Varovanie pred duchovnými praktikami


V súčasnosti už nie sú tajnosťou rôzne návody na rozličné cvičenia, ktoré majú urýchliť duchovný vývoj. Tieto cvičenia boli v minulosti utajované a neboli vôbec sprístupňované verejnosti. Boli na to rôzne dôvody. Buď sa určité praktiky utajovali kvôli tomu, že boli využívané na čiernu mágiu, čo si čierni mágovia vedeli dobre ustrážiť, alebo to boli praktiky využívané k urýchleniu duchovného vývoja alebo iné. Tieto druhé praktiky boli utajované hlavne z dôvodu ochrany ľudí.

O akú ochranu vlastne ide, ak majú ľuďom pomôcť? Tieto cvičenia boli vykonávané pod profesionálnym dohľadom svojho učiteľa. Učiteľ dobre poznal stupeň duchovnej vyspelosti svojho žiaka a preto vedel, čo si môže jeho žiak dovoliť, aby mu cvičenie neublížilo. Následkom predčasne neuvážených cvičení mohli nastať u žiaka rôzne neblahé následky, napríklad psychické problémy. Boli prípady, keď po jogických dychových cvičeniach začal samouk krvácať na hlave a samozrejme náslekom môže byť smrť. Ľudia v súčasnosti na základe rôznych kníh prevádzajú riskantné pokusy na sebe a svojich priateľov. Pokúšajú sa astrálne cestovať, ovplyvňovať iných ľudí, preklínať a podobne. Jednoducho povedané, zahrávajú sa s inými sférami a bytosťami bez toho, aby o nich niečo vedeli. Vezmime si jednoduchý príklad z našej sféry. Človek žijúci vo veľkomeste, ktorý nič nevie o nástrahách ďžungle, sa vyberie nerozvážne sám neozbrojený ani zbraňami, ani skúsenosťami a ani informáciami, do ďžungle na exkurziu. Čakajú ho tam rôzne jedovaté hady, šelmy a iné nástrahy. V duchovných sférach negatívne bytosti samozrejme nezaútočia na fyzické telo, ale na dušu. A preto sa môže človek vrátiť do tela už duševne chorý. Boli prípady, že niekto aj po cvičeniach vizualizácie prestal rozoznávať realitu od jeho predstáv.

Cvičenia, ktoré sú v súčasnosti zverejňované na základe skúseností ich autorov, môžu byť samozrejme správne, lenže nevieme, pre koho. Nie každý zvládne to, čo iný a nie každý dodrží rovnaký postup, alebo nie každý bude cvičiť s rovnakým cieľom. Niekto bude cvičiť kvôli dosiahnutiu schopností, ktoré mnohí nesprávne nazývajú ako nadprirodzené, pričom sú to schopnosti prirodzené pre každého človeka. Lenže tieto schopnosti sa v človeku majú prebudiť prirodzene a to postupne v určitom stupni duchovného vývoja. Lenže sú ľudia, ktorí sa snažia možno z nevedomosti predbehnúť svoj vývoj a rýchlo prebudiť svoje duchovné orgány.

Preto si dávajte pozor a poraďte sa s odborníkom, ktorý vám vie zaručiť bezpečnosť.  Nevykonávajte žiadne rituály, o ktorých ste si prečítali iba pár viet. A hlavne, nepracujte s duchovnými praktikami za účelom niekomu ublížiť!!! To sa Vám ani nemusí podariť, ale isté je, že to príde naspäť k vám a silnejšie.  Čo dávaš, to dostávaš.

Reklamy

2 komentáre

 1. Posted by lilah on 27. marca 2010 at 07:50

  súhlas! Na vykonávanie týchto veci chce obrovskú silu, čistotu a rozhľad. S mágiou a jej praktikami je to podobné ako s kňazmi.
  Byť kazateľom by sa páčilo každému ( byť obdivovaný v kostole, akého krásneho farárka majú, xi :-))
  Túžiť sa ním stať – už pár jedincov odpadlo. ( komu by sa chcelo furt modliť, že?, nuda :-),)
  Ísť študovať – zasa odpadne
  Vysvätí sa ale nakoniec len pár.

  tak je to aj s mágiou, nestačí byť iba zvedavý a očarený, na to aby si začal niečo robiť.
  1000 ľudí – sa zaujíma
  100 ľudí – vytrvá do polovice
  10 – doštudujú ale pokračujú zlým smerom
  1 – iba jeden vytrvá do samého konca zo cťou.

  Ale je treba podotknúť ešte jednu vec. Aj prostredníctvom meditácie, sa človek neposúva dopredu.
  Naopak stagnuje, keďže neprižíva skutočné emócie, ktoré sú na to aby ho posunuli vpred.
  Preniesť sa do vyššieho sveta, vidieť obrazy ktorým aj tak nerozumie, je to isté ako sa pozerať do skiel výkladov a nemôcť si kúpiť to po čom nám srdce piští.
  Pričom by to bolo také jednoduché! Na danú vec si treba zarobiť, ušetriť a potom si ju môžme kúpiť.
  Tak je to aj s duchovným vývojom, jedine cez zážitky sa k tomu poznaniu môžeme dostať a následne ho pochopiť a úprimne tešiť z neho.

  Odpovedať

 2. Posted by lilah on 24. septembra 2012 at 11:00

  hehe …

  náhodný článok u teba minne a hneď natrafím na nejakú lilah, čo mudrovala už pred dvoma rokmi, podobne ako mudruje nejaká lilah aj teraz … 😆
  neskutočné …

  takže? meníme sa, alebo sa nemeníme vôbec? …

  furtom zastávam ten istý názor, že jedine precítením, prežitím sa dá skutočne pochopiť a tak tým pádom pustiť voľne preč …

  no, ale tak toto! … 😀 …
  zaujímavé … 😀

  no nič, pekný deň želám všetkým 🙂

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: