V snoch je múdrosť (1)


O duchovných pravdách sme učení každú noc vo svojich snoch. Preto sa pokúsim vysvetliť na jednom z mojich snov, ako je možné z nich získavať múdrosť. V sne mi bolo vysvetlené, ako ľahko môže človek na seba pritiahnuť negatívne energie, ktoré sú podobné svojim druhom tým energiám, ktoré držíme vo svojej hlave, vo formách myšlienok a ako sa zbaviť negatínych energií.
Sen:
Kráčam po ulici a stretnem po ceste človeka, s ktorým sa pozdravím. Idem ďalej a rozmýšľam nad jeho nesprávnymi činmi, ktoré v minulosti spravil. Zrazu sa ku mne blíži postava v čiernom dlhom kabáte, ktorá v tom sne hrala úlohu Satana, čiže satanský princíp, princíp zla. Vidím, že je to veľmi nebezpečné k sebe pútať toho Satana a zisťujem, že sa to stalo preto, že práve rozmýšľam nad negatívnymi činmi. Začal som sa rýchlo sústrediť na duchovné srdce v strede hrude a potichu si dookola hovoriť: Kristus, Kristus…
Satan sa začal vzďaľovať. Potom mi zrazu prišla na um situácia, ktorú som videl v televízii a to, že niekde sa stali nejaké násilné činy. Satan sa zrazu začal veľkou rýchlosťou ku mne približovať. Potom som opäť myslel len na Krista a Satan odletel. V sne som si uvedomil, že ak nechcem, aby sa zlo ku mne priblížilo, musím udržiavať moju myseľ čistú a iba v čistých myšlienkach lásky, pretože Kristus je symbolom lásky a pravdy. Nemohol som myslieť na žiadnu zlú udalosť, iba na ušľachtilé činy a myšlienky.
To, čo som prežil v sne, sa samozrejme nedá len tak opísať, pretože tie pocity a to presvedčenie o správnosti sa dajú pochopiť len prežitím. Preto ak na niekoho mám myslieť, tak musím v ňom vidieť iba tie dobré vlastnosti, tak ako nás to učil Kristus napríklad v príhode so psom. (Keď prechádzal s učeníkmi popri tele zdochnutého psa, učeníci škaredými slovami prechádzali okolo neho, iba Ježiš sa zastavil, pozrel na to telo a povedal: Vidíte, aké mál krásne biele perleťové zuby?)
Lenže ponaučenie zo sna má aj hlbší význam, hlavne pre toho, kto pozná duchovné zákony. Poznáme zákon rovnorodosti. Všetky rovnorodé energie sa zhlukujú a posilňujú sa tak navzájom. Napríklad kvapka vody sa sama pritiahne k inej kvapke vody, ak blízko nej prechádza a spoja sa. S olejom sa nespojí, lebo je inej podstaty. Preto, ak držíme v sebe myšlienky, napríklad nenávisti, čo je určitý druh energie, ktorá sa dá pozorovať jasnovidcom, alebo už aj zmerať prístrojom, tak k tejto energii, ktorú v sebe držíme, sa nalepia ďalšie energie nenávisti a tak sa naša nenávisť posilňuje a môže sa stať našim zlozvykom. Ďalej sa môže na nás napojiť duša človeka, ktorá bola počas života závislá na nenávisti a s nenávisťou aj zomierala a preto sa aj nevie odpútať odtiaľ, pretože sa potrebuje touto energiou nenávisti živiť. Preto bude stále pri nás a podporovať nás v tomto našom zlozvyku. Čo sa môže ešte horšie stať, ak držíme takéto rôzne negatívne myšlienky v sebe? Okrem ochorenia fyzického tela, čo v prípade nenávisti (opak lásky), bude v disharmónii štvrtá čakra a k nej príslušné orgány. V tejto oblasti strácame imunitu, energetickú rovnováhu a preto ľahko prepukne choroba v oblasti srdca, pľúc, alebo prsníkov u žien. Ale imunitu strácame napríklad aj pred kliatbou, ktorú na nás vyšle osoba, ktorá nás zrejme nenávidí, a jej nenávistné myšlienky energie nás zasahujú ako šíp a spôsobujú ďalšie problémy.
Preto, ak udržiavame krb svojich myšlienok čistý, milujeme všetkých a všetko a na v každom vidíme iba tú dobrú vlastnosť, potom nás láska, čiže najčistejšia a najsilnejšia energia chráni pred každým zlom. Zlo, čiže tma, neprenikne do svetla, iba sa môže svetlom premeniť na svetlo a potom to už nie je zlo.

Minne

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: