Prečo dodržiavať zákony štátu.


Človek, ktorému záleží na jeho duchovnom vzostupe je povinný dodržiavať nielen duchovné zákony, čiže zákony univerza, ale aj zákony štátu, Európskej únie a svetových spoločenstiev. Človek má slobodnú vôľu a ak nie je spokojný so spoločnosťou, do ktorej sa narodil, môže kedykoľvek odísť do inej spoločnosti, ak sa cíti byť ukrivdený. Hranice už máme otvorené.
Lenže nezabudnime na jednu skutočnosť. To, že sme sa narodili v tomto štáte, nie je náhoda a vedeli sme, do čoho ideme. Nemali by sme utekať. Tým by sme nezvládli našu skúšku, kvôli ktorej sme sem prišli. Samozrejme to neplatí stále. Pretože tu sme už mohli nabrať všetky skúsenosti, ktorým sme sa mali naučiť a naša cesta možno pokračuje teraz za hranicami. Ale nemá to byť útek, pred problémom sa neuteká, ale problém sa musí vyriešiť. Jednoducho sa musíme prispôsobiť spoločenstvu ľudí a pomáhať na vzostupe celej spoločnosti, ako celku.
Ak sa nedokážeme prispôsobiť podmienkam na Zemi, potom zrejme nebudeme mať otvorenú bránu do vyššej spoločnosti bytostí, kde máme po opustení fyzického tela na Zemi, pokračovať v našom vývoji. Ak sme na Zemi nedokázali dodržiavať bežné pravidlá, ktoré schválili tí ľudia, ktorých sme si vybrali za vodcov, čiže našich zákonodarcov, nebudeme schopní sa prispôsobovať pravidlám ani v iných sférach. Veď ako ťažko je pre človeka dodržať napríklad obyčajnú 50 kilometrovú rýchlosť v obci. Ak je to pravidlo, ktoré máme platne schválené, musíme ho dodržiavať. Ibaže by išlo o krajnú núdzu, kedy ho môžeme porušiť. Ale s takým porušením počítajú aj naše zákony a preto nie je trestané porušenie zákona v krajnej núdzi, nutnej obrane a v iných zákonom určených prípadoch.
Kedy podľa duchovných zákonov musíme porušiť svetské zákony? Iba vtedy, ak sa priečia duchovným zákonom, pretože duchovné sú večné a nadradené. Našťastie momentálne nepoznám svetský zákon, na rozdiel od minulosti, ktorý by ukladal povinnosť človeku konať tak, aby si narušil karmu a porušil duchovné zákony. Už sa neupaľujú čarodejnice a nekameňujú smilníci. Spoločnosť postupuje duchovne vyššie. Existujú síce svetské zákony, ktoré umožňujú robiť podvody, klamstvá a pod., ale našťastie je to iba možnosť, nie povinnosť. Kto nechce, ten nemusí konať podvodne. Aj v tejto oblasti zákonodarné orgány odhaľujú tieto „medzery v zákonoch“, ktoré s postupným vývojom spoločnosti vypĺňajú. A neznamená, že ak človeku umožní svetský zákon niečo konať, čo sa prieči duchovným zákonom, že nebude potrestaný podľa duchovného zákona. Duchovným zákonom sa nedá klamať, nedajú sa obísť a nedá sa vyhnúť ich následkom.

Reklamy

3 komentáre

 1. Posted by beka on 6. augusta 2009 at 16:48

  Veľmi diskutabilná téma. Toto všetko sa môže krásne dodržiavať napr.v štátoch európskej únie, ale neviem čo by na to povedali obyvatelia takej Rwandy…

  Odpovedať

 2. No veď o to ide, že máme to šťastie, že nemusíme porušovať svetstké zákony.

  Odpovedať

 3. Posted by beka on 6. augusta 2009 at 17:06

  To je pravda. Vďaka Bohu za to. Ale musím uznať, že ten článok má v sebe dosť pravdy. Špeciálne pre ľudí dnešnej doby… …som sa sem dnes zatúlala, tak vám to tu skúmam 🙂 …

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: