku a aj s tou bradou, ešte že máme kolegyne rôzného veku na porovnanie.

  Odpovedať

 3. Posted by valery on 14. júna 2010 at 23:06

  Mne keď sa dostala tá kniha do rúk, tak som si uvedomila, že ako si podvedome vyberáme partnerov. Aj keď teóriu neovládame, vieme presne, čo hľadáme.

  Odpovedať

 4. No v Hollywoode by táto teória asi neprešla… :mrgreen: Plastické operácie, botox a čojaviemčo pekne maskujú originál, ta ňe? 😀

  Hm, ale zase nie všetko sa dá maskovať. To je pravda. Takže by som sa mala teraz tešiť z môjho obočia, čo? Bude ma asi treba odstreliť v 110.rokoch 😀
  Idem sa radšej zamyslieť nad tou detoxikáciou organizmu… 😉

  Odpovedať

 5. Posted by mystery on 21. januára 2011 at 15:20

  ak by som si dala prepichnut jedno ucho … a ak by mi nahdou trafila do niektorych z ,,bodiek na obrazku”, to by nemalo nijak ublizit ku ,,vyvoju” ci? 🙂

  Odpovedať

  • mystery,
   je tam veľa bodov a ak ti trafí nejaký nerv, tak aby ti neovisla nejaká časť tváre, lebo aj to som už počul.
   Radšej vsaď na odborníka.

 6. Posted by Kristína on 8. augusta 2011 at 21:16

  Dobrý deň. Práve tu hore čítam, že ak by som si dala prepichnut usi, hrozi trafenie sa do nejakého nervu.
  Tiež by som si chcela dať nastreliť naušnicu ale u odborníka. Myslíte si ale, že aj napriek tomu, že ten dotyčný bude odborník.. no… bude to o niečo bezpečnejšie? Tá osoba má zlatníctvo a prepichuje uši už dlho ale na to má nejaký kurz?
  Ďakujem 🙂

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: