Pravá láska


Čo je to pravá láska. Láska bez vypočítavosti a sebectva, láska, ktorá je v našom vnútri. Sme vtelením lásky. Každý duch pochádza od Boha a Boh je láska. Preto je aj náš duch láska a je dokonalý. V láske je pravda. Nie v pozemskom rozume. Preto, ak sa nevieme rozhodnúť, rozhodujme sa srdcom a nie hlavou a vtedy to bude správne rozhodnutie. V láske je pravda, ale ako túto pravdu dosiahnuť, ak máme „zatvrdnuté“ srdce? Človek je bytosť zložená z ducha, duše a tela (okrem ďalších ochranných obalov a duchovných orgánov). Duch je dokonalý, on je láska, on je iskra z Boha v našom vnútri. To je naše vnútorné svetlo, ktoré musíme rozsvietiť. Duša nie je dokonalá. Duša sa vyvíja, naberá skúsenosti, duša bolí pri utrpení a tak sa lieči. Často vravíme, že nás bolí duša. Preto bolí, lebo sme sa nenaučili správne žiť podľa vzoru ducha – lásky. Duch nechce, aby človek robil to alebo to. Duch, ktorého rady nepočujeme pri vedomí, pretože nám v tom bráni veľký hrmot myšlienok, našepkáva nám aspoň v našich snoch a v meditácii. Čiže vtedy, keď sú fyzické orgány vypnuté. Zastaví sa tok myšlienok a my dostávame informácie priamo od ducha, čo je ako od Boha, pretože duch je z Boha a je napojený na Božskú múdrosť, keďže žije v duchovnej sfére. Duch žije v duchovnej sfére, hoci je v našom vnútri. Kristus je láska, je božskej podstaty, preto je v našom vnútri. Všetko je prepojené. Kristus nám povedal: „Ja som chlieb života, kto prichádza ku mne, nikdy nebude lačnieť, a kto verí vo mňa, nikdy nebude mať smäd.“ Preto treba hľadať lásku a v nej pravdu v našom „Božom chráme“, v chráme, kde sídli náš dokonalý duch, náš vnútorný Kristus.
Ako dosiahnuť otvorenie tohto chrámu, aby sme tam mohli vstúpiť a napiť sa lásky a pravdy? Ak sa nad tým zamyslíme a poznáme duchovné zákony, napríklad zákon rovnorodosti, tak vieme, že blízky blízkeho si hľadá. Klamár príde ku klamárovi a cítia sa spolu dobre, pretože vibrujú na rovnakej frekvencii. Svetlo, v ktorom je láska, nevpustí k sebe tmu a tma nedokáže pohltiť svetlo. Sú to energie rôznych podstát. Tak ako olej sa s vodou nezmieša. Preto zlo, alebo zatiaľ nečisté Ego nemá prístup k láske. Dvere sa neotvoria do chrámu. Najprv sa musí človek svojimi životmi prepracovať k láske, musí očistiť svoju dušu od rôznych závislostí, negatívnych vlastností a musí pracovať na svojich cnostiach. Preto sa vraví, že telo, duša a duch sa musia stať jedným. Teraz nie sme jedným, pretože robíme inač, akoby sme mali podľa duchovných zákonov, ktorými sa riadi náš duch. Musíme sa zbaviť sebectva, nenávisti, zlosti a pod. Ak človek pochopí zákony ducha, potom zistí, že sa rozčuľuje nad zbytočnosťami.
Rozmýšľame, ako sa to dá. Ako sa dá milovať všetkých. Vytvoríme si netradičný príklad. Predstavme si, že každý človek žijúci na Zemi je jednou bunkou Boha. Zem je jeho dajme tomu pečeňou. Všetci sme rovnakí, len každý má inú úlohu, niekto ľahšiu, niekto ťažšiu. Jeden filtruje jedovaté látky, ktoré prišli do pečene, druhý ukladá zásoby vitamínu a pod. Musíme si navzájom pomáhať, aby sme tú pečeň očistili. Lenže my ju viac a viac znečisťujeme a preto aj náš život je stále ťažší, s narastajúcim množstvom chorôb. Ak niektorí svoju úlohu nezvládnu a podľahnú jedom, začnú zomierať. Ale my im musíme pomáhať, aby nakoniec nezomreli všetci. Musíme im uľahčiť prácu, podporiť ich, lebo každý robí iba to, čo dokáže a niektorí sú už takí slabí a znechutení zo života, že im je všetko jedno a preto aj robia zle iným, lebo cítia nespravodlivosť. Niektorí prevezmú velenie, aby to riadili, majú z toho aj výhody a na výhody si čím ďalej viac zvykajú, ale riadiť by chceli dobre, ale ostatní im už neveria a opäť prestáva všetko fungovať. Preto sa pozerajme na všetkých, ako seberovných, dávajme im svoju lásku a pomoc, veď každý je z rovnakého „cesta“, ak budeme im to ešte sťažovať, ublížime celku a aj sebe a ak odídu našou vinou, prevezme ich starosti na seba. Mravce v mravenisku sa vedia dohodnúť a funguje to. Lenže oni nemajú rozum, ktorý je kalkulačka. Ak by sme aj my zbrzdili tok našich myšlienok v hlave a jednali s ľuďmi srdcom, nebola by v nás nenávisť, závisť, odsudzovanie a podobne, pretože to všetko pochádza zo sebectva. Srdce nie je sebecké.
Pravá láska nepozná sebectvo. Dopraje svojmu blížnemu všetko, čo mu prospeje. Nebude pozerať na seba, ale na jeho potreby. Ak potreba blížneho by mala byť brzdou v jeho vývoji, tak ho v tom nebude podporovať. Rovnako, ako otec synovi dá všetko, čo mu prospeje. Ale nedá mu šoférovať auto, ak má syn 15 rokov a otcovi na synovi záleží. Ak ho uvidí fajčiť alebo piť, takisto ho zastaví v tejto činnosti a pokarhá ho. Pritom otec nepozerá na seba, ale na syna. To nie je sebectvo, hoci mu syn povie: „Otec, ty si sebec, lebo mi nechceš požičať auto“.
Ak naša duša dospieva takouto cestou lásky, mení sa aj naše telo. Naše telo naberá na kráse, vitálnosti a zdraví. Ak pozriete na láskyplného človeka, hneď cítite, ako z neho láska vyžaruje. Má krásne črty, nie je „pokrivený“, žiari z neho krása a čistota. Potom nasleduje tá spomínaná „duchovná svadba“, svadba duše a ducha. Vtedy sa vôľa človeka zjednocuje s vôľou Božou. Už nebudeme robiť chyby, pretože poznáme múdrosť, pravdu a žijeme v láske. Každé naše rozhodnutie je v súlade s duchovnými zákonmi.
Pýtate sa, ako poznáme pravdu? Chceme napríklad vedieť, ako vyzerajú a fungujú moje čakry. Niekto to začne zisťovať kyvadlom, alebo sa pýtať rôznych bytostí. To mu nepomôže, pokiaľ nie je čistý v srdci. Pretože k sebe priťahuje podobné energie ako je on sám. Preto, ak je klamár, tak aj bude klamaný bytosťou, kyvadlom, alebo nejakým hlasom. Možno bude dostávať odpovede, aké očakáva, alebo naschvál opačné. Ak nie je pravdivý, pravdu ťažko získa. Je zákon: Čo on dáva druhým, to aj dostáva. Ak učíme pravdivo, sme učení pravdivo. Inak sa to zaručiť nedá, hoci existujú výnimky, ktorými sa dáva šanca na zmenu.
Preto, ak si zaslúžime vstup do „Božieho chrámu“, chrámu lásky a pravdy, môžeme vedieť všetko. Tam je brána, ktorou sa vchádza a vychádza. Kristus preto povedal: Ja som dvere. Kdokoľvek vojde skrze mňa, bude spasený a bude vchádzať a vychádzať a nájde pastvu. Preto hovorím, kto nevchádza a vychádza týmito dverami je lupič a zlodej. To už posúďte sami, či je tým myslené (lupič) prevádzkovanie rôznych duchovných praktík na získavanie informácií, ktoré sa nerobia skrz lásku v našom srdci, alebo niečo iné.

Chceme poznať naše čakry. Vtiahneme sa do chrámu a naše vedomie začne vnímať tieto energetické centrá (čakry). Vidí čakry naraz zvonku, zvnútra, stáva sa čakrami, cíti ich potreby, pozná ich prácu a problémy. Naše vedomie si predstavme, ako nejaký objekt z miliónmi očí, uší… , ktoré obklopí naše jemnohmotné telá zvonku, ale presiakne ich aj z vnútra. Už to nie je trojrozmerný priestor. Preto vidíme a vnímame každú energetickú čiastočku našich čakier, lebo sme sa stali na chvíľu čakrami. Človek, ktorý sa takýmto spôsobom a svojou láskou vie stať niekým alebo niečím iným, spozná pravdu. Preto, ak sa nevieme zbaviť nenávisti voči niekomu, staňme sa na chvíľu ním, pochopme jeho život, jeho zmýšľanie, jeho trápenie a jeho stupeň duchovného vývoja.
Kristus nás preto učí, aby sme išli cestou lásky a nie cestou rôznych riskantných a klamlivých postupov, ktoré nás brzdia vo vývoji a často zvedú z cesty. Preto nám povedal, že kto žije podľa Jeho slov, ten ho miluje. A kto miluje Krista, miluje aj Otca a opačne. Preto, kto tak žije, môže prosiť o čokoľvek Boha v Kristovom mene, v mene lásky a pravdy a všetko mu Boh splní. Lebo budú jedno. Už aj on má v sebe slovo, ktoré dokáže robiť „zázraky“. Lebo nezabúdajme, že človek, ktorý je už zjednotený s vôľou Božou, nebude chcieť nikomu ubližovať, nebude chcieť, aby mu z neba spadlo vrece peňazí, ale bude žiť tak, aby svojou láskou a múdrosťou slúžil ostatným ľuďom a pomáhal im na ceste duchovného vzostupu.
Minne 04.07.2009

Reklamy

2 komentáre

 1. Posted by margareta on 9. júla 2009 at 15:12

  … milujem, pomáham, ale bez peňazí sa mi akosi nedarí opraviť
  dom mojej mamy…

  Odpovedať

 2. Milá Margareta,
  ja viem, s tými peniazmi má veľa ľudí problém. Aj na to sú pravidlá a zákony, ako ich získať, hlavne ak sú potrebné k dobrému účelu. Ale to by sme museli dlhšie zrejme sedieť pri káve a rozprávať o tom.
  Môžem snáď odporúčiť nejaké knihy k téme “ako získať peniaze” –
  1. Šanca na nový začiatok, Kurt Tepperwein
  http://www.martinus.sk/knihy/autor/Kurt-Tepperwein/
  2. Veda o bohatstve a ako ho získať, Wattles
  http://www.aeon.sk/knihy/veda_o_bohatstve.html
  3. O blahobyte a úspechu, Joseph Murphy
  http://www.martinus.sk/?uItem=58980

  Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: