Sny nás môžu zachrániť.


Autor článku: Minne

V tomto mojom príbehu vám chcem názorne ukázať, ako nám sny pomáhajú v našom duchovnom vývoji.

Pred troma rokmi som čítal knihu, v ktorej okrem iného bol vysvetlený postup na otvorenie tretieho oka. Autor knihy sa zaručil, že tento jeho spôsob je bezpečný a nemôže spôsobiť žiadne psychické problémy. Dosť ma to zaujalo, lebo o takom spôsobe som ešte nikdy nepočul, zrejme ani mnohí z vás, pretože tá kniha nevyšla zatiaľ v našom jazyku. Spôsob zrejme funguje. Lenže som rozmýšľal nad tým, aké to môže mať následky pre človeka, ktorý niečo proskočí vo vývoji? Preto som si pred spaním položil otázku, či je vhodné robiť cvičenia na predčasné otvorenie tretieho oka (preto na predčasné, lebo duchovný zrak sa rozvíja sám prirodzenou cestou, čiže postupným vývojom človeka). Bol som zvedavý, čo mi na to povie môj sen 🙂   

Sen z tej noci (r. 2007):

V lese, ktorý sa nachádzal blízko rodičovského domu, bol v zemi zahrabaný pštros. Vyčnievala iba jeho hlava. Ja som to videl, ale so mnou bolo aj mladé dievča s chlapcom vo veku možno 18 rokov. Oni pštrosa odhrabali, lebo ho chceli  oslobodiť bez toho, aby porozmýšľali, či vedia, čo robia. Po odhrabaní sme zistili, že pštros je zdravý a odletel. Po čase sa z neho stal veľký diviak, ktorý bol veľmi nebezpečný a ohrozoval ľudí v tej krajine. Behal po záhradách a v našej záhrade poranil moju matku, ktorá ledva pred nim unikla do domu. V dome som začal hľadat náboje do pištole, kvôli obrane pred ním, lenže som nemal žiadne, takže mi ostali iba prázdne zbrane. 😦

Nad ránom ďalší krátky sen s doplnením predchádzajúceho sna:

Videl som obraz a na ňom akoby na jednej palici bolo postupne zobrazených 7 kruhov nad sebou a hlas pritom povedal, že prvé štyry od spodu mám chranené, ale ďalšie 3 nie.

Môj výklad sna:

Les je miesto, ktoré je pre nás cudzie a kde sa nevyznáme. Číhajú tam na nás rôzne nástrahy, nie sme tam chránení.

Rodičovský dom pri lese – rodičovský dom je moje fyzické telo a les je už iná sféra – napríklad astrálna, nie fyzická, lebo ide aj mimo tela. Aj celá dedina je duchovná sféra, kde sa niečo deje mimo tela, lenže les je nebezpečná sféra.

Mládež – to je naša zvedavosť, nerozvážnosť, neskúsenosť…

Vták, pštros – pokiaľ bol zahrabaný, všetko bolo v bezpečí, ten vták videl toľko, koľko mu bolo dovolené – koľko sa mu prinieslo pred jeho zrak a nemohol chodiť nazerať inam, kde zatiaľ nemohol – čiže 3. oko – duchovný zrak, nachádzajúci sa v 6. čakre – medzi obočím. Vták bol oslobodený neprirodzeným spôsobom, pretože z neho by postupom času tie nánosy hmoty sa samé uvoľňovali. Preto vták bol čierny a pštros nevie lietať. Preto aj ešte nebol krotký, nemal múdrosť, skúsenosti a po čase by z neho bola možno čistá biela holubica. Lenže pštros už lietal, hoci by lietať nemal vo svojom štádiu vývoja.

Diviak – nebezpečné zviera, ktoré po čase vzniklo z lietajúceho pštrosa,  bolo neovládateľné a ubližovalo aj iným bytostiam svojím správaním. Navštevoval aj cudzie záhrady, kde sa kŕmil.

Matka – moja matka je stále moja duša, ak sa jedná o symbolický sen. Čiže diviak spôsobil zranenia mojej duši.

Zbrane – chcel som vytvoriť ochranu pred následkami, ktoré som spôsobil svojou nerozvážnosťou a netrpezlivosťou, ale nedalo sa – zbrane boli nefunkčné, žiadna energia by z nich nevyšla, keďže som nemal náboje.

V druhom sne to bolo potvrdené informáciou, že mám chránené iba prvé štyri čakry. Čakry sú kruhovité víry energie, to sú tie kruhy vo sne a palica je sušumna, čiže energetický kanál pozdĺž chrbtice, ktorým prúdi hadia sila a je spojený s čakrami. Oko patrí k šiestej čakre.

Záver:  Ak by sa mi v tom čase podarilo predčasne otvoriť cvičením tretie oko, následkom by bola psychická porucha – to je to zranenie duše – ohrozenie by pokračovalo zrejme do konca tohto života, keďže som nemal prostriedky na zastavenie diviaka.

Tým nechcem povedať, že to platí pre každého, ale to poučenie platilo v tom čase pre mňa.

Reklamy

132 komentárov

 1. Posted by lilah on 10. apríla 2010 at 20:24

  minne, neviem tie čakry mi furt nesedia :-(, ja si ten doplňujúci sen vysveťľujem inak.

  Odpovedať

  • Ale tie kruhy, to neboli ani symboly – ale presne nakreslené tak, ako si na zemi kreslíme čakry, alebo ako ich chápeme. Ale som zvedavý aj na tvoj pohľad – z iného uhla pohľadu.

 2. Posted by Rajka on 11. apríla 2010 at 00:21

  ako kladies otazku ked ides spat? Mne sa este nepodarilo dostat vo sne odpoved. Mozno aj ano, ale nepamätam si to. 😛

  Odpovedať

  • Proste na to, nad čím rozmýšľam pred spaním, v noci dostanem odpoveď. Ale nestačí iba položiť umelo otázku, ale treba ju precítiť, podobne ako modlitbu musíš srdcom precítiť. Ale mám aj sny, ktoré nečakám – niečo z budúcnosti, niečo z minulého života, upozornenie na nasledujúci deň – načo si mám dávať pozor….

  • Rajka,
   ale ešte som zabudol, čo možno nevieš – pri posteli maj pripravený papier a ceruzku a povedz si, alebo popros svoje vyššie JA, nech ťa zobudí hneď po ukončení dôležitého sna. Keď sa ukončí sen, neotváraj oči, ale najprv si ho zrekapituluj ešte v tom polospánku, nech sa ti celý prenesie do denného vedomia, pomaly sa tak prebúdzaj k vedomiu, lebo ak hneď zasvietiš a otvoríš oči, môže sa stať, že si nebudeš pamätať, ani 20 % zo sna.

  • Usilovný žiak má dobrého učiteľa. Je to natrénované podvedomím. Mne sa to podarilo len 2 krát , KED SOM prosila o vysvetlenie svoje podvedomie.

 3. Posted by Rajka on 11. apríla 2010 at 00:45

  Hm, na to je treba psychicku pripravu. Ale ja mam taky problem, ze ked sa dostavam do fazy uvolnenia a odovzdania, manzel zacne chrapat alebo nieco ine a to ma hned rozhodi. 😀 Takze aj take sa stava a u mna pravidelne. A ked idem spat po nocnej, tak ked lahnem, hned spim. 😛

  Odpovedať

 4. Posted by Rajka on 11. apríla 2010 at 00:51

  No, dnes budem spat v obyvacke. 😀

  Odpovedať

  • dúfam, že mi tvoj manžel za to zajtra nevynadá 🙂

  • Posted by Rajka on 11. apríla 2010 at 00:56

   Ten si do rana ani nevsimne, ze tam niesom. 😀

  • No tak držím prsty. 🙂 A už vieš, na čo chceš dostať odpoveď v noci? Ja sa stále teším na to, čo nové sa v noci naučím 🙂 Je to super. A hlavne, ak ti bude na tom záležať, na snoch, tak vtedy aj tvoj duch bude s tebou komunikovať prostredníctvom snov a spraví všetko pre to, aby si si to zapamätala. 🙂 A každé ráno budeš múdrejšia 🙂

  • Posted by Rajka on 11. apríla 2010 at 01:28

   Kedysi som mavala castejsie sny, aj vedome, aj som dost casto lietavala, no potom som od toho upustila Bola som z toho trochi zmätena, nevedela som, ci je to co robim spravne. Mala som kamaratku, ktora mi v tychto veciach radila, ale ked zomrela nemala som nikoho, s kym by som mohla normalne o tomto hovorit. Teraz sa zacinam znova do toho dostavat vdaka internetu a uzasnym ludom na nom. Na internet chodim od leta, dotial som s nim ani nevedela robit., az ked ma dcera presvedcila ze tu najdem vsetko, co ma zaujima, Dnes sa budem pytat, ked dostanem odpoved, napisem. 😛

 5. Napríklad:
  19.03.2006
  A) Boli sme v lese, v prírode viacerí. Tí ostatní mi hovoria, že chcú niečo zlé spraviť vládcovi. Ja, keď som ho osobne potom stretol – vládcu, on so mnou rozprával a zistil som, že je dobrý a že nám pomáha a že mňa má rád. Ja som bol na jeho strane. Večer každý musel ísť cez nejaké ťažké prekážky v lese. Slabí asi skončili predčasne, alebo neprešli skúškou. Bolo tam aj blato, kde sa dalo iba plaziť a ťažko dýchať a tak podobne. Viem, že pre mnohých to bolo veľké utrpenie, ale ja, keďže som sa stretol predtým s vládcom a vedel som, že mňa má rád a aký je dobrý a vedel som, že tie prekážky nám dával on zdolávať, veľmi ľahko a s úsmevom som ich prešiel.
  – toto asi ani netreba vykladať, ak vieme, že vládca v tom sne je Boh…

  17.04.2006
  A) Vedeli vyliečiť všetko, len museli sa dostať naspať, do doby pred tým, keď choroba mala začať.

  16.10.2006
  A) Nedoliečené mal krčné žľazy, preto sa mu opakovala často nádcha.
  B) Nemôže ísť ďalej vo vývoji, pokiaľ neporieši staré veci.

  Toto sú tiež konkrétne odpovede, bez symbolov a doslovné.

  Odpovedať

  • Posted by Rajka on 11. apríla 2010 at 09:49

   ahoj Minne
   Takze mam tu ten sen. Vlastne ani nie sen, skor astralny zazitok. Ked som si lahla, najprv som si urobila ochranu. Potom som ziadala o odpoved. Vlastne ani nie, bola to skor prosba, ze co mam robit, ze chcem zit podla Bozej vole. Tak som sa uvolnila a hned som bola mimo.
   Lietala som si nad nejakou dedinou, bola noc. Citila som,mi ze nieco brani v lete, na predlaktiach som mala nieco ako tazke tmave obruce,tak som ich strhla dolu.Potom aj obruc od bedra k bedru zo zadu, to slo tazsie ale podarilo sa mi to strhnut. Zrazu som sa citila lahucka a vychutnavala som si let a vetrik vo vlasoch. Vyletela som do vysky,ale bala som sa ist do vesmiru, tak som sa vratila nad to dedinske namestie. Zrazu bola celkom tma, nic som nevidela. Zacala som kricat ,,Boze, ja chcem svetlo!” Vtom sa namestie rozsvietilo, ale boli to lampy, co tak silne svietili. Vtedy som zacula zaspievat slova: ,,Noc uz konci, bude den.” Potom sa pri mne objavila zena taka obycajna, v pruzkovanom svetri. (farebne pasiky) a objala ma. Ja som sa zlakla a snazila som sa odtiahnut so slovami: ,,Ty si kto? Co tu chces?” Kedze som mala strach, vsetko zmizlo a ja som sa vratila.
   Aky je tvoj nazor? He? 😛

  • Rajka,
   tak toto sú také nezvyčajné symboly pre mňa 🙂 Teraz neviem, či to bol sen, ktorý ti mal niečo povedať, alebo vážne si prežila iba astrálny zážitok.
   Ale dajme tomu, že to mala byť odpoveď na tvoju otázku –
   V tom prípade lietanie by znamenalo, že nemáš utekať od problémov, aj tie ťažké obruče ťa ťahajú stále na Zem, aby si žila pevne nohami na nej a vyriešila staré veci (všimla si si ten sen hore? – “nemôže ísť ďalej vo vývoji, ak neporieši staré veci”). Tých obručí si sa nejako zbavila, možno myšlienok na nevyriešenú minulosť a aj keď si sa už cítila voľná, bol tam strach, niečo v podvedomí zrejme, že tu je naša úloha a tu máme žiť. Prišla si do cudzej dediny – nehmotná sféra – čo môže symbolizovať tvoj duchovný svet, kde prebieha tvoj duchovný vývoj, tu na zemi. To, že si si želala svetlo, keďže bola tma, to mi pripadá ako z Biblie – ak budeme túžiť po svetle, po múdrosti, po vedení – dostaneme ho. Preto aj tá žena, zrejme tvoj vnútorný vodca, preto aj farby – zrejme podľa vnútorných tiel a orgánov (čakier) , sa tešila, že konečne chceš spolupracovať, chceš svetlo do svojho života…
   – – – – ťažko je niečo také vyložiť niekomu, koho život nepoznám – ale snáď ťa to na niečo navedie 🙂

  • Posted by Rajka on 11. apríla 2010 at 11:51

   Aj sen je astralny zazitok, ibaze nevedomy. Ale ked mam vedomy, viem, ze lezim na posteli a sucasne niekde lietam. pri lietani citim vetrik, aj ako mi veju vlasy . Zaroven si mozem uvedomit fyzicke telo, napriklad dnes v noci som obcas musela pohybat jazykom, lebo mi trochu zapadal. 😀
   Tak nejak som si to aj ja vysvetlila, az na tu zenu. Ked sa ma chytila, nemala som z toho moc dobry pocit, preto som sa asi odtial rychlo vyparila. Skusim dnes v noci pokracovat. 😛

 6. Minne,
  dnes v noci este v polospanku som na teba myslela o:-) hihihi.. a to… ze sa ta spytam… sniva sa mi jeden sen na etapy. Normalne ze “pokracovanie na buduce…” 🙂 .. vcera som mala dalsi diel. Sranda je, ze v podstate som si pocas spanku rozpomenula, ze sakra, toto je pokracovanie tych prych dvoch snov.. 😀 uplna haluz, nie? Teraz mi uz vybledlo v pamäti ze presne aky dej to bol, asi si tiez zacnem zapisovat este v polospanku tie haluze. 🙂
  Este chyba otazka, ze? Asi ze aky to ma vyznam 😉 ale v podstate si to mozem domysliet sama podla deja sna.. mozno ide o nieco co sa vyvija a zakazdym dostanem ine vysvetlenia k tomu 🙂 … co poviete na to vy?

  Odpovedať

  • Tina,
   myslíš viac snov týkajúcich sa toho istého problému a rozdiel je iba v rôznom vysvetlení toho istého problému?
   Ak áno, tak to som mal aj ja a aj viacero ľudí, čo poznám a stále som bol v noci bombardovaný tým dejom, hoci zakaždým ináč, pokiaľ som neposlúchol a nevyriešil ten problém.

  • Minne, praveze ten sen pokracuje. Dnes bolo pokracovanie a nasledky sna z minula.

  • Rajka
   ja som mala volakedy sen ako som lietala po rodnej dedine, ale hladala som niekoho, koho som milovala, no nenašla som ho. Lietanie vo sne pripisujem túžbe po slobode, ktorú v niečom nemáme. A tie okovy mi skorej pripomínajú niečo, čo ťa tu brzdí, ťahá naspať.
   Lietanie je tiež dopravný prostriedok aj ked vlastný, možno chceš ísť iným smerom a niečo ťa pribrzduje a upozornuje, preto tie okovy.

 7. Posted by valery on 11. apríla 2010 at 11:45

  Minne,
  predstav si na čo som natrafila. Čítala som si v starých knihách o obličkách, ich funkcii a poruchách. A natrafila som na jednu vetu. Ak máme preťažené alebo choré obličky, snívajú sa nám sny o vode, lodiach, utopených, sny o strachu. Zaujímavé, nie?

  Odpovedať

  • Zaujímavé, všetko so všetkým súvisí. Lebo ak si vezmeme duchovný problém poruchy obličiek, tak duchovný problém je tiež riešený v snoch 🙂

 8. Posted by mirka on 12. apríla 2010 at 14:05

  Minne,
  alebo hocikto z Vas,pomozete mi prosim vas vylozit moj sen??? Mam doma snare aj 3,ale nejako mi to nejde dokopy…Zijem v dost zlozitej situacii a pred spanim som poprosila anjelov,aby mi ukazali v mojom sne ktorou cestou kracat,aby sa moja situacia zlepsila…Vopred vam vsetkym dakujem 🙂
  Tak tu je spominany sen:
  Som na pohrebe mojho nedavno pochovaneho dedka,vsetci velmi placu a mne sa vo sne tvarou v tvar ukazuje vsetkych 5 synov,velmi utrapenych ,uplakanych a samozrejme ako posledna aj babka. Velmi prsalo,bola som v tom sne tehotna,z pohrebu som isla do obchodu,bola to byvala marnica,teraz tam bolo papiernictvo a nejaka ezotericka restauracia,ezotericky zariadena.Sama som si odomkla a isla som si zobrat papier do tlaciarne,v tom vosla teta,majitelka obchodu a nastriekala mi kaser do oci,lebo si myslela,ze je dnu zlodej.vysvetlila som jej,ze ja lkluse od obchodu davno mam,ale zaujimave,ze ten kaser vobec nestipal….Z restauracie som sla do nejakeho internatu,kde bol na stole telefon a kamosky vybavovali jednej studentke noclah,nakolko sa skoncil skolsky rok a ona nemala kde ist spat,nakoniec som jej pomohla ja…Kedze som bola tehotna,stale som behala na WC tak aj teraz som utekala a co nevidim??, WC cele spinave od extrementov,tak som vymotala kopec toaletneho a zacala znechutene WC cistit…Pocas celeho sna velmi prsalo,tak som sla do tej spominanej ezoterickej restauracie a sadla som si za velky obdlzbikovy cierny stol..Prisiel znamy a daroval mi sviecku,tmavohnedej farmy so skoricovou vonou,usmievala som sa dychala tu skoricovu aromu,nakolko vedel,ze ju milujem. Cela restauracia bola v odtienoch tmavo hnedej a ciernej farby. Zaujimave je,ze som vtom sne videla velku cast mojej rodiny,ktora ma odsudila prave pre ezoteriku a vsetci ma tam mali radi. Nakoniec som sa ocitla v zahrade mojich rodicov,ked mi davali rodicia jasne najavo,ze ma tam nechcu,odhanali ma odseba a zatracovali ma..Stale prsalo a jasom sama v tej zahrade udivene pozerala ako rychlo rastei buriny bolo jej velmi vela, a ja som si len povedala,ze keby tak dobre rastla uroda bolo by to super… No to je vsetko…Neviem ci sa vam teda podari z tohot nieco vypatrat ak ano,budem Vam velmi,velmi vdacna 🙂 🙂 🙂

  Odpovedať

  • Dá sa z toho veľa vyčítať, ale nechápem túto vetu:

   Zaujimave je,ze som vtom sne videla velku cast mojej rodiny,ktora ma odsudila prave pre ezoteriku a vsetci ma tam mali radi.

   – v reálnom živote ťa odsúdili za ezoteriku a vo sne ťa mali radi?

  • Mirka, idem na to, mám iba 10 minút a utekám 🙂
   Všetko je o tebe a v tebe..
   Pohreb dedka – zanechávaš starú minulosť, už si ju zrejme poriešila, alebo je to rada, že tak máš spraviť. čiže – Staré zmýšľanie, staré zlozvyky atď.
   Veľmi pršalo – výborne – to je tvoja vnútorná očista
   Tehotná si – výborne 🙂 – nový začiatok v tvojom živote, nová budúcnosť
   Márnica a potom obchod restaurácia ezoterická – žeby na základe minulých životov rôznych ľudí zozbierané informácie – (restaurácia – duchovná strava pre verejnosť) – teta – tvoj vnútorný radca nechce aby si sa tým smerom zaoberala – zrejme máš také zameranie, ktoré nie je čisté…
   To potvrdzuje aj WC – tam sa človek zbavuje vnútorných škodlivýn, nepotrebných látok, a navyše je tam stále sám – ako pri meditácii – čiže vnútorne sa očisťovať
   Tvoja rodina – to sú tvoje vnútorné kvality, vlastnosti…
   Záhrada – sama si videla, že tá záhrada nie je plodná, ale iba burina rastie – čiže to prostredie, alebo smerovanie v ezoterika zrejme nie je pre tvojho vnútorného radcu správne – neviem, čo robíš, ale tak to vyzerá – ale môžem sa mýliť – musím ísť, ak niečo nerozumieš napíš :-))

 9. Posted by mirka on 12. apríla 2010 at 17:09

  Minne,
  presne tak,hoci sa venujem len anjelom…mam silne nabozensku rodinu a za ezoteriku ma odsudili a v tomto sne ma mali radi,proste sa usmievali,obimali ma…

  Odpovedať

 10. Posted by mirka on 12. apríla 2010 at 18:43

  Minne,
  no nieco moze byt natom pravdy,ale o pochybovani co sa tyka ezoteriky to mi nesedi…Lebo ja vykladam normalne ludom buducnost,v buducnosti mam liecit nakolko mam v sebe tuto energiu a viem,ze mam pomahat ludom 😀 tym som si uplne ista 😀 😀 😀

  Odpovedať

  • Mirka,
   ja vidím problém vo vykladaní budúcnosti, ale možno je to tvoja cesta, hlavne ak vieš, čo robíš a si si istá, že tým nikomu neublížiš. Biblia to napríklad zakazuje. 🙂
   Hlavne sa poriadne očisťuj po každom vykladaní budúcnosti, aby sa niečo na teba nenalepilo, ale to určite vieš. 🙂

 11. Zbavila si sa niečoho starého, si v čase očisty(dážd) a má nastať zrod nového života(dieťa)
  toto je pozitívum.

  negatívum
  reštaurácia- budova je tmavá-Hnedá je rýdzo prírodná farba. Evokuje drevo, zem a nebudeme si nič nahovárať, aj výkaly- nečisté.

  Čierna, najtmavšia farba, symbol tmy, zla a strachu. Preto tam možno aj to WC bolo hnusné, nečisté, čiže to chápem ako niečo v tvojom vnútre. Sviečka je symbol života škorica je liečivá drevina, zrejme tvojím údelom je liečiť a nie vykladať budúcnosť .Mala by si sa zamerať len na to jedno a zlepšiť sa v tom.
  Záhrada môže byť tvoj vonkajšok pre teba pozitívna cesta v ezoterike( zelená je veľmi pozitívna a optimistická farba.) preto ťa od tial rodičia vyhánali.(nie sú s tým zmierený, že sa tomu venuješ….veštenie?)
  ten sen je vyvážený má aj pozitíva aj negatíva ako v budove, tak aj vonku , a aj na pohrebe (smrť-dieťa). Ty sama si to musíš zložiť, lebo vieš čo je v tvojom živote ok a čo nie. Mala si tam vela symbolov stačí sa len zamyslieť. 😀

  Odpovedať

 12. Posted by mirka on 12. apríla 2010 at 20:41

  anitraM,
  urcite natom nieco bude,dnes som prisla o pracu a idem na pohovor do druhej…ale to nieco temne neciste vomne,nerozumiem…ako moze byt v niekom nieco temne,kto sa venuje len anjelikom,ziadne kuzla a tym duplom magia??? Takym vecia,m sa vyhybam,komunikujem s anjelmi a to nieje temne :-D…aj tak dakujem vopred

  Odpovedať

  • Posted by lilah on 13. apríla 2010 at 12:12

   si si istá, že sú to anjeli?

  • Posted by lilah on 13. apríla 2010 at 22:50

   anitram. už som riešila veľa prípadov, ked si ľudia mysleli, že komunikujú s anjelmi.
   dúfam, teda pevne verím, že ty medzi ne patriť nebudeš. good luck, zlatko. 🙂

 13. Posted by Martina on 12. apríla 2010 at 21:18

  Veštenie je tiež druh mágie, možno niekto v tebe tiež s tým nie je spokojný. Temné , múžu byt aj myšlienky, ktoré v sebe držíš z niečoho. Neviem, ale časom ten sen pochopíš.
  Spýtaj sa na to anjelov, čo ti povedia.

  Odpovedať

  • trefná otázka a ja že len o mne každý pochybuje, že s nimi komunikujem, teda teraz už ich len ignorujem…:lol:

  • lilah…mne su už ukradnutý, občas ma napadne, že sú to len nejaké bytosti v tomto svete, čo majú výnimočné schopnosti. Ja už budem komunikovať len s tým koho vidím. 😀

  • Posted by lilah on 14. apríla 2010 at 07:20

   anitraM, a možno aj mirka, neviem :-), nemýľte si, že keď sa to Vás tak pýtam, tak o tom pochybujem.
   viem, že sa dá komunikovať s vyššími bytosťami. Ale skutočne neverím, ( prepáčte, nepoznám Vás),
   že sa to darí každému. A ked prejdem stránku či túto, či angelárium, tak začínam nadobúdať dojem, že je tu viacej ľudí na m2, ktorí komunikujú s anjelmi ako priamo so svojím srdcom a Bohom, alebo Universom, alebo je jedno ako si to ty nazveš. :-), vo svojom srdci. 🙂

   anitraM, píšeš, že veríš len tomu čo vidíš, …. to je prinajlepšom, alebo prinajhoršom to najhoršie čo sa pri týchto úletoch môže stať. :-), veď keď sa ti aj obyčajný človek, do ktorého sa zaľúbiš, a vnímaš jeho tvár spočiatku ako najkrajšiu, po čase, ukáže nejaká charakterová črta, ktorá ti nemusí sedieť, tak ju okamžite na tváre vidíš. :-),
   no a predstav si, že ty niečo takéto môže stať pri komunikáciami s anjelmi. 🙂

   ja jednoducho neverím, že toto je komunikácia podľa pravidiel. Prepáčte mi všetci, ktorí si myslíte svoje, ale toto by som nikdy nerobila. Ved vo vnútri máme svojho anjela, svojho múdreho radcu, tak prečo ho chcieť vidieť, ked sa aj tak v tomto svete nedokáže zhmotniť do podoby, ktorú by bežný človek mohol vidieť. 🙂 Ved, jedine on nás navádza správnym smerom, pretože jedine on je napojený priamo na Boha. 🙂

  • Posted by isia on 14. apríla 2010 at 12:21

   Lilah,

   pekne si to napísala. Načo tá potreba anjela vidieť, načo tá potreba pýtať sa na usporiadanie vesmíru, na nejakú “hierarchiu neba” 🙂 , keď máme problémy máme v tomto živote úplne odlišné a myslím, že každý ich má dosť. Je to akoby unikanie pred tým, čím si má človek naozaj prejsť. Pred ľuďmi, pred radosťou a starosťami…pred tým, čo je naozaj treba riešiť a učiť sa. Ja viem, možno i toto je cesta pre veľa ľudí…ja to píšem zo svojho pohľadu, zo svojej duchovnej úrovne, ktorá je možno nižšia, možno nie…ale to nie je podstatou.

   Napríklad-Univerzálna/dokonalá láska je nádherná, ale to hranie sa na ňu nechápem. Ak by sme Dokonalú lásku dokázali naozaj precítiť, tak tu nie sme. Stránenie sa láske k ľuďom a špeciálne k tým, čo sú nám najbližšie pod rúškom nejakej vyššej lásky je podľa mňa smutné. Áno, hovorí sa, že láska k partnerovi je láskou sebeckou, napríklad…ale ak toto tvrdíme, tak ponižujeme lásku. Lebo každá láska ku komukoľvek je časťou Boha a teda i časťou tej Dokonalej lásky, ktorú sa postupne učíme.

   Náš anjel/ochranca nám predsa radí i bez kyvadla a tabuliek. Stačí počúvať…a nie hlasy, ale citom/srdiečkom. Keď sa niekedy nevieme rozhodnúť, keď tápeme a pochybujeme, vtedy je náš anjel s nami a dáva nám silu. A príde sám, teda je stále pri nás, nemusíme ho umelo volať, nemusíme si ho overovať otázkami, stačí požiadať o pomoc Boha a ona príde. Veď je to také jednoduché…načo toľko zbytočnej práce? 🙂

  • Posted by moonica on 14. apríla 2010 at 12:45

   lilah, isia,

   veľmi inšpirujúce myšlienky – obe mi hovoríte do duše.

   ja sa snažím riadiť intuíciou – neviem presne slovami vyjadriť, čo vlastne intuícia je, ale vnímam ju ako vytrvalý tichý pocit a vnútorné vedenie zároveň … akoby intuícia bola mojou priamou linkou na Boha – toto vnútorné spojenie má každý, len treba nájsť prístupové heslo k jej používaniu a už ho nezabudnúť 😉

   isia,
   krásne = Lebo každá láska ku komukoľvek je časťou Boha a teda i časťou tej Dokonalej lásky, ktorú sa postupne učíme.

  • Krásne slová dievčence 🙂

   Ale vetu, ktorú napísala anitraM “Ja už budem komunikovať len s tým koho vidím” som si vysvetlil inač 🙂

   a to tak, že myslela tým ľudí a nie neviditeľné bytosti

  • Posted by lilah on 14. apríla 2010 at 13:58

   isia, moonica,

   ako ste už isto postrehli, je to aj môj názor.
   A popravde nerozumiem výrokom niektorých ľudí, ktorý tvrdia o láske k partnerovi, že je to sebecká láska. je to ako si to napísala ty isia, ak takúto formu lásky odsúvame stranou, ako niečo sebecké a zlé, tým padom sa nedá rozprávať o žiadnej láske.

   nemôžeme predsa poznať vyššiu lásku, dokonalejšiu a nádhernú od najvyššieho mága, ak sme neookúsili aspoň malú štipku lásky k bytosti, o ktorej si myslíme, že ju ľúbime.
   je jedno čo z toho vyplynie, ako sa človek s tým vyrovná, ak ten druhý nie je na tej istej vlnovej dĺžke.
   Ale mi sme už ten cit rozpoznali, a ak príde niekto druhý, vieme prakticky okamžite, že sa jedná o lásku, :-), aj ked sebeckú 🙂

   neexist láska, ktorá by mala byť sebeckou. je to len hlúpe triedenie ľudí, ktorí odmietajú žiť a prežiť všetky druhy emócii, ktoré tu a teraz na tomto svete máme prežiť.
   aj žiarlivosť partnera, jeho majetníckosť, je skúsenosť, ktorú si tá daná dušička musí prežiť.
   doslova a do písmena, musí si to “vyžrať” až do dna. inak stagnuje a k pravej láske, k najlepšiemu mágovi sa nikdy nedostane. 🙂 a tým pádom môže iba hlúpo diskutovať o všeobjímajúcej láske, o ktorej nemá ani potuchy. je to ako lízať zmrzlinu cez zatvorený sklenenný pohár. 🙂 , 🙂
   vidím ju, viem, že je isto chutná, ale naozaj to neviem. 🙂 a stačí tak málo, otvoriť ten pohár 🙂 v mojom ponímaní srdce 🙂

  • Posted by isia on 14. apríla 2010 at 14:12

   Joj Lilah, dala by som si zmrzlinu…si mi chute narobila 😛 !

   No, niektoré typy “lásky” od pár ľudí som si už “vyžrala” a musím priznať, že síce neviem čo to naozaj bolo, ale stačilo mi a veru, naučila som sa…dávať si BACHA 😛 😛 .

  • Posted by moonica on 14. apríla 2010 at 14:15

   lilah,

   veru tak, je to o otvorenosti srdca a k tomu “vyžratiu” až do dna doplním, že potom sa treba od toho dna odraziť, pochopiť to ako posilňujúcu skúsenosť a úprimne za všetko poďakovať 😉 lebo Najvyšší Mág nám skutočne nepošle v ústrety na našej ľudskej púti k Nemu nikoho, kto by bol menší od anjela 🙂

   vnímam našu púť takto : začína nebeskou láskou, chvíľočku vo Večnosti pokračuje na zemi ľudskou láskou, aby potom obohatená splynula znova s láskou nebeskou … 🙂

  • Posted by lilah on 14. apríla 2010 at 14:34

   isia, :-), šak si chod dať, len kúp v plastovom obale, skôr rozbalíš. 🙂

   a čo sa týka toho BACHA, práve toto si sa asi mala naučiť nemyslíš. 🙂

   moonica.
   najvyšší mág, vie prečo nám toto povolil. a prečo nám aj sebeckú lásku povolil. ( ked neberieme do úvahy, rozmnožovanie a tým pripravonie hmoty pre nové dušičky. :-),)

  • Posted by moonica on 14. apríla 2010 at 14:40

   lilah,

   ako prvé ma teraz napadlo, že Najvyšší Mág všetko udržuje pri živote tak, že nás živí nebeskou láskou a v rámci tohto úžasného systému = Božské perpetuum mobile 🙂 sa aj Nayvyšší Mág živí Láskou, okrem iného, aj tou našou ľudskou 😉

  • Posted by lilah on 14. apríla 2010 at 14:48

   moonica, presne,

   to je zákon zachovania rovnováhy a rovnorodosti. 🙂

   to čo vyšleš to dostaneš. aj on sa tým riadi.:-) a odvádza skutočne dobrú prácu, macher je 🙂
   len ako som ti už spomenula, musí mať aj celkom dobrý zmysel pre humor, keď tu toho toľko prinajmenšom ” rozmanitého” nahádzal na jednu kopu. 🙂

   isia išla na zmrzku? 🙂

  • Posted by moonica on 14. apríla 2010 at 14:53

   lilah,
   NM musí mať úžasné divadlo z toho Božského nadhľadu 😉 veď aj mne sa už nie raz podarilo zabaviť sa na tom, ako sa v tej jednej kope všetci svorne mrvíme 🙂 a ja tak niekedy nechápeme, že tá kopa je naša spoločná … 🙂

  • Posted by isia on 14. apríla 2010 at 15:03

   Lilah,

   na zmrzku môžem až po práci, tak si do večera musím nechať zájsť chuť 😦 .

   Čo sa týka toho bacha, tak ja viem, že som sa mala z toho poučiť…napríklad i to, že si nemám nechať vziať svoju osobnú slobodu 😛 a nebáť sa vyhrážok a podobných hlúpostí. No, veď určite už máš podobnú skúsenosť v živote …to asi poznáme všetky 🙂 .

  • Posted by lilah on 14. apríla 2010 at 15:11

   isia,
   jo. znám a moc dobre. :-), ja to včeraj akurát manželovi vysvetľovala, ked mi hovoril, že som v poslednej dobe čudná 🙂 ( to mi normálne vypol wifi, aby som nešla na internet :-), bo mu vadí, že si píšem s vami tu, :-),)
   povedala som mu, že jednoducho tu žijem teraz, že jeho som si vzala, jeho ľúbim, s ním chcem zostať, ale že meniť sa nebudem, len preto, že jemu prídem čudná. 🙂 že vždy poviem ľuďom ktorých mám rada, že ich aj rada mám. :-), pretože včerajšok bol, teraz je to čo cítim a zajtra je daleko alebo sa ho ani dožiť nemusím.
   a ja sa chcem vrátiť k mágovi s vedomím, že všetci vedeli, ako mi na nich záležalo. 🙂

   moonica, to je teda, ale riadna kopa, čo? 🙂

 14. Posted by mirka on 13. apríla 2010 at 17:34

  lilah,
  na 100% som si ista ano 😀 a urcite pochybovat nezacnem 😀

  Odpovedať

  • veď to sa ich stačí spýtať, napríklad: kto je užívateľ anitraM, ako sa volá, koľko má rokov a kde býva. Ak to zvládnu, už je isté, že sú to nadané bytosti a či sú aj čisté, treba sa spýtať na Krista a podľa ich reakcie sa zistí, či sú to pozitívne bytosti 🙂

  • Posted by lilah on 14. apríla 2010 at 07:22

   mirka, zlatinko, ale tu nie som preto aby som vyvolávala v hocikom pochybnosti. 🙂
   ak tomu veríš, ok, len bud opatrná, toť vsjo. cmuk zlato. 🙂

 15. Posted by rozalka on 13. apríla 2010 at 18:14

  Chcela by som sa aj ja spýtať na jeden sen, teda nie je jeden je ich viac, ale stále sa opakuje miesto deja. Dej je zakaždým iný a veľmi si ho nezapamätám, jediné čo si zapamätám je miesto kde sa odohráva. Sú to domy (a často vidím aj celú dedinu), mojich starých rodičov aj jedných aj druhých. Čiže miesta ktoré sú mi dôverne známe z detstva. Dnes v noci som mala dokonca sen, že som išla bicyklom z jednej dediny, kde bývali mamkiny rodičia, do druhej, v ktorej sme bývali my aj s otcovými rodičmi. Neviem čo si mám o tom myslieť a v poslednej dobe sa tieto sny opakujú takmer denne. Ak viete niekto čo by to mohlo znamenať, budem veeeľmi vďačná.

  Odpovedať

  • Posted by moonica on 13. apríla 2010 at 18:35

   rozalka,
   mne to príde ako posun na tvojej duchovnej ceste smerom od nejakých duchovných aspektov, ktoré sa prejavovali u maminých rodičov k duchovným aspektom, ktoré mali rozvinuté otcovi rodičia … napr. bylinky, liečenie, telepatia …

  • Posted by rozalka on 13. apríla 2010 at 18:47

   moonica,
   neviem o tom, že by mal niekto v rodine nejaké duchovné schopnosti. Aj keď….otcova mama ( mimochodom ešte stále žije a má neuveriteľných 89 rokov, ale vypadá tak na 60 😀 ), tá týmto veciam verí, a tiež všeličo vidí.

  • Posted by moonica on 13. apríla 2010 at 18:54

   no, možno tie schopnosti len šikovne maskovali 😉

  • Posted by rozalka on 13. apríla 2010 at 18:58

   No asi ju budem musieť vyspovedať podrobnejšie. Ona sa poteší, len ostatní členovia našej početnej rodiny si asi budú klopkať po čelách. 😀

  • Podľa mňa nikto nepreberá schopnosti po rodičoch. Ak si niečo vypestujeme v minulom živote, pokračujeme tam kde sme skončili, v tomto živote.
   Aj genetika nie je náhoda – ak máme prežiť určité choroby – tak sa narodíme takým rodičom, ktorí majú taký genetický kód, aby sme prežili to, čo máme prežiť.
   Razalka, to by trebalo konkrétne sen prebrať – podrobnosti – ale možno už budeš vedieť sama podľa týchto symbolov 🙂 ak nie, tak sme tu k dispozícii 🙂

   No vidíš a teraz píšeš že do kopca – to je super, cesta smerom hore je ťažká, ale zvládaš ju – ideš hore, znamená aj duchovne vyššie, ak by si išla po rovinke, tak to sú väčšinou tí, ktorí sa zastavili pri svojich schopnostiach a nepotrebujú sa vyvíjať vyššie. Tak ako princ, keď išiel zachrániť princeznú a zastavil sa pri zlatom poklade a už zabudol na princeznú 😦

  • Mine po mne zo začiatku chceli, aby som nosila kríž na krku, večer sa modlila, žila som podla svätských zákonov, aj som sa zmenila a to o dosť, a aj napriek tomu začali robiť to čo mi všetko urobili. A v mysli ich mám stále, stále si brblú a sú to stále oni tí istý ktorých som kedysi volala. Iba Michaela a Gabriela už nevolám.

  • anitraM, tu vidim kamen urazu. Co znamena u teba “po mne chceli”? Aj ked mi anjel, astralna bytost, moj manzel – alebo hocikto nieco povie – zostava mi moja slobodna vola. Bud nieco robim z presvedcenia ze to je pre mna dobre a rozhodnem sa pre to sama, alebo to necham tak. A neocakavam, ze ak sa spravam podla niekoho odporucani, tak on sa bude spravat podla mojich. Slobodna vola zostava na oboch stranach. Co sa tyka bytosti s obmedzenou slobodnou volou, tym mozes dokonca prikazat ako sa k tebe maju spravat – ide ale o to, co chces dosiahnut. Ak prikazes napriklad: “chcem sa zbavit nejakej vlastnosti, pomoz mi”, tak si energia najde sposob ako ta tej vlastnosti zbavit – a tento sposob nemusi korespondovat s nasimi predstavami a ocakavaniami.

 16. Posted by Nina on 13. apríla 2010 at 18:24

  Ahoj Minne, máš to tu naozaj pekné, až teraz som narazila na tvoju stránku (trošku oneskorene 😀 ). Super design, držím palce k článkom.

  Odpovedať

 17. Rozalka,
  ak sa sny týkajú tvojej duchovnej cesty, dej je väčšinou v rodičovskom dome a v tej dedine. Osoby sú rodičia ako duch a duša tvoja, ty si ako tvoje ego, súrodenci, ako tvoje určité vlastnosti, smerovanie tvoje, záujmy.
  Ak sa týkajú sny práce, tak dej je v práci, alebo osoby v sne sú tvoji spolupracovníci.
  Ak bol dom a dedina starých rodičov, kde si nebývala, tak zrejme sa to týkalo minulosti, nejakého deja, na ktorý ti naväzujú súčasné následky.
  Bicykel- tvoja cesta, smerovanie . podobne, ako keby si šla autom. Ak by si šla na autobuse, tak to by si šla svojim životom podľa určitej skupiny ľudí, ktorí by sedeli v autobuse. Potom by si zrejme nestihla ten autobus a išla by si svojou vlastnou cestou autom, vedená tvojim vnútrom. Ale ak si nespadla na bicykli, je to dobre.

  Odpovedať

  • Posted by rozalka on 13. apríla 2010 at 18:53

   Minne,
   myslím, že sa to týkalo duchovnej cesty. V poslednej dobe pred zaspávaním vždy poprosím aby mi ukázali správny smer, aby som pochopila všetky tie veci, ktoré sa mi v poslednej dobe dejú.
   Z bicykla som nespadla, ale spomínam si v jednom momente, že cesta stúpala do kopca a ja som veľmi ťažko šlapala hore a do zákruty a ešte ma v tom sne napadlo, že kde sa tu ten kopec vzal, veď tu je rovina. 😀 A nešla som sama teraz neviem kto bol vedľa mňa či manžel alebo sestra, lebo sa mi v spomienkach vynárajú obe postavy. Ale inak dík za promptné odpovede.

 18. Napríklad, pochopili by ste tento sen?

  Myslel som, že mi ukradli na parkovisku moje auto, ale zrazu sedím v ňom a šoférujem hore kopcom cez veľmi hustú trávu, musel som ju autom pretrhávať, bola vyše auta. Auto vládalo, čo som sa až čudoval a vyšiel som až na vrchol kopca. Niekto pozerá a vraví mi, že sa auto doškrabalo a ja som mu povedal, že skôr sa vyleštilo.

  Odpovedať

  • Posted by moonica on 13. apríla 2010 at 19:10

   hm, žeby postupné čistenie čakier a všetkých 7 tiel namáhavou cestou vzostupu po duchovnej ceste, s tým, že srdcová čakra sa čistila najdôkladnejšie, ale stálo to za ten získaný jas na duši i na duchu … 😉

  • Pri význame sna sme sa zhodli. Ja ešte vysvetlím symboly, čo pre mňa znamenajú, možno to niekomu pomôže pri vlastných výkladoch, alebo aspoň poslúži ako návod:
   1. Človeku sú stále kladené prekážky, ktoré zdolávame, aby sme mohli ísť duchovne vyššie. Na začiatku si človek myslí, že za jeho utrpenie môžu iní ľudia, odsudzuje a posudzuje ich = (človek si myslí, že mu ukradli auto – jeho cestu).
   2. šoféruje svoje auto = sám si určuje smer vo svojom živote
   3. ide smerom hore, hoci je to ťažká cesta a nevidí ani kúsok pred seba = (Biblia – kto vyjde až na vrch hory Sion, je spasený), smerom hore je stále dobrý smer, hoci treba veľa námahy po tŕnistej ceste.
   4. Nevidí človek pred seba, ale žije v prítomnosti – nevyšiel z auta, aby zisťoval budúcnosť, a neobzeral sa za seba na minulosť, ale žil tu a teraz, iba prítomnosť je realita – minulosť už neexistuje a budúcnosť je zatiaľ iba ilúzia, ktorá sa stále mení, podľa našich skutkov.
   5. Vedel, že nemôže zastaviť, lebo sa už nerozbehne (toto som tam zabudol v sne dopísať) = nemal by zrejme toľko energie, ak by zastavil, ibaže by sa vrátil až dole a znova sa rozbehol – (ako princ pri poklade, ktorý našiel a už stratil záujem o princeznú, nepokračoval ďalej).
   6. Na kopci niekto ho zrejme skúšal, ako zareaguje – ale keď došiel do cieľa, už bol čistý, utrpenie a prekážky mu očistili jeho vnútro a vtedy už nepozeral na tú situáciu, že bola zlá, ale že to bola jeho očista a vtedy by bol ochotný každému človeku poďakovať, čo mu robil prekážky v živote, ktorými sa naberali skúsenosti a človek sa na tom všetkom očistil.

 19. Posted by Rajka on 13. apríla 2010 at 20:56

  Minne
  mal si pochybnosti ci ides spravnym smerom. Kedze mas silnu vieru, riadis sa crdcom, a to ta vedie k cielu aj ked ho nevidis( alebo nevies co je ten ciel) Co je pre niekoho zle, pre ineho je dobre. Tu sa to tyka tvojej ducovnej cesty, s ktorou nie kazdy suhlasi. 😛

  Odpovedať

 20. Posted by Rajka on 13. apríla 2010 at 21:16

  Vcera som zasa skusala pozerat cez adžnu a hned mi to islo. A bolo dokonca krasne svetlo. Bola som v nejakej dedine, bola cistucka, bielucka, no neboli tam ludia, takze to bolo mentalne cestovanie. Mala som ale problem udrziavat sa v tom. Dala som adžne dost zabrat, lebo som sa pred tym nejak nepripravovala. Zistila som ze ked idem cez den, je svetlo, a v noci je tma. A cez den sa tak nebojim. 😀

  Odpovedať

 21. Posted by Martina on 14. apríla 2010 at 09:15

  Lilah povedala som komunikovať len s tým koho vidím, lebo taký ak by mi chcel ublížiť, alebo ublížil mám šancu sa ho zbaviť, alebo vyhýbať sa mu a nedopustiť, aby sa také niečo ešte raz stalo.
  Moja duša je môj anjel strážny a tej verím, tá mi neublíži , aj ked občas urobím inak, ale potom sa poučím a urobím nápravu ak sa dá. Ona mi dáva intuíciu a varovanie ak nie je niečo v poriadku. Oni sú iné bytosti ako moja duša, aj ked boli stvorené jedným a tým istým.
  Pre mňa nebolo lahké sa s nimi spojiť, ale jedného dňa sa to podarilo, aj keď každý má svoj vlastný spôsob ako sa s nimi spojí. Niekto vizuálne cez predstavy, niekto kyvadlom, niekto priamo myšlienkami. Kto skutočne sú?…viem, len že sú myšlienkami od niekoho, kto pre mňa už nič neznamená.

  Odpovedať

 22. Posted by Martina on 14. apríla 2010 at 09:24

  Tina…zle som sa vyjadrila. Nebolo to obmedzovanie vlastenj vôle, mysleli to úprimne vtedy, bolo na mne či to budem dodržiavať. Keď som si dala kríž z krku dole, lebo som chcela nosiť iné retiazky, tak mi povedlai, že viera sa nenosí na krku ale v srdci. Je na nás, či sa rozhodneme ich počúvať a konať podla toho, alebo si uvážime vlastné rozhodnutie. Nemysleli to v zlom.
  Bohužiaľ som sa nechala veľmi nimi ovplyvniť, lebo som ich brala ako čisté božské bytosti.
  V každom prípade som sa poučila, nezaujíma ma od nich žiadna informácia do budúcna, ktorá má falošnú spleť niečoho čo naivne od nich hltáme…
  My sme my, oni sú oni, my žijeme tu, oni tam… Každý sme iný, musíme na sebe pracovať´a ani oni nie sú dokonalý.

  Odpovedať

 23. Ako je to s tými 12 bránami? Nemáte okrem tohto anitraM-inho článku nejaký ďalší typ? Musím to vylúštiť aj kvôli mojim snom ale aj kvôli Jánovej Apokalypse. 12 brán do jeruzalema, 12 vrchov musíme prejsť, 12 izraelských kmeňov sa zachráni – každý kmeň symbolizuje určitú vlastnosť – čiže 12 kvalít potrebudeme dosiahnuť, ale ktoré sú to presne? Kvalita musí byť kompletná, čiže 12000×12 kmeňov=144000 – to je spasený, kompletný človek. Kabala nič k tomu nemá Isia? Alebo Lilah, mágia?

  http://anitram.wordpress.com/2010/04/14/dvanast-bran-k-osobnemu-rastu/

  Odpovedať

  • Posted by moonica on 14. apríla 2010 at 15:11

   Minne,
   mohlo by to byť symbolicky prvých 12 kariet veľkej arkány TAROTU, lebo 12. = viselec, a teda veľký obrat života akoby hore nohami = predpríprava na osvietenie, no a nasleduje 13. = smrť, a teda zároveň transformácia a posun na vyššiu úroveň … 😉

  • Moonika,
   nevieš nejaký link, kde je to rozpísané, nech si to ešte raz pozriem, či mi to bude sedieť?

  • Posted by moonica on 14. apríla 2010 at 15:25

   Minne,

   ešte niečo – Ty si snívajúci živel 🙂 a mal by si si prečítať aj výklad symboliky prvých 12 kariet veľkej arkány tarotu, ktorý dal Ján Lev na jeho stránke … mám pocit, že tam tie hľadané vlastnosti v ich úplnosti nájdeš minimálne v náznakoch 🙂

  • Posted by moonica on 14. apríla 2010 at 15:27

   synchronicita našich odpovedí k jednej a tej istej veci znamená, že sme na stope 🙂
   daj si do googlu Ján Lev

  • Posted by moonica on 14. apríla 2010 at 15:28

   už len ten Ján = Zjavenie … + Lev 😉

  • Ja som to niekedy čítal v niektorej knihe, ale neviem v ktorej.

  • Posted by isia on 14. apríla 2010 at 16:55

   Ja sa na to opýtam niekoho kompetentnejšieho, lebo na toto som zatiaľ krátka…tzo bude mať ešte hlbší význam, ale aký…zistím 🙂 .

 24. Číslo 12 je veľmi kúzelné číslo. Je znakom kompletnosti. Označuje počet mesiacov v roku, znamení zverokruhu, počet apoštolov. 12 uzatvára.

  Nebola to cesta srdca????

  Odpovedať

 25. áno tú som myslela

  Odpovedať

 26. V tej knihe (cesta srdca) sa takto spomína číslo dvanásť:
  Dvanáct je cest. Ti, kteří jdou po Cestě, projdou jejími dvanácti podobami, jako dvanáct je těch, kteří doprovázejí Ježíše. Dvanáct je stupňů k vrcholu hory a třináctý je vrcholem. Třináct je celou horou a celou Cestou.
  Je dvanáct stupňů poznání. Dvanáct dveří a za třináctými dveřmi je Pravda. Dvanáct dveří otevřeš, ale jen třináctými můžeš vejít.
  Dvanáctiletý však najde chrám poznání. Otevře jeho dvanáct bran a ztratí se svým pěstounům. Pak se znovu vrátí k Matce a Josefu, ale Srdcem již zůstane u mne a skrze mne je uvidí.

  Odpovedať

  • Zatial som sa k nej nedostala, chytám sa na knihu Umení snít a potom si prečítam cestu srdca. 😀

  • Minne, toto čo si písal teraz je asi to, čo myslí Moonica 😀 Mne sa to tiež tak zdá 😀 Ten kto pozná tarot, tak tomu to vyskočí pred oči… Veľká arkána sa volá aj cesta blázna… Čo všetko musí zdolať, aby sa niečo naučil a postúpil dopredu… A 13. karta je smrť… Dvanásť dverí otvoríš, ale len trinástym môžeš vojsť… 🙂

  • Posted by moonica on 14. apríla 2010 at 18:08

   Minne,
   mám rovnaký ciťák ako white82 = tarot 1. až 12. veľká arkána cesty blázna a vstup cez 13. na vyšší level 🙂
   Matka Mária a Jozef sú pestúni tu na zemi, ale treba sa cez 13. povzniesť, tak aby návrat bol cestou srdca Lásky …

  • Posted by moonica on 14. apríla 2010 at 19:00

   12 ročný otvorí 12 brán a stratí sa … 33 kristove roky
   12 + 12 = 24 + 9 = 33, a teda = v puberte – 12 rokov veku fyzického začínaš duchovnú Cestu blázna = tarot 1. až 12. – si akoby stratený sám v sebe / nezrelý … po viselcovi príde zmena/zlom/obrat = nájdeš seba a poznáš seba = fyzická plnoletosť, a potom začínaš poznávať zvyšok celku = Boha v deviatich základných kvalitách a tu dozrievaš – symbol na kristove roky = získavaš aj duchovnú plnoletosť a ideš stále vyššie = k Bohu karta č. 0 a 21.
   1. až 12. = duchovné zrenie a zlom/obrat/skok
   13. = veľká transformácia
   14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21. a hlavne 0 = postupné spoznávanie Boha cez seba a spojenie – vedomé splynutie s Bohom = Cesta Blázna v tarote 😉

 27. Idem vám sem hodiť môj dnešný sen, ktorý si neviem celkom rozlúštiť…
  Bola som vonku so synčekom pred rodičovským domom, bola zima a veľmi veľa nasnežilo. Pozrela som sa na oblohu a na Zem dopadali anjeli v šupke (boli vnútri, ako orechová škrupina, len väčšie)… Vedela som, že je okolo 21.12.2012. Potom sme sa obrátili a chceli ísť dnu. Bolo toľko snehu, že môj syn do neho vošiel a vyšiel na druhej strane – spravil taký tunel (neviem to dobre opísať) – nad jeho hlavou bol sneh, ale vnútri kde išiel bol tunel (neviem či to má nejaký význam). Potom sme šli na ceste a pošmykli sme sa, spadli sme. Ťažko sa nám vstávalo, lebo sa hrozne šmýkalo. Išlo aj nejaké auto, ktoré zastalo a ako sme sa driapali hore, tak sa stále približovalo… Zľakla som sa, že nás chce naschvál zraziť. Potom sa nám podarilo vstať a ísť pred dom, videla som, že v tom aute sedel bratranec a usmieval sa na nás, mával nám.
  No a potom som bola dnu – ale už u seba v byte. Bola som v kúpeľni a bol tam so mnou aj archanjel Michael. Zatlačila som si nos a začal mi z neho tiecť hnis (zvonka som nemala žiadny pupák, ale tieklo to von, akoby zvnútra, cez kožu)… Dosť veľa vytieklo a keď to prestalo, tak my z nosa vyrástla červená mašla 😆 (ako že mám nový nos) 😆 A potom som sa ho pýtala (michaela), že to čo som videla – tých padajúcich anjelov – že keď to príde aj k nám (mala som dojem, že to ide zatiaľ len na Maďarsko), tak čo mám robiť… On sa len usmial, nechcel odpovedať. Ja som sa stále vypytovala, čo bude s nami a že neviem,čo mám potom robiť… A on sa len stále usmieval. Mala som z toho taký dojem, že sa na tom celkom dobre baví (v dobrom) a že môj strach je úplne nepodstatný.
  Inak tá “letka” padajúcich anjelov sa mi zdala ako symbol “spravodlivosti” – ako posledný súd, či také niečo…

  Odpovedať

  • white, tak dobre ti ide to vykladanie, tak sa pusti aj do tohto a ja už len niečo priložím, ak bude treba 🙂

  • Posted by moonica on 15. apríla 2010 at 19:19

   white82,
   vnímam to tak, že čím viac sa bude blížiť december 2012, tak tým viac sa nám bude cesta zdať neschodná, ale treba si brať príklad z detí, a teda treba používať intuíciu a nasledovať ju ako deti …, avšak aj vtedy bude cesta klzká, lebo o nás majú záujem akoby dva svety = starý, ktorý sa nás snaží vtiahnuť naspäť, ale aj nový, ktorý sa nám otvára a každým dňom / krokom na ceste je bližšie.
   ten otvárajúci sa nový svet je náš skutočný domov, ktorý už teraz vnímame ako prísľub – sme na jeho stope = nos, ale musíme pre to aj niečo robiť, a to priebežne, nielen niekedy – musíme sa čistiť a hlavne z vnútra, ak s tým začneme už to pôjde akoby samo a možno aj bezbolestne a rýchlo – to vetríme 🙂 a nielen nosom 😉 už teraz a vôbec sa nemusíme báť, ani anjeli sa o nás neobávajú – dokonca aj Michael má dôvod na úsmev 🙂
   už máme pripravený aj darček okrášlený veľkou mašľou, presne tak ako to deti milujú – na každého z nás tam čaká darček – stačí len prísť osobne a vziať si ho 🙂

  • white82,
   – dej vedľa rodičovského domu – čiže v tvojej duchovnej sfére, mimo tela
   – sneh je z vody a biely, čistý navyše – božská múdrosť, pravda, čisté silné energie
   – padanie anjelov – to možno aj zvýrazňuje tú silnú energiu, ktorá má prísť pri osvietení na človeka
   – syna by som bral ako tvoju budúcnosť – čiže to ešte len má prísť
   – syn prechádza cez sneh – čiže ty sa budeš vedieť aj ponoriť do tej múdrosti, pravdy, aj prechádzať možno do budúcnosti, minulosti… – možno nazeraním do akaše alebo…
   – potom pôjdeš touto cestou – ale tam už musíš dať pozor, aby si nezišla – nešmykla sa, lebo vidíš, že tá čistota a pravda je dosť nebezpečná, ak nie sme pripravení na ňu
   – autom išiel niekto bezpečne po tej ceste, koho poznáš, ale chybne sa domnievaš, že by ti mohol ublížiť, on by ti naopak pomohol a ukázal možno spôsob, ako jazdiť po tej ceste, tak je to ďalšie možno upozornenie, aby si uverila tomu správnemu človeku a neprešvihla tú možnosť, aby ti ukázal spôsob jazdy a aby ti ten človek iba nezakýval z diaľky, keďže sa ho budeš báť 🙂

   Mne to nejak tak pripadá, ale ty prídeš sama na pravý význam 🙂

  • len teraz som to tu uvidela 😳
   vďaka, pomohli ste mi…
   Minne, na to auto by som sama neprišla… Ani to prechádzanie cez sneh. Jediné, čo som vedela, že sa zbavím niečoho zlého a bude to očista, lebo to bolo v kúpeľni (ten hnis). Aj to, že keď spadnem a pošmyknem sa, že si mám dávať pozor. Ale tí anjeli v škrupinke… Hm, hej, ide v podstate o energiu čo bude padať na Zem. Ale to som nepochopila, že prečo boli v škrupinke.
   Inak sebe je niekedy ťažšie vyložiť ako niekomu inému.
   Teraz mám dosť zaujímavé sny.

  • Posted by moonica on 16. apríla 2010 at 12:50

   white82,

   škrupinka vždy chráni akoby zárodok nového života, aby sa cestou k vyklíčeniu nezničil skôr, než sa rozvinie do plnej krásy a sily … 😉

  • White, aha to má pokračovanie, som zabudol 🙂
   – kúpelňa – miesto, kde dochádza k tvojej očiste
   – ten hnis – je to očistenie niečoho, ale prečo práve nosom? – jediné, čo ma napadá, ak ti vytečie hnis nosom, tak je to z horných dutín medzi obočím, kde je tretie oko – vyčistí sa duchovný zrak? zrejme, lebo aj v tej prvej časti to tak bolo.
   – nový nos? žeby sa ti zlepšil čuch? 🙂 🙂 🙂 čiže tvoje vyciťovanie správneho? možno 🙂

  • hm, celkom to sedí 😀 len aby to tak aj bolo… 😆

   moonica 🙂 ale prečo padali na zem??? 😆 asi mám dnes dlhé vedenie… Keď sú tí anjeli v podstate energiou a zabalenou v škrupinke… Hm, môže to znamenať aj zrodenie nových životov, to je pravda… A Zem je v podstate matka, takže mohli byť v škrupinke, aby sa lepšie “ujali”…
   A teraz ma napadol taký menší detail, že ich vyslal otec. A ja som ich vnímala skôr ako bojovníkov za spravodlivosť… Niečo v zmysle – každý dostane to, čo si zaslúži…

  • Posted by moonica on 16. apríla 2010 at 13:19

   lebo najväčšiu zmenu a doslova nový život potrebujeme my všetci tu na zemi 🙂

  • Aj mne to tak vychádza ako Moonike – lebo anjel je božská energia určitej kvality a tie energie tu prichádzajú v tomto čase. Škrupinka buď ako obal, z ktorého vyklíči niečo nové.
   Keby tie orechy padali ľuďom na hlavy – bral by som to ako (rany) utrpenie zaslané ľuďom v podobe Božej milosti, kvôli ich rýchlejšiemu očisteniu – boli by to rany a vo svojej podstate, čiže vo vnútri orecha bol anjel, ktorý chcel dobre človeku.

 28. Posted by Martina on 15. apríla 2010 at 11:12

  Alebo , že by tých neporiadných vykopli na zem????? 😀
  Ako si videla vo sne Michalela?
  Hnis.. zbavuješ sa niečoho zlého
  …a ten jeho úsmev… .My panikárime ,ale nič drastické nenastane, ide len o zmenu vnímania a nasmerovania.

  Odpovedať

 29. Posted by Rajka on 15. apríla 2010 at 12:50

  Vcera som mala hnusny sen, bola som s nejakym muzom na kraji lesa, a videli sme ako nejaki divosi zajali jednu blondynu, mala som pocit, ze som to ja, (ja mam ale tmave vlasy) ale bola som s tym muzom ukryta v lese. Prisli tam na konoch nejeki muzi a chceli ju kupit. Boli vsetci tmavovlasi. Potom som sa ocitla v ponurej miestnosti, kde som sa musela starat o chorych. (som zdravotna sestra). Zavolal ma jeden mlady muz co lezal na posteli ze mu mam vyniest misu s exkrementani, posunul to s nohou a smial sa tomu, aby ma ponizil. Ja som to vyniesla. Potom som zbadala, ze na zachode je polozeny velky lavor s exkrementami a ten musim tiez vyliat. tak som to vyliala ale trochu ma oprsklo a mne sa to hnusilo, Pomyslela som si ze sa budem musiet dodre vydrhnut..
  To bol taky fuj sen, priblizne viem co znamena, ale rada by som poznala nazor niekoho skusenejsieho. 😀

  Odpovedať

  • Posted by Martina on 15. apríla 2010 at 13:17

   Mala by si si podať športku, či keno…mne sa raz snívalo, že som vynášala misu z bielými hov……mi a podala som si a vyhrala…síce len 300 Sk, ale zišli sa!

  • Rajka, exkrementy sú nečistoty… A keď les je nebezpečné územie, tak by si si mala dávať pozor kam ideš (aj v duchovnej sfére a asi aj v normálnom živote)… Čo sa týka tej ženy so svetlými vlasmi, mohla si to byť ty a na seba si sa pozerala (spoza stromov) ako tvoje vlastné ego. Neviem.
   Nemohlo sa to týkať aj pracovnej oblasti??? A keď sa ten človek smial, cítila si sa ponížene???
   Možno je to len znak toho, že nechceš, aby ťa iní vťahovali do svojich problémov (nečistoty)…

  • White, aj ja by som to tak vyložil. Tú blondínku ako na svoju nerozvážnosť, hoci mala dobrý úmysel – tie blond vlasy, keďže išla do cudzej nechránenej oblasti, kde ju ohrozujú, spútavajú divosi – temné nízke bytosti. Možno aj pomáha ľuďom sa očistiť, ktorí si to nevážia a tie nečistoty – negatívne energie prejdú aj na Rajku.
   Zrejme to bude podobné upozornenie, aké mala Martina s tým jazerom. Aby dávala pozor na návštevy iných sfér alebo prácu v duchovnej oblasti, lebo nemáme dostatočnú ochranu.

  • Posted by moonica on 15. apríla 2010 at 17:34

   Rajka,
   súhlasím s výkladom white82 😉 len by som ešte doplnila toto :
   …a chceli ju kupit. Potom som sa ocitla v ponurej miestnosti, kde som sa musela starat o chorych… – vnímam to ako upozornenie, aby si používala nielen opatrnosť, ale aj slobodnú vôľu – nenechaj so sebou zaobchádzať ako s vecou – si ľudská bytosť a treba nájsť rovnováhu medzi pokorou, službou iným a vlastnou sebahodnotou 🙂

 30. A čo môj sen??? 😆 Nikto nevie? 😕

  Moonica – keď takto hovoríš, tak by som k tej “kúpe” ešte doložila, že pozor Rajka, nenaleť na niečo, čo najprv nevyzerá ako obchod – výmena… Niečo za niečo… Temní zvyknú obchodovať 😕 Takže vždy žiadaj len toľko, koľko práve potrebuješ, nikdy nie viac… 😉

  A vďaka za spätné väzby 😉

  Odpovedať

 31. Posted by Rajka on 16. apríla 2010 at 10:06

  Dakujem vam za nazory. Az teraz som sa dostala k pocitacu, lebo som bola v praci. Tiez mam pocit ze sa to tyka aj pracovnej oblasti aj duchovnej. Babky totiz nevedia hovorit o inom, len o penoazoch a chorobach, alebo zcesty. Ja nch neustale ponosy dokola pocuvam lebo mi ich je luto, ale dost ma tym vyciciavaju. Este v jednej veci nemam jasno. Nemam jasno v tom, ci si mam dat vestit ohladom veci, v ktorej nemam jasno. Dmotane. Ze? 😛 Mam to zadarmo od Angie ( blog 001ANGEL’S) Skusim to este cez sen.

  Odpovedať

  • Rajka,
   Možno by ti odpovedal na to tvoj sen. Veštením môžeš byť aj zvedená z cesty – nevieš, kto sa v konkrétnom prípade napojí na vedomie osoby, ktorá bude ťahať tvoje karty, či si to už ty sama, alebo niekto iný. Proste, ak ťa bude chcieť temno dostať niekam, kam to ono potrebuje, karty a ďalšie praktiky, kde sa vzdáme svojho rozumu a ponecháme to na vedomí neznámej bytosti, sú ten najlepší spôsob.
   Ale to je iba môj názor a ja nie som vševedúci 🙂 takže sa riaďme všetci svojím vnútrom a nie mojimi radami, ja za ne neručím, lebo nemusí sa v tvojom prípade napojiť temná bytosť, ale karty môže ťahať za teba tvoj duch.

  • Posted by Rajka on 16. apríla 2010 at 10:40

   Angie ma vybrala na zaklade prispevku a mala mi vestit v marci, no potom sa mi ohlasila, ze zatial nemoze, ani pracovat na stranke, lebo musi riesit nejake veci. Vtedy ma trklo, ze mozno aj preto lebo mi nema vestit. Musim si veci vyriesit sama, ved znamenia nam prichadzaju, len sa musime naucit si ich vsimat a spravne pochopit.

 32. Posted by Beata on 16. apríla 2010 at 11:21

  Minne, jedna otázka: čo znamená, ak sa môjmu synčekovi snívajú zlé sny o mne? Tak napr. dnes ráno sa môj maličný zobudil so strašným krikom a plačom, slzy v očiach, vystrašený kričal:nie, neberte mi moju mamku, mamíííííííííí. Tak som ho utešovala, hladkala, tíšila, že už je dobre, že to bol len zlý sníček, že mamka je tu…naveľa, naveľa sa mi ho po dlhšom čase podarilo upokojiť, potom mi začal rozprávať, že sa mu snívalo, ako ma policajti od neho brali preč, že mi odtrhli hlavu 😀 a on, chudáčik, od zúrivosti hádzal do nich kamene, ale nepomohlo mu to, vzali ma preč….z toho strachu sa zobudil. Nechcem, aby sa mu také zlé sny snívali, ale ako sa dá tomu zabrániť?

  Odpovedať

  • Beata,
   podľa mňa by to mohlo byť zo strachu o mamku. Deti mávajú také sny, hlavne keď vidia také niečo v televízii. Možno sa do tých snoch vpletú spomienky z minulého života. Neviem ti viac k tomu povedať, neskúmal som zatiaľ detské sny. Nemali by mať duchovný význam, lebo podľa mňa až od cca. 14 rokov, čiže od začiatku tretej sedemročnice, sa spúšťa duchovný most.

 33. Posted by Beata on 16. apríla 2010 at 16:37

  😀 ďakujem, Minne, upokojil si ma s tým, že to nemá duchovný význam…

  Odpovedať

 34. Posted by Beata on 17. apríla 2010 at 20:12

  😀 …kto mi pomôže s výkladom jedného sna? Niečo som si vďaka Minneho symbolom už vyložila, niečo nie…takže tu je, čo som si zapamätala: bola som na (v) hrade. Hrad bol klasický, starobylý, sivý, škaredý, studený, s reťazovým spúšťacím mostom, tie reťaze som videla všade…na nádvorí bola obrovská kaďa s vodou. Voda tam bola špinavá, zakalená…vody bolo ale v tej kadi len na spodku, nebola plná. Taktiež na nádvorí bolo niečo ako kamenný bazén :-D, tiež tam bola zakalená voda…Niekto chcel, aby som sa do tej vody išla okúpať, odmietla som to tvrdo, že nie, do takej špinavej vody sa ja teda v žiadnom prípade kúpať nejdem! Pozerala som na dno tej kade a videla som tam tú zakalenú vodu…bolo mi z toho zle. Dej pokračoval ďalej, no už si nič nepamätám, len ten hrad, nádvorie a plno reťazí, celý hrad bol oreťazovaný hrubými obrovskými reťazami… (a to som žiadny historický film už dávno nevidela 😀 …)

  Odpovedať

  • Bea, ten starý hrad mi pripomína tvoje terajšie fyzické telo. Pamätám sa na tvoje dávnejšie sny s vodou, kde ti v kúpeľni tiekla čistá voda do vane, ale ty si sa neumyla… Takže by som povedala, že je najvyšší čas na vnútornú očistu. Reťazami sa pripútavaš k tomuto stavu, možno sa ti nechce nič zmeniť, alebo sa nevieš k tomu odhodlať. Lipnutie na starých, zabehaných veciach (?). Voda je symbolom očisty, ale v tarote je spájaná aj s emóciami. Neviem, ako si na tom v tomto smere. Možno aj tam bude treba hľadať príčinu a vyčistiť všetky emócie. Na jednej strane je dobre, že si sa v tej neokúpala, ale na druhej strane je to aj upozornenie na to, že je treba “zohnať” čistú vodu a konečne sa v nej “okúpať”. 🙂

  • Posted by Beata on 18. apríla 2010 at 18:30

   White82 😀 ďakujem 😀

  • Beata, podobne ako white vraví – niečo z minulosti musí byť problém, čoho sa nevieš zbaviť – možno to vieš sama. Ale môže to mať pôvod v minulom živote a teraz zrejme pokračuje.

   Ale ak to bola iná žena, hoci si vedela, že si to ty, môže to byť aj spomienka na zážitok z tvojho minulého života 🙂

  • Minne – a Rajke sa nemohlo snívať tiež o minulom živote??? Keď sa videla z diaľky ako blondína???

  • White82,
   Rajka povedala, že bola pri lese s chlapom a videla blondínu – čiže tam bola v dvoch úlohách. Ak by videla iba tú blondínu a vedela, že je to ona a videla by to iba ako film, bez toho, aby bola tam v ďalšej osobe, tak by to bolo pravdepodobné.

  • ahaaa, chápem 🙂 (a teraz už viem, že ten môj sen v ktorom som bola mužom a vedela som, že som to ja… tak to mohla byť spomienka na min.život…)

  • white, je to možné, hlavne ak tie postavy a okolie mohli tak vyzerať v minulosti, dúfam, že tam nebol najnovší model bmw 🙂 alebo nejaký mobil 🙂

  • nie 😆 bola som súčasťou nejakej významnej rodiny… oblečení sme boli asi tak, ako chodili v 18-19 storočí… Inak, to bol ten sen s tou energiou, kde som jej vedome vyslala lásku, keď ma elektrizovala…
   A zvláštne na tom je, že predtým ako sa mi ten sen začal snívať, som si vo sne spievala pesničku od Aleya Dao – Come back (toning)… Túto istú pesničku som si znovu vo sne spievala vtedy, keď sa ma niekto pýtal, či som Citswa… No haluz 😛

 35. Posted by ma_juska on 20. apríla 2010 at 18:32

  Ahojte.

  Som na tomto blogu prvý krát. Z toho, čo som si tu prečítala som pochopila, že každý symbol mám možno nejakú základnú nemennú výpovednú hodnotu, ale veľmi závisí od snívajúcej osoby, ako sen bude nakoniec vyložený. Mávam veľa snov (v noci) :-), ale takto dokonale, ako niektorí z vás ich akosi nedokážem chápať, či vyložiť. Akoby mi stále chýbal nástroj, ktorým by som to dokázala…
  Ako by som sa tomu mohla naučiť? Alebo…dá sa to vôbec naučiť?

  Odpovedať

 36. Posted by ma_juska on 20. apríla 2010 at 19:26

  Ďakujem Minne 🙂

  Verím, že sa to naučím. Smola je, že takmer vždy o pár dní na sen zabudnem a nezoberiem si ponaučenie. Z toho, čo si mi poslal, zisťujem, že nie vždy je sen predpoveďou, niekedy akoby bežal súčasne s tým , čo sa odohráva v živote…

  Skúsim to, čo s mi snívalo včera:
  Stavala som strechu akejsi veže. Kládli sme také dlhé drevené laty a zakrývali sme krov. Vo sne som si uvedomovala, že končíme. Ja som bola na dolnej časti strechy a kamarátka oproti mne hore pri špičke. Akosi som vedela, že tá veža nie je pre mňa… Ale ja som celú tú vežu nevidela, len strechu.
  Odrazu som išla po takej prašnej poľnej ceste pešo a bosá. Bola okolo zelená tráva a kríky. Začal sa valiť oproti mne veľký kúdol prachu a ja som vedela, že veža padla. Začudovane som uvažovala, kde sme urobili chybu ale šla som ďalej a vôbec som sa nebála, že pre prach nebudem vidieť…

  Môj výklad:
  Stavba strechy – nevidím naozaj celú vežu – podľa mňa to bude súčasný stav v mojej práci. Ešte dokončujem, ale už nevidím význam. Prečo mi v tom pomáha kamarátka, to netuším…rozhodla som sa sama, že to ukončím. Viažu ma ešte nejaké zmluvy, ale o mesiac už bude koniec. – to bude asi aj vysvetlenie, prečo som mala pocit, že tá veža nie je moja

  Prašná cesta…to netuším, prečo prašná a prečo idem bosá…

  Neviem, prečo veža vo sne aj tak padla, keď som sa rozhodla od nej odísť…rozumej akoby nechať ju niekomu, kto to s ňou bude vedieť…

  Vo sne nemám strach, aj keď nevidím cestu pred sebou – verím tomu, že to bude dobré, ale ozaj neviem, kde zakotvím nakoniec. Lenže v skutočnosti mám obavy, ako zaplatím všetko to hmotné 🙂 v mojom živote…

  Inak celý ten sen je v podstate v dobrej nálade a taký slnečný…to nechápem, pretože sa mi v ňom zjavne niečo nepodarilo…..

  Najviac sa mi to hodí práve na pracovnú stránku…nuž ale, ktovie….

  Čo myslíš?

  Odpovedať

  • Mala by si si zapisovať sny a najlepšie hneď v noci sa prebudiť a písať, aby ti neunikli detaily 🙂
   – že spadla veža môže znamenať, že pre teba to už nie je cesta, pre teba už neexistuje
   – že ideš bosá – iba vyzutá môžeš vstúpiť na Božiu pôdu – čiže ak máš niečo lepšie a čisté nájsť, musíš tam vstúpiť bosá
   – ideš po zaprášenej ceste, to zrejme tie tvoje obavy terajšie o budúcnosť, ale všade dookola je zelená tráva, potom bude treba vybočiť na čistú cestu, všade dookola sa nachádza hojnosť, čistota, len si treba vybrať –
   možno sa ti budú snívať podobné sny, aby sa to dalo spresniť

  • Mňa ešte napadlo, že strecha (či veža) chráni dom – keď prší, aby do neho nenapršalo… 😉 A je to časť, ktorá je najbližšie k nebu. Nie sú to základy, ale “len” strecha… A teraz ma napadlo, že zo strechy je aj najlepší výhľad… 🙂 Ty si videla len časť strechy, nie celú vežu. 🙂 Čo môže naznačovať aj to napr. že riešenie, ktoré hľadáš, môže byť rovno pred tebou, ale ty ho nevidíš. Nebála si sa, že nebudeš pre ten prach vidieť – nechaj sa viesť intuíciou, čo ti našepkáva vnútro… V tarote je veža kartou zmien (niekedy i väčších či aj dramatických). Ale to, že spadla – neviem, pripadá mi to ako zbytočne vynaložené úsilie (lebo si to vo sne nečakala a hľadala, kde ste spravili chybu), takže môžeš na niečom pracovať, ale nebude to dotiahnuté do konca…
   To, že si bola bosá, sa mi tiež nezdalo na vadu 🙂 Priame spojenie nôh so zemou, bez sprostredkovateľa – topánok. 🙂

 37. Posted by ma_juska on 20. apríla 2010 at 20:23

  🙂 áno, skúsim to, dúfam, že po prebudení budem schopná niečo napísať

  Ďakujem za pomoc Minne, trošku sa mi vyjasnilo :-).
  Nenapadlo ma, že tá zeleň je hojnosť…možno to súvisí s tým, že som nedávno prečítala takú útlu knižočku – Tajomstvo. Je síce napísaná štýlom, ktorý mi nie velmi vyhovuje, ale uvedomila som si, že za to aký človek žije život, si môže sám… Odvtedy sa snažím myslieť pozitívne. Ale ako vidíš…občas skĺznem do obáv…asi sa mi sen snažil naznačiť, že tie obavy mám zanechať. Hojnosť je všade okolo mňa… :-), záleží len na mne, čo s tým urobím…

  Odpovedať

  • Posted by ma_juska on 21. apríla 2010 at 12:15

   Ďakujem White82 🙂

   Je dosť možné, že riešenie mám pred nosom, len ho nevidím…resp. vidím ho, len sa mi zdá nepravdepodobné…to si veľmi dobre vystihla, pretože: vždy stroskotám na tom, že mi intuícia neporadí…viem, že to niekde je, každý to má, len sa mi to akosi nedarí vyhrabať.
   Možno sa na mňa hnevá :-). Pretože v minulosti sa mi občas prihodilo, že som nepočúvla vnútorný hlas…
   Budem sa snažiť 🙂 a ešte raz ďakujem.

   Už len jedna otázka: ak tu niekto ešte napíše nejaký sen, môžem sa aj ja pripojiť k analyzovaniu? Zrejme to zo začiatku nebude žiadna sláva, ale možno sa niečomu naučím…

  • ma_juska,
   samozrejme sa pripoj k analyzovaniu, hoci aj k tým starším snom, čo sú tu. Všetci sa učíme celý život a lepšie je poznať aj viac názorov.

 38. Posted by martina on 11. júna 2010 at 22:18

  ahojte…vedeli by ste mi prosím niekto vysvetliť čo znamená, keď sa mi snívalo, že ma zasypal piesok??Bol to vcelku živý sen, stála som na dne pieskovej priepasti a keď som sa pozrela hore, zo všetkých strán sa začal piesok na mňa valiť až ma úplne pochoval zaživa. Bola som v tme a chytila ma panika a prebudila som sa na to, že skutočne šermujem rukami vo vzduchu a snažím sa vykopať…ďakujem:)

  Odpovedať

  • Martina jednu odpoveď máš odomňa u Helar na stránke 😀

  • Martina,
   zrejme si sa dostala do nejakej pasce, z ktorej by si mala čím skôr utiecť. Porozmýšľaj, čo sa práve deje v tvojom živote, či si sa nenechala nachytať niekým, alebo či nie si závislá na niekom, niečom…

 39. To mne sa snívalo že som cudziu mŕtvu babku išla dávať na stôl a s niekým som ju obliekala do truhly. Bolo to ako v nejakom ústave, lebo som omylom vzala inú blúzku a nejaká žena mi povedala, že to nie je jej , ale nejakej Aničky. Ešte ako som ju dávala na stôl som si uvedomila, že nie je ešte studená a stuhnutá. Že by som vo svojom živote uzavrela nejakú etapu, či závislosť na niečom?

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: