Psychická sebeobrana – Dion Fortune /2.časť/


12. Dokonca aj skúsený okultista sa môže dostať do problémov, ak sa pokúša prevádzať nejakú magickú prácu, keď je chorý, príliš unavený, alebo má v sebe čo aj sebemenšie množstvo alkoholu, pretože aj veľmi málo je veľmi veľa, ak sa máme stýkať s neviditeľnými silami.

13. Niekto si kúpi použité knihy o mágii. Kto ich pôvodne vlastnil a na čo ich využíval? Alebo si kúpi novú knihu, ktorá bola vydaná nejakou okultnou školou za účelom jej propagácie. Tieto knihy sú často pred odoslaním zmagnetizované a tak tvoria magnetickú linku medzi kupujúcim a rádom, ktorý ju vydal.

14. Moja rada pre budúceho študenta je, aby poprosil Majstrov, aby mu poslali učiteľa. Ďalej by mal odmietať akékoľvek praktizovanie praxe, pokiaľ nebude úplne spokojný s učiteľom, ktorého našiel.

15. Zlým znamením pri zisťovaní, s kým máme tú česť je, ak okultista si dovolí robiť zázraky pred nezasvätenou osobou. Človeku, ktorý prečíta vaše vtelenie, popíše vašu auru…. a odovzdá vám odkaz od Majstra hneď, ako sa s ním stretnete, by Ste sa takisto mali vyhýbať.

16. Priemerný čovek, ktorý sa zaujíma o parapsychológiu prechádza väčšinou troma fázami: Najprv si myslí, že všetko sú iba rozprávky a podvody. V druhej fáze začne veriť všetkému. A ak sa dostane dostatočne ďaleko, začne sám rozlišovať medzi čiernymi bratstvami, bielymi bratstvami a bláznivými bratstvami.

17. Telo je nositeľom duše. Pokiaľ je telo chybné, myseľ sa nemôže presne vyjadrovať a jej reakcie sú deformované. Ortodoxné vedy tvrdia, že mozog je orgánom mysle, ale ezoterické vedy ho vidia ako orgán vnímania zmyslových vnemov a koordinácie vývodných impulzov. Je telefonickou výmenou nervového systému. Je len jedným z bodov, kde sa myseľ dotýka tela, tou ďalšou je sústava žliaz s vnútorným vylučovaním. S týmito žľazami splývajú čakry. Žľazy majú za úlohu udržiavať chcemické zloženie krvi, do ktorej vylievajú svoje výlučky, ktoré voláme hormóny, v určitom vyrovnanom pomere. Pokiaľ bude rovnováha narušená, či už nadbytkom alebo nedostatkom hormónov, v metabolizme prebehnú hlboké zmeny. Všetky životné procesy sú riadené endokrinným systémom. Preto je táto rovnováha úzko spojená s emocionálnymi stavmi a špeciálne s čulosťou alebo apatickosťou temperamentu.

Reklamy

3 komentáre

 1. Posted by Daniela on 25. januára 2011 at 16:03

  Zaujal ma bod 17. mam problemy so stitnou zlazou-hyperfunkcia. Vedeli by ste mi poradit, ako by som si mohla sama pomoct udrzat jej cinnost v prijatelnych medziach ?

  Odpovedať

 2. Daniela myslím, že máš problém z hrdelnou čakrou. Máš niektoré z týchto popísaných emočných prejavov?

  Emócie pri bloku: odpor, hnev, znechutenie, slabá až žiadna priebojnosť, neschopnosť povedať „nie“ alebo vyjadriť súhlas, prehnaná či nedostatočná zodpovednosť, strach komunikovať a vyjadrovať svoj názor, nutkavé predstavy a jednanie, strnulosť v zavedených vzorcoch, pocity viny, neochota počúvať.

  Najčastejšie dôsledky: choroby štítnej žľazy, hrdla (aj angíny), čeľustí, úst, hrtanu, hlasiviek, bolesti krčnej chrbtice a oblasti lopatiek, poruchy sluchu.

  Hrdelná čakra sa vzťahuje sa na silu vôle. Zo zneužívania vôle na sebecké a dominantné ciele môže vzniknúť hyperfunkcia štítnej žľazy, a keď človek nemá silnú vôľu a vôbec sa nesnaží, vedie to priamo k opačnej poruche, tzv. hypotyroidizmu.

  Pozri si články o čakrách, harmonizácii čakier, očista čakier alebo práca s čakrami. Ja ti ponúkam jeden zo svojej stránky…
  http://anitram.wordpress.com/?p=3649&preview=true

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: