Myšlienka na dnes – Psychická sebeobrana


Tam, kde sú prítomné naraz parapsychologické schopnosti a duševná nevyrovnanosť  s nenávistnou povahou,

existuje silný predpoklad, že kult uctievačov diabla nie je ďaleko.

(zdroj: Dion Fortune, Psychická sebeobrana).

Nenávisť je opakom lásky.  Preto pestujme  v sebe lásku, aby nenávisť si nenašla v našom vnútri svoj príbytok.  Milujme všetko stvorené a všetko večné. My sme súčasťou tohto celku, preto ak niekoho nenávidíme, nenávidíme aj sami seba.

úryvok z knihy (odfotený iba fotoaparátom):


Reklamy

3 komentáre

 1. Posted by Beata on 24. januára 2010 at 11:45

  uffffff, toto je silný príbeh, priam strašidelný!!! Nikdy som také niečo nezažila, snáď preto, že nemám pocity pomsty. Pomsta je zlá, negatívna myšlienka s ohromnou silou ublížiť, preto len čo pocítim chuť odvety, v duchu sa ospravedlňujem sama sebe, ako môžem byť taká malicherná a sebecká a snažím sa upriamiť svoju pozornosť na všetko to, čo mám, na svoje milované deti, na svoju rodinu, na to, že patrím k tým šťastným percentám ľudí na tejto planéte, ktorí “zatiaľ” majú kde bývať, majú čo jesť a majú sa ku komu pritúliť…

  Odpovedať

 2. Tento príbeh mi pripomenul ako mi kamoška opisovala čo sa prihodilo jej kolegyni. V noci sa zobudila a zhmotnila sa jej moja kamoška a potom zmizla. Diali sa jej čudné veci, zavolala priateľa, aby jej vyčistil dom od negatívnej energie. Za nejaký čas sa sa táto kamoška zhmotnila počas noci zase inej kolegyni, len tak nazrela do miestnosti a šla preč. Je to zvláštne, ale občas sa udejú čudné veci.

  Odpovedať

 3. Posted by lilah on 21. marca 2010 at 21:05

  toto je dôsledok zahrávania sa s Mágiou. mám jednu zásadu, ak neviem ,čo za dverami, ktoré chcem len z akejsi zvedavosti otvoriť nájdem, radšej ich neotváram!

  práve pred týmito zhmotnenými pocitmi varuje známy český hermetik vo svojej knihe, aj keď sám sa k tomu stavia dosť opatrne, pretože ľudia sú náchylní uveriť všetkému a je treba vážne si vážne preveriť daného človeka, ktorý má tieto problémy!
  aj tu totiž platí jednoduchý zákon, zákon rovnorodosti.
  často totiž ľudia, ktorí sa zahrávajú so silami mimo naše chápanie, z takýchto zážitkov doslova pominú na rozume!
  no nie sú to žarty, a len samotné vykladanie kariet dokáže byť pekne nebezpečná záležitosť, hlavne ak sa k nim nepristupuje s vážnosťou ktoré majú.

  na toto je fakt len jedna rada, veľa lásky, ale žiaľ táto problematika je tak rozsiahla, že niekde posielanie lásky nie je vhodné!

  no, ako som už povedala, nie sú to žarty, fakt.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: