Prameň života


Úryvky z knihy Prameň života, spísané načúvaním vnútornému hlasu J. L.
http://www.velarium.cz/beranek/

Kto obdaruje Láskou inú bytosť, hoci len v jedinom úsmeve, ten jej odlieva z pohára horkosti jej hriechov. Láska je neodmysliteľná bez milosrdenstva a odpustenia, preto si navzájom odpúšťajme.
Sedem zasvätení dosahuje nielen každý pútnik, ale takisto celé ľudstvo, ktoré je jediným pútnikom pre Otca. Preto veľkí neopúšťajú malých, nevzďaľujú sa príliš vo výšinách Cesty, ale stále zostávajú tam, odkiaľ ich Svetlo ľahko doľahne k očiam tápajúcim.
Pravá cesta však hovorí: Choď a za všetko, čo dávaš, aj dostávaš. Prvý podá ruku poslednému a kto bude prvý medzi nimi? Lipnutím na cieli nemôžete vojsť do radosti prítomnosti. Náhlenie sa zo dňa na deň je vaša bolesť. Beriem vám váš cieľ, aby ste sa naučili žiť pre túto chvíľu. Nebojte sa únavy cesty nekončiacej. Lebo Cesta je večná, ale časom skončí. Jej kruhy v špirále sa zmenšujú tak, ako sa čas zrýchľuje. Nebude už vekov v ktorých je bolestné zrodenie, bolestná únava a starnutie, ale prítomnosť sa stane radosťou.
Každá sféra má podobu kruhu a končí tam, kde začína brána do inej sféry. Plynule sa jedna premieňa na druhú. Každá zo siedmych sfér takisto prináša jedno zo zasvätení.
Prichádza čas, v ktorom Zem naplní štvrtý deň, štyri kruhy Cesty a vojde do brány piateho kruhu, piateho veku mieru. Kedy presne ten čas nastane, vie iba nebeský Otec. Vy však buďte pripravení vojsť do mieru. Vy ho totiž musíte vypestovať vo vnútri a vo vašom vnútri musí nastať tento deň, aby sa mohol uskutočniť vonku.
Človek bude stvorený, duch pojme hmotu a všetko, čo je, nebude ani z hmoty, ani z ducha, nebude rozdelené, ale zlúčené. Bude živý syn z ducha a hmoty. Hmota však nebude videná hrubou, ale jemne utkanou z ducha. A všetko, čo je videné, takým je. A nebude duchovno nepoznané, ale naplní zem.
Dych je totiž nositeľom Lásky, jednoty a harmónie, lebo vytvára harmóniu všetvoriacich síl. Všetky choroby tela a duše sú spôsobené ich nerovnováhou. Takisto všetky vlastnosti človeka sú dané pomerom týchto živlov, emócie i mier duše a kľúč k mieru je v Dychu. Keby človek naozaj dýchal, vdychoval by Lásku a Život a nikdy by neochorel.
Synovia boží, ktorí v dávnych dobách obývali Zem, poznali tajomstvo premeny tela. Nemuseli telesne zomrieť, aby odišli z viditeľného sveta, ale svoje telo premenili, pretože mali moc nad živlami, ktoré tvoria telo a boli živými archami zmluvy.
Pozerajte sa na Krásu a vdychujte Lásku. Veď v Láske je všetko krásne. Aby ste však Lásku naozaj vdychovali, musíte v ňu veriť. V Láske a Kráse je Život nepominuteľný. Kto verí v Lásku a dýcha Lásku, nikdy nezomrie, pretože Láska uzdraví váš Dych a Dych premení vaše telo. Dostanete telo duchovné, nesmrteľné a čoskoro už ani smrteľných tiel nebude.
Otvorené srdce človeku prináša dary ducha. Je to dar plného vedomia, dar blíženeckej bytosti a dar Jednoty s jej vedomím, to je dar Lásky.
Človek je však pod zákonom, ktorým je spútaný a chránený, čím sa stal slepým, pokiaľ neotvorí svoje duchovné Srdce, aby dielo Života nebolo ohrozené.
V Piatom dni sa narodí syn boží. V Šiestom dni v sebe prebudí hlad po Láske a vedomé ľudské Srdce bude krátky čas v samote. Tento deň však bude najkratší z dní a po ňom príde Siedmy deň zjednotenia, deň božieho kráľovstva. Radujete sa, pretože teraz prichádza deň dokončenia tvorby syna, človeka. Nebol živý až do tohto Dňa, ale zrodí sa do Života. Nebol slobodný až do tohto dňa, ale získa Slobodu.
Pokiaľ bytosť postráda silu opačného pohlavia, jej láska nie je skutočnou láskou, ale potrebou. Vnútorný nedostatok a túžba nie je skazenosťou človeka, ale jeho nezrelosťou a jeho prípravou.
Až keď mužská bytosť prebudí v sebe spiacu ženu a žena spiaceho muža, stanú sa zrelými pre lásku vonkajšiu.
Človek je vesmírom. Vesmír sa zrkadlí v človeku a človek sa zrkadlí vo vesmíre, pretože vesmír a človek sú podobami jedného Boha. Ak však nepoznáte vesmír, nepoznáte ani seba samého. Ak spoznáte seba, spoznáte aj vesmír.
Slnko ducha má v ľudskom tele svoju sieň na vrchole hlavy, odkiaľ žiari von a dovnútra a jeho paprsky vyživujú celé telo. Telo by však bolo spálené Ohňom ducha, keby nebolo chránené Zákonom. Zákon preto púta telo k zemi a ochladzuje ho silami Vody, pokiaľ sa telo nepremení.
Otvorenie Saturnu Svetlu Slnka, sa nazýva prebudenie hadej sily, kedy vnútorný Oheň vo Vode Saturnu spojí sa s Ohňom prejaveným v Slnku a Voda neprejavená vo vnútri Slnka sa zjednotí s Vodou Saturnu. To sa stane, až Srdce premôže ego, Zem premôže Mars, aby slnečnému svitu nič nestálo v ceste.
Ten, kto dokáže pohnúť kruhom vlastného osudu silou Lásky, je spasiteľom z utrpenia pre ostatných. Vnáša milosrdenstvo tam, kde podľa zákona príčiny a následku má byť bolesť. Kto je oslobodený od zákona karmy, je oslobodením pre druhých.
Kto obdaruje Láskou inú bytosť, hoci len v jedinom úsmeve, ten jej odlieva z pohára horkosti jej hriechov. Láska je neodmysliteľná bez milosrdenstva a odpustenia, preto si navzájom odpúšťajme.
Každá smrť v Jánovom zjavení znamená premenu ega a každé utrpenie bránu skúšky. Vy si však nepleťte bolesť so skúškou. V bolesti je každý slabý. Bránami však môže prejsť len silný. Je nutné čítať Srdcom, aby zdanlivá tvrdosť, v ktorej sú pravdy utajené nezrelým, boli rozlúštené. Nemáte sa čoho báť, pokiaľ sa nezľaknete ducha pravdy kvôli plášťu, do ktorého bol vami oblečený.
Plnosť Pravdy môže obsiahnuť len detské Srdce. Blahoslavení, ktorí sú ako deti, pretože ich je Kráľovstvo nebeské.

Reklamy

17 komentárov

 1. Posted by lubica on 4. septembra 2009 at 01:59

  chcem sa opytat kto je autorom knih cesta srdce, pramen zivota…dakujem..a ako ste sa k tym kniham dostali…???

  Odpovedať

  • Lubica,
   autorka je Češka, jej meno nepoznám, nemá ho zverejné. Pod názvom článku je uvedený zdroj a odtiaľ som si knihy objednal. Iba kniha Cesta srdca je vypredaná a autorka údajne dala súhlas na jej voľné šírenie a ja ju preto mám stiahnutú v elektronickej podobe. Ale teraz neviem odkiaľ, ak chcete pošlem Vám ju emailom.

  • aj ja lubica by som chcela ooslat emailom knihu cesta srdca

  • Posted by moonica on 8. januára 2010 at 11:01

   Minne,
   ak môžeš, prosím, pošli tú úžasnú knižku aj mne na mail.

  • Moonica,
   už som poslal knihu na uvedeny email.

  • Posted by moonica on 8. januára 2010 at 12:46

   Minne,
   ĎAKUJEM, práve mi prišla tá knižka. Prajem Ti všetko dobré nielen v tomto roku.

  • Posted by Janka on 29. januára 2010 at 13:33

   Ahoj, dostala som sa úplne náhodou na túto stránku, a veľmi, veľmi ma to zaujalo. Prosím, ak sa dá, pošlete mi tú emailovú verziu knihy na môj email?
   hucalova@ruzinov.fnspba.sk
   Bola by som vám strašne vďačná. Ďakujem

  • JA TEN MAIL NEMAM NEPOSLETE MI HO ESTE RAZ

 2. Posted by Ales on 30. novembra 2009 at 03:33

  KRASA SILNYCH SLOV.Protoze nemam ani jednu z knih, budu vdecny zaslani vam dostupnych na muj mail. dekuji predem ales

  Odpovedať

 3. Posted by Milena on 11. decembra 2009 at 21:09

  prosím aj moja dušička túži po tak nádherných knihách duchovných,to bude pre mňa najkrajší darček… ďakujem krásne
  s láskou Milena

  Odpovedať

 4. Posted by Samuel8 on 8. januára 2010 at 16:02

  Ahoj, mohol by si aj mne poposielat? 😉 Vyzera velmi kvatitna kniha, sak to uploadni na stranku alebo na ulozisko, aby si si usetril pracu…je to velmi pekna kniha.

  Odpovedať

 5. Posted by Samuel8 on 8. januára 2010 at 20:04

  Velmi pekne dakujem, si rýchly. 😉 Idem sa na to kuknut…diki moc. 🙂

  Odpovedať

 6. Posted by Beata on 28. januára 2010 at 10:56

  och, Minne, až teraz som sa dostala k prečítaniu tohto článku, je úžasne posilňujúci, čítala som to ako keď smädný na púšti konečne nájde kvapku vody a teší sa z nej…rada by som si aj ja tú knihu prečítala…

  Odpovedať

 7. Vsem kdo chteji mit knihu Pramen zivota a jeji knizecku doprovazejici Na usvitu noveho dne doporucuji spojit se s Ing. Romanem Kinkorem, nakladatelstvi Beranek, Cejetice 80, 386 01 Strakonice. Jsou pouze v omezenem nakladu a na jejich prodej je vazano dalsi vydani Cesty srdce, ktera je vyprodana.Vydavatel je nekdo, kdo miluje svoji praci a dokonce i me, protoze mi je poslal az na kraj sveta do Severni Ameriky. Jeho mail je kinkor@seznam.cz.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: