Boh za nás zaplatí, ak mu slúžime.


Kristus povedal: „Zostúpil som nie preto, aby som činil svoju vôľu, ale vôľu Toho, ktorý ma poslal.“

Pre nás platí to isté, pokiaľ chceme vojsť do oblasti Božskej prozreteľnosti, musíme sa stať pracovníkmi na Pánových statkoch. Keď potom prídu naši veritelia, čiže zákony duchovného sveta, ktoré sme prekročili a chcú, aby sme pod hrozbou väzenia zaplatili svoje dlhy, Pán im povie: „Nechajte ho, je to môj služobník!“

– „Ale má dlhy!“

– „Áno? A koľko?“

-„Spravil túto chybu a tam takto poružil zákon…“

-„Dobre, to je v poriadku, kľudne môžete odísť. Je to môj služobník a ja za neho dlhy zaplatím.“

Pretože Boh je spravodlivý, nevyženie veriteľov, ale zaplatí za nás dlhy. Preto je v našom záujme stať sa služobníkom Božím. Ak Boh vidí, že mu venujeme svoje myšlienky, svoju prácu, svoju lásku, tak za nás dlhy zaplatí.

To boli myšlienky z knihy Pravda, plod múdrosti a lásky od duchovného učiteľa Aïvanhov Omraam Mikhaël.

Už viacerí duchovní majstri spomínali, že je možné prevziať časť karmy na seba z osoby, ktorú milujeme, napriek tomu, že platí zákon, čo zasejeme, to zožneme. Túto časť karmy môžeme na seba prevziať v čase, keď už trpiaca osoba väčšiu časť svojho dlhu splatila, čiže odčinila väčšiu časť svojho konkrétneho zlyhania. Osoba milujúca tak prevezme na seba z inej osoby napríklad chorobu, ktorá sa následne v tejto čistej bytosti veľmi rýchlo pretransformuje na zdravie.  Ak toto platí a platí to iba v prípade, že karmu môže prevziať osoba, ktorá má v sebe čistú lásku voči postihnutej osobe, potom musí platiť aj pravidlo uvedené hore, pretože Boh je čistá láska a svojich služobníkov miluje. Preto je možné, že služobník Boží, ak vykonáva Božiu vôľu a pritom narobí nejaké prehrešky voči zákonu, tak mu to “nebude zarátané.”

Reklamy

22 komentárov

 1. Posted by nrayn on 24. februára 2010 at 00:32

  Podľa Véd je to tiež tak.

  “Zanechaj všetky druhy náboženstiev a iba sa Mi odovzdaj. Ja ťa oslobodím od všetkých následkov za hriešne činnosti. Neboj sa.” …Bhagavad Gita 18.66……

  Odpovedať

  • Niekde v Bhagavad Gite som čítal, že ak niečo spravíš pre Boha, čiže vykonáš jeho vôľu, hoci by to bol aj najstrašnejší čin, nebude sa ti to zaratávať do hriechov, lebo si to nerobil pre seba, ale pre Neho. Nemýlim sa?

  • Posted by nrayn on 24. februára 2010 at 00:40

   Je to tak. Ale musí to byť skutočne Jeho vôľa, nie tvoja vlastná iniciatíva.

  • Vidíš, takéto texty z Koránu sú zneužité. Vodca presvedčí úbožiaka, že podľa svätého písma bude mať zabezpečený šťastný život v nebi, pretože bude vraždiť pre Boha nie pre vlastný záujem.
   Alebo si vezmi, že niekto počuje hlas a ten hlas mu povie 50 krát pravdu, preto uverí, že komunikuje s Bohom a potom ho ten hlas pošle vraždiť v mene Božom. A komu ten hlas patril? ……………

  • Posted by nrayn on 24. februára 2010 at 11:47

   Všetko sa dá zneužiť a čo..Védy popisujú, že sa máš riadiť – guru, sadhu, šástra. To znamená tým, čo ti vraví, guru, zároveň to akceptujú ostatní oddaní a je to podložené písmom. Takže pokiaľ to nespĺňa tieto tri atribnúty, tak to nie je vieryhodné. Okrem toho, to, o čom sa tu bavíme je prípad, ktorý je zriedkavý. Keď sa bojovalo na Kurukšetre, bola svetová vojna obrovských rozmerov, tak bol Krišna Osobne prítomný, takže neboli pochyby čo je, a čo nie je Jeho vôľa. Okrem toho, dalo by sa diskutovať, čo je to “strašný čin”.- Pre kšatrijov je bojovať a zabíjať v mene pravdy ich prirodzená dharma, lebo tým chránia spoločnosť, to nie je strašný čin, ale ich práca. Keď v dnešnej spoločnosti zastrelí policajt brokovnicou masového vraha na úteku, tak to nie je strašný čin, ale je z neho hrdina, to je obdobné.

   Okrem toho Krišna v BG na margo vraždenia neprijateľských vojsk * v ktorých boli aj niektorí členovia Jeho rodiny vraví.

   “Nikdy sa veru nestalo, že by nebolo Mňa, teba či týchto kráľov; a nikdy sa ani nestane, že by sme raz prestali existovať.” …BG..2.12…

   Znamená to, že každý by mal plniť svoju povinnosť, Jeho vôľu a nebáť sa, lebo zahynie iba telo, a duše je nesmrteľná. Všetci, čo padli v tej vojne dosiahli priaznivé zrodenia, lebo tá vojna bola naplánovaná Krišnom za istým účelom – eliminovať obrovské množstvo bojovníkov a vládcov, lebo ich bolo toľko, že to bolo nebezpečné. To máš ako teraz, keď USA, Čína, Rusko majú toľko vojakov, atómových zbraní, atď, že by nás mohli vyhodiť do luftu x krát. Vtedy to bolo niečo podobné.

 2. O Teba sa nebojím, Ty sa nenecháš oklamať, to je dobre, ale sám vieš, koľko ľudí sa stalo obeťou “psychických útokov”. A prečo? Lebo sa pokúšajú predbiehať vývoj a chcú IBA nadprirodzené schopnosti, na ničom inom im nezáleží – za akú cenu.

  Odpovedať

  • Posted by nrayn on 24. februára 2010 at 13:34

   nadprirodzené schopnosti vyvinúť, to chce veľa odriekania a hlavne poznania. To, ako s tým človek naloží, to už tie zákony nekontrolujú. To kontroluje karma, ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. A skutočné siddhi – mystické sily vyvinie iba pravý jogín, je to často sprievodný jav, nemusí sa o to usilovať.

  • To je ten najčistejší spôsob, ako si spomenul – mystické sily sa u človeka vyvíjajú ako vedľajší produkt správnej duchovnej cesty. Vtedy sú v správnych rukách.
   Lenže v súčasnej dobe už nemusí ísť o vyspelého jogína (myslím spôsob života jogína). Predsa sme už vyspelejší a skúsenejší ako v minulosti, ale môžeme na to slovo jogín hľadieť ako na človeka, ktorý nielen pozná duchovné zákony, ale ich aj praktizuje, čiže žije podľa nich. Takto sa postupne jeho jemnohmotné telá harmonizujú a “duch s telom sa jedným stane” – alebo “mystickou svadbou” sa to volá. Závoje sa odkrývajú postupným očisťovaním sa od “vnútornej negativity”, čo sa dá urýchliť samozrejme aj jógickými cvičeniami, meditáciou… a ako vedľajší produkt, čiže sprievodný jav je postupné jasnovidenie, prorokovanie, liečenie…

  • Posted by nrayn on 24. februára 2010 at 14:51

   Lenže ani v dávnych dobách nešlo vždy o dobrých ľudí. Mystické sily sú proste sily, nemajú nič spoločné s pohnútkami. Je síce pravda, že múdri ľudia väčšinou vyhľadávajú svetlú stránku, ale existuje a vždy existovalo veľa múdrych démonov. Stačí dostatočne dlho odriekať, za účelom uspokojenia nejakého poloboha, a on ti môže udeliť nejaké požehnanie, silu, atď. Védy sú plné takýchto prípadov. Jeden démon napríklad uspokojil svojou askézou Šivu a chcel požehnanie, aby keď sa dotkne niekoho čela, aby ho to zabilo. Dostal toto požehnanie a prvé čo chcel spraviť, bolo dotknúť sa čela Šivy, aby už nikomu nemohol dávať požehnania.. 🙂 Proste démonská povaha. Krišna ale zdôrazňuje, že svetlo vždy v konečnom dôsledku zvíťazí a všetko je pod Jeho kontorlou celý čas. Polobohovia teda nemôžu dávať požehnania a mystické sily bez Jeho zvolenia.

 3. Posted by valery on 24. februára 2010 at 21:09

  Nedá mi nezapojiť sa. Nerozumiem tomu, prečo musel Krišna za čokoľvek bojovať. Stačilo mu predsa poprosiť Boha, aby to vyriešil, Nieže by o to nemohol poprosiť niekto iný ale Krišna mal istotne vyššie vybrácie , tak mal k Bohu bližšie. Nemusel ani pýtať to, aby na konkrétnych nepriateľov Boh poslal nejakú smrteľnú chorobu. Bohu netreba našepkávať. On by už vedel. ako to urobiť, aby bolo dobre. Ale ak začal bojovať, znamená to, že Bohu neveril.
  Aj dnes ľudia bojujú za záchranu velerýb, za mier za … a bojujú a bojujú.

  Odpovedať

  • Posted by nrayn on 24. februára 2010 at 22:06

   prečítaj si Bhagavad-Gítu a budeš múdrejší. Nájdeš ju na mojom blogu odpovede.wordpress.com, ONLINE verziu..Krišna je Najvyyšia Božská Osobnosť, On nemusí robiť nič, a predsa koná pre dobro ľudstva. 🙂

  • Nrayn,
   Valery je pekná žena a Ty že chlap 🙂

  • Posted by nrayn on 24. februára 2010 at 22:11

   Haha, tak sa ospravedlňujem, teraz som prišiel domov, som rozlietaný, tak som sa nezamyslel nad tým nejak.. 🙂 Pekná? Ako vieš? 🙂 Kamoška?

  • Nevidel som ju, ale musí byť pekná, lebo je čistá vo vnútri a zovňajšok je tvorený duchom, ktorý je vo vnútri. 🙂

  • Posted by nrayn on 24. februára 2010 at 23:17

   Pekne si to napísal 🙂

 4. V tomto príbehu (Bhagavad Gita) je Krišna Bohom a on radí Ardžunovi, aby bojoval. Ardžuna nechcel bojovať proti svojim učiteľom, bratom… ale Boh – Krišna tak chcel……. To Ti už vysvetlí bližšie Nrayn, keď príde 🙂

  Odpovedať

 5. Posted by moonica on 25. februára 2010 at 14:29

  pri snahe slúžiť Bohu mi pomáha aj prosba, ktorú používal František z Asissi : Bože, daj mi pokojnú myseľ, aby som prijal veci, ktoré zmeniť nemôžem. Daj mi silu, aby som zmenil veci, ktoré zmeniť môžem. A daj mi múdrosť, aby som rozlíšil jedno od druhého.

  Odpovedať

 6. Posted by valery on 25. februára 2010 at 20:39

  Ďakujem za poklonu 🙂

  Odpovedať

 7. Posted by valery on 25. februára 2010 at 23:30

  To určite áno. 🙂

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: