Psychická sebeobrana – Dion Fortune /1.časť/


Myšlienky z knihy Psychická sebeobrana – Dion Fortune

1. Prah neviditeľného je ako zradné pobrežie, na ktorom sa kúpeme. Sú tam diery, prúdy a pohyblivý piesok. Skúsený plavec, ktorý pobrežie pozná, môže pomerne bezpečne skúsiť plavať. Neplavec, ktorý sa riadi iba svojimi pudami, môže za svoju zbrklosť zaplatiť životom.

2. Najbežnejšou formou magického útoku je ten, ktorý pochádza z nevedomej a zákernej mysli iného človeka.

3.  Kvôli odhaleniu magického útoku sa postihnutej osobe začnú objavovať typické sny a osoba môže cítiť tlak na hrudi, akoby jej niekto na hrudi sedel.

4. Okultisti  sú toho názoru, že myseľ ovláda telo pomocou éterického dvojníka.Preto dochádzame k názoru, že pokiaľ je na väčšiu vzdialenosť vykoaná nejaká akcia, tak je spôsobená éterickým dvojníkom. Éterický dvojník je telo zoskupené z magnetického napätia, ale medzi týmto a hmotným fyzickým telom existuje niečo, čo môžeme nazvať surový materiál, z ktorého sa zkondenzuje hustá hmota a v súčastnosti sa nazýva ektoplazma.

5. Upírstvo chápeme ako zámerný útok a parazitizmus je nevedomý a nezámerný útok.

6. …Títo ľudia sú zlí démoni a musia sa občas najesť ľudského mäsa, inak zomrú.  Ak pocítia túžbu po ľudskom mäse, dobre sa schovajú v tráve, zadržia dycha upadnú do tranzu. Potom sa uvoľnia ich astrálne telá. Odletia, dostanú sa do domu, najdú si cestu do tela niektorého z jeho obyvateľov a tam sa kŕmia jeho vnútornosťami. Môžete ich počuť keď prichádzajú, vtedy hlasno stonajú a ich stonanie s približovaním slabne…

7. Títo muži sa vedeli ako vyhnúť Druhej smrti, čiže rozkladu astrálneho tela a udržovali sa v éterickom dvojníkovi prostredníctvom upírstva na zranených vojakov. Upírstvo je nákazlivé,….

8. V Tibetských kláštoroch sa nachádzajú chrámy sekty Dugpa, v ktorých sú tisíce sošiek Budhy. Tieto chrámy sú rabované inými vyznávačmi, takže je možné, že vaša soška Budhy pochádza z chrámu najhorších čiernych mágií. Dozvedela som sa, že niektoré sošky boli dokonca vysvietené krvou ľudskej obete.

9. V momente sexuálneho spojenia sa utvára magický vír, ktorý sa vznáša až do inej dimenzie. Ak sa zapájajú ďalšie  telá, vír stúpa. Vo všetkýh prípadoch sú zapojené hmotné, éterické a astrálne telá, vír preto zasahuje až do astrálnej roviny, kde môže pohltiť pripravenú dušu na vtelenie. Ak dosahuje vír nad astrálnu úroveň,  môžu  do neho vstúpiť aj duše iných typov,  ale to sa stáva zriedka a preto sa vraví, že človek sa rodí z túžby a len pár ľudí z niečoho iného. Ale tento vír sa môže vychýliť z normánej línie ľudského vývoja  a zasiahnuť do sféry evolúcie iného typu života.

10. Zasvätení rozoznávajú dva druhy zla – pozitívne zlo a negatívne zlo. Negatívne zlo  je opačným pólom dobra. Negatívne zlo je odrazovým mostíkom pre dobro…

11.  Okultný majster vždy získa najprv silu nad demonickými silami a až potom sa pokusí použiť anjelskú silu. Pokiaľ nie, tak spojí sa s oboma silami súčastne.  Zasvätený majster je pri práci s týmito silami vždy opatrný, pretože vie, že  v pozadí stále existuje démon. Nezasvätený okultista ide veselo vpred, manipuluje so silnými slovami, ktoré si zistil z kníh a myslí si, že pokiaľ nevyvoláva démonov, tak je všetko v poriadku. Zabúda, že každá planéta je ako Jekyll a Hyde.

Reklamy

One response to this post.

  1. Posted by aistar on 10. januára 2010 at 22:59

    dufam ze po tomto clanku nebude jedna kamaratka vidiet v kazdom upira 😀

    Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: