Samoliečba – Nebojujme proti chorobe!


V predchádzajúcom článku som sľúbil, že v inom článku vysvetlím, prečo nemáme bojovať proti chorobe, čo naväzuje na danú tému (Samoliečba – Liečenie chorôb vlastnými silami)

Teraz sa pokúsim objasniť túto myšlienku.

1. Ak proti niečomu bojujeme, v našom prípade proti chorobe, znamená to, že cieľ nášho útoku chceme zničiť. Ak nám vadí choroba, stále na ňu myslíme a rozmýšľame, ako ju poraziť. Najviac sa zaťažujeme myšlienkou choroby. Táto myšlienka počas choroby snáď 90% zaťažuje našu myseľ. Je to veľká chyba. Musíme si uvedomiť, že sme „tvorcami“. Naše myšlienky sú živé energie a je jedno, či o chorobe myslíme negatívne alebo pozitívne, stále to má rovnaký nepriaznivý následok, pretože v duchovnom svete, v tomto prípade myšlienkovom, neplatí slovo nie. To znamená, ak si budem vravieť: „nechcem, nemôžem byť chorý“, pri tejto myšlienke sa stále v našej mysli zobrazí choroba, ktorú živíme našou predstavivosťou. Lenže ak si budem predstavovať moje telo zdravé, čiže predstavovať si chorý orgán tela, ako čistý a zdravý, tak tvoríme svojou mysľou zdravé bunky. Rovnako to platí napríklad aj pri predstave na to, aký som chudučký, ak potrebujem schudnúť. Na samouzdravovacie účely je veľmi účinné používať každodennú meditáciu, v ktorej si napríklad predstavíme zdravú pečeň a navyše budeme posilňovať jej imunitu predstavou, ako ju zalievame bielym svetlom, ktoré je nám poslané „z hora“. V žiadnom prípade nesmieme počas meditácie si predstavovať v pečeni niečo choré. Jediná výnimka, ak nám to pomôže, tak maximálne v prvej meditácii si predstavíme v pečeni čierny chorý fľak, ktorý v priebehu meditácie vplyvom bieleho svetla zmizne a odvtedy už vidíme iba zdravý orgán.

2. Ale pozor, to je iba jedna z podmienok na uzdravenie.

Už vieme, že v bode prvom objasňujem iba odstraňovanie následku našich činov, nie odstránenie príčiny. To je chyba. Choroba, ako som vysvetľoval v predchádzajúcom článku, symbolizuje náš nesprávny postoj, naše zmýšľanie, správanie a podobne. Ak sa budeme pokúšať odstrániť iba následky, čiže bojovať proti chorobe, vtedy bojujeme proti „celému vesmíru“. Prečo? Lebo choroba je následok za to, že sme zmýšľali, rozprávali a konali v rozpore s vesmírnymi, čiže Božími zákonmi. A ak proti niečomu bojujeme, tak s tým nesúhlasíme, čiže nesúhlasíme s Božími zákonmi a tým pádom sme proti Bohu. Chceme robiť, čo nám vyhovuje, ale nechceme niesť za to následky. Lenže málokto si uvedomil, že choroba je naša záchrana pred našim duchovným pádom. Preto má choroba za úlohu človeku ukázať, že konáme nesprávne. Vtedy by sme sa mali zamyslieť a počas choroby máme na to dostatok času, kde robíme chybu, v čom spočíva naše zlyhanie. Môžeme si to prečítať aj v knihách, ktoré podrobne rozpracúvajú duchovné príčiny chorôb (napr. Co nám tělo říká, Miroslav Hrabica).

3. Ak zistíme takto príčinu choroby a uznáme, že je to iba naša vina a nebudeme vinu zvaľovať na niekoho iného, sme na dobrej ceste k trvalému uzdraveniu.

4. V ďalšom kroku odpustíme sebe za to, že sme nechápali svoje nesprávne zmýšľanie a konanie.

5. Ospravedlníme sa svojej schránke, čiže fyzickému telu a ostatným telám, za to, že sme im spôsobili svojou mysľou ťažkosti v podobe energetickej nerovnováhy, čiže choroby.

6. Ospravedlníme sa svojmu duchu, ktorý sa nám určite usiloval našepkávať a radiť nám, či už snami, ale vnútorným hlasom, ktorý sa búril proti nášmu nesprávnemu rozhodnutiu, lenže sme ho nepočúvli a ignorovali.

7. Účinne oľutujeme naše chyby, ak sme ich dokázali pochopiť a zmeníme navždy svoj doterajší nesprávny postoj. Ak nepoznáte duchovné príčiny, tak nesprávny postoj môže byť napríklad k manželovi, rodičovi, dieťaťu, k zamestnancom, zamestnávateľovi, politike, atď. Z nesprávneho postoja vzniká v nás k inej osobe nenávisť, závisť, odpor, neprajnosť, ohováranie…

8. Poďakujeme Bohu za jeho múdre zákony, ktoré poukázali formou choroby na naše chyby, pretože ich pochopením nás zachránili pred duchovným pádom.

9. Preto nebojujme proti chorobe, ale jej poďakujme za to, že nás upozornila na chyby a za dobre vykonanú prácu, keďže sa jej podarilo nás “prebudiť” a potom sa s ňou rozlúčme, s tým, že ju už nepotrebujeme.

PS: Ak sa bojíme choroby a pritom sme zdraví, rovnako si ju vizualizujeme a pomaly zhmotňujeme vo svojom tele. Preto nikdy nemyslíme na chorobu, nemyslíme negatívne ale iba pozitívne. Strach je rovnako príčinou choroby.

Reklamy

10 komentárov

 1. Posted by garunna on 15. februára 2010 at 09:27

  dakujem za clanok 😉

  Odpovedať

 2. Posted by bosorka on 15. februára 2010 at 11:55

  Múdry článok…..
  segescia je mocná, ja som si tak od kolegyne preniesla a vsugerovala boleť hlavy, čo ma trápila 3x do týždňa. Len som si pomylslela, na bolesť hlavy a už som ju aj ja cítila. Teraz som ok , hlava ma nebolí, lebo sa snažím myslieť pozitívne a hovorím si, že som ok!

  Odpovedať

 3. Posted by vladovilk on 17. februára 2010 at 16:10

  Beriem lenže ani na ňu nepomyslím a ozve sa v plnej sile a je to nepríjemné. Tak ako nepripúšťam si ani na ňu nemyslím a vracia sa. Vlado.

  Odpovedať

 4. Posted by valery on 17. februára 2010 at 21:51

  Veľmi dobrý článok.
  Ak by mal niekto záujem tak na túto tému odporúčam Rudigera Dahlkeho a jeho knihy: Nemoc jako cesta, Nemoc jako symbol a Nemoc jako reč duše.

  Odpovedať

 5. Posted by Senťo on 28. marca 2011 at 15:02

  Veľmi dobrý článok.
  Už čoraz viac začínam chápať duchovno a vzájomné prepojenia medzi rôznymi sférami.
  Ešte raz Ďakujem a prajem si, aby to veľa ľudí pochopilo.

  Odpovedať

 6. Posted by Beáta Petríková on 5. októbra 2011 at 08:49

  Super článok,verím,že pomože mnohym.Ja si behom dňa predstavím kedykoľvek svoje orgány ako źiaria zlatym svetlom a ďakujem zaň,v duchu odpustím všetkym aj sebe a ono to funguje,ale chce to veľa času.Je fajn ak sa to stane súčasťou nášho každodenného života.

  Odpovedať

 7. Posted by jj on 24. decembra 2011 at 14:46

  Súhlasím, že za niektoré choroby si vedome aj nevedome môžeme sami. Respektíve sme si ich spôsobili vlastným konaním napr. alkoholizmus, prejedanie a podobne. Keď ale dieťa alkoholika začne piť, je ťažko povedať, či si za to môže samé, keď nič iné nepoznalo… Sú ale aj ochorenia genetické, infekčné, spôsobené radiáciou (Černobyl, Fukusima a pod.) a chemickými látkami (napr.Pesticídy, Chlór, Ropné produkty., PCB..) Myslíš Minne, že Boh stvoril vírusy a baktérie – v takej forme ako v súčasnosti sú – mnohé s ´úžasnou schopnosťou´ rezistencie na ATB, zabíjajúce aj nevinných ľudí – napr. malé deti. Respektíve myslíš, že Boh vôbec stvoril mikroorganizmy? Neviem, či je Božia vôľa aby sa deti rodili bez nôh a rúk (Černobyl a Talidomid?) – môže za to Boh/ tie nevinné deti/ ich rodičia- kto z nich? Podľa mňa ani jeden z nich. Narážam na dedičný hriech. Oprav ma ak sa mýlim- budem rád za každé pre mňa prijateľné vysvetlenie.

  Odpovedať

  • Posted by Rajka on 27. decembra 2011 at 03:00

   Duša sa zrodí do takého tela a do takých podmienok, v ktorých sa má niečo naučiť, získať skusenosti. V prípade postihnutého dieťaťa je to test aj pre rodičov. Keď si predstavím, koľko bolo vojen, vraždilo sa, znásilňovalo,týralo, teraz si to musia odtrpieť v ďalšom zrodení. Karma sa može zrušiť prijatím a odpustením.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: