Mirdad: Je spravodlivé zabíjať pre mäso?


Majstre, je spravodlivé zabíjať pre mäso?

Mirdad: Živiť sa smrťou, znamená stať sa jej potravou. Žiť z bolesti iných, znamená stať sa korisťou bolesti. Tak to ustanovila Prozreteľnosť. Maj to na pamäti a zvoľ si svoju cestu. Blíži sa deň, keď sa budú ľudia živiť vôňou vecí, teda ich duchom a nie ich mäsom a krvou. Pre tých, ktorí túžia, nie je to tak ďaleko. Tí, ktorí túžia, vedia, že každý kus mäsa, ktorý odrežú z tela svojho blížneho, budú musieť skôr, či neskôr, nahradiť svojím vlastným mäsom. Krv, ktorú prelejú, budú musieť doplniť z vlastných žil. Taký je zákon tela.

Tí, ktorí nehľadajú vyššiu pravdu, túžia len naplniť si kapsy či žalúdky vecami a pôžitkami, ale tí, čo túžia, idú svojou cestou bez káps a ich žalúdok nie je znečistený krvou ani utrpením inej bytosti. Čo tí prví získajú na váhe, to získava túžiaci na ľahkosti ducha a sladkosti pochopenia.

Veľa z vecí, ktoré by sa mali nachádzať v srdci, si ľudia strkajú do žalúdka. Ľudské telo toho veľa nepotrebuje. Čím menej mu dávate, tým viac vám bude vracať. Čím viac mu dáte, tým menej vám vráti.

Pretože nemôžete žiť iba z vône, berte si z pohostinnej zeme bez obáv to, čo potrebujete. Nie však viac! Zem je tak pohostinná a milujúca matka, že svojim deťom vždy otvára svoje srdce.

Pokiaľ budete jesť srdcom, potom bude málo záležať na tom, čo vlastne jete. Ak sa to však má stať vašou cestou, potom však musíte mať dostatok múdrosti a lásky, aby ste nezbavovali zem žiadneho z jej detí, obzvlášť nie tých, ktorí prišli, aby zakúsili radosť narodenia a bolesť umierania, tých, ktorí sa nachádzajú v priestore duality. I oni majú svoju cestu, ktorou sa prepracúvavajú k jednote. Je iba dlhšia, než tá vaša. Ak ich na tejto ceste zdržíte, budú i oni zdržiavať vás na vašej púti.

Je pravda, že všetko čo žije, je odsúdené k smrti, prekliaty je však ten, ktorý spôsobí smrť akejkoľvek živej bytosti.

Zdroj: Kniha Mirdad, Mikhail Naimy

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: