SNY a ich význam v živote človeka


Biblia – Kniha Jóbova 33,14
Však Boh hovorí jedným spôsobom i druhým, hoci si to nevšímajú. Vo sne, v nočnom videní, keď tvrdý spánok padá na ľudí, v driemotách na lôžku, vtedy otvára ľuďom uši, spečaťuje im dané poučenia, aby odvrátil človeka od toho, čo koná a zmaril pýchu muža; uchová ho pred hrobovou jamou, aby jeho život neprešiel do podsvetia.

Každý človek túžiaci po svojom duchovnom vývoji by nemal ignorovať svoje sny, práve naopak, mal by sa snažiť pochopiť symboliku snov a vedieť pracovať so svojimi snami. Samozrejme nie každý sen musí niečo dôležité znamenať, pretože môžu sa nám zdať sny, ktoré sú výplodom vášho mozgu, ktorý stále pracuje nad dennými problémami. To je však dosť ľahké rozlíšiť, či sen má význam alebo nie. Preto je potrebné si sny hneď po prebudení zapísať a neskôr meditovať nad významom snov. Niekedy samozrejme neprídete na význam sna skôr, ako sa stane to, čo bolo snom predpovedané. Lenže aj to je dobrá škola. Takto si budete vedieť aspoň povrdiť správnosť vašich snov a symbolov. Človek, ktorý nie je ešte tak duchovne čistý, aby dokázal aj za bdelého vedomia získavať odpovede na svoje otázky z vyšších sfér, môže to dokázať prostredníctvom svojich snov. Netreba sa báť snov kvôli tomu, že ste niečo zlé vo sne zažili, pretože to, čo ste v ňom zažili, vôbec nemusí znamenať niečo zlé, ale naopak niečo dobré. Zatiaľ najlepšou knihou zaoberajúcou sa výkladom snov, s ktorou som sa stretol, je kniha Mystický šlabikár od Karla Weinfurtera. Symboly snov, ktoré v nej uvádza, sa povrdili presne v mojich snoch a v následnej realite, ktorá sa neskôr stala.

Myslím si, že každý by sa mal naučiť symboliku tohto sveta, pretože to bude neustále potrebovať vo svojom duchovnom postupe. Symboliku nenájdeme iba v snoch, ale nachádzame ju aj v chorobách, vo svätých textoch, v bežnom živote a pod. Napríklad človek, ktorý má problém so zrakom, ten sa nechce pozrieť pravde do očí a stále má svoju pravdu. Sám seba klame, že nevidí, čo robí so svojim životom a zároveň so životom iných. Problém so sluchom je podobný a má ho ten, kto nechce počuť dobré rady a robí sa, že nič nepočuje. V snoch tvoja matka symbolizuje tvoju dušu. Preto ak sa sníva o jej smrti, týka sa to mystickej smrti. Problém so zubami v sne môže znamenať, že je potrebná zmena v živote a pod. V Biblii “čo zaseješ, to zožneš” je zrejme jasný symbol príčiny a následku nášho konania. V bežnom živote sa tiež dejú veci, ktoré nám symbolicky niečo naznačujú, ak nevieme prísť na to inak. Ak sa niečo zvláštne udialo cez deň, porozmýšľajte nad tým, čo by to znamenalo, ak by sa vám to snívalo.

Prečo sa nám sníva v symboloch podľa duchovného sveta a nie presne podľa diania fyzického sveta bez symbolov? Dôvodov by sa našlo veľa, hoci nie som sám, kto zažil aj nesymbolický sen, ktorý netrebalo vykladať a doslovne sa stalo podľa sna, samozrejme bez môjho pričinenia. Na jeden z dôvodov odpoviem otázkou – Vedeli by Ste si predstaviť doslovný sen, v ktorom budete sledovať duchovnú svadbu vašej duše a ducha? Ako by sme spoznali, že je to naša duša?

A teraz sa zamyslime nad tým, akým spôsobom snívame. Ak logicky budeme uvažovať, tak prídeme na to, že naše zmyslové orgány hmat, čuch, sluch, zrak a chuť sú počas spánku odpojené, tak isto ako celé fyzické telo z pod našej vedomej kontroly. Čiže informácie, ktoré zachytávame vo sne, nie sú z fyzického sveta, ale z duchovného. Tieto infomácie sa nám potom premietajú ako obraz, zvuk, chuť, čuch a hmat. Je možné, že niekto bude mať tú istú informáciu inak zobrazenú, resp. preloženú do obrazov fyzických, ako niekto iný. Zrejme to bude v závislosti od toho, ako si osvojil symboliku. Ak pozná symboliku podľa určitého vzoru, podľa tohto vzoru by sa mu mali premietať aj obrazy.

Reklamy

2 komentáre

  1. Posted by Patrik on 19. novembra 2015 at 18:45

    Dobrý večer, včera v noci som mal strašne divný sen. Prechadzal som cez fudbalové ihrisko v noci, všade tma dookola len pole, v strede ihriska som videl nejaku postavu,žený oblečenej ako s cirkusu tvar mala stašidelnu ako s hororu bola trochu priesvitná ako duch,,,,a rozbehla sa kumne po takom zabradlu ktorím bolo ihrislo ohradene pribehla kumne a asi kričala uš ani neviem, , bolo to strašidelne ale aš tak som sa nebal, dal som jej pusu na lice a šiel som domov, ……podla mna má to nejaký víznam.

    Odpovedať

  2. Posted by Peter on 8. februára 2017 at 23:29

    Dobrý deň. Dnes v noci som mal veľmi zvláštny sen. Bol som na lúke, no nebol som sám, ešte tam boli nejakí iní ľudia a malo sa niečo zvláštne stať. A zrazu ako som tam tak s tými ľuďmi stál sa mi zjavili, už neviem či to boli anjeli ale nejaké nadprirodzené bytosti, samozrejme nie z tohto hmotného sveta. Bol ich celý zástup. A potom som videl veľkú žiaru – svetlo ako prešlo po oblohe, od Východu k Západu a bolo jasnejšie než Slnko. Koniec, prosím vás čo mal tento sen znamenať, bol to snáď nejaký prorocký sen, niečo čo sa má stať? Ďakujem

    Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: