Duchovné zákony


V tejto téme sa budem pridržiavať diela “Duchovné zákony”, v ktorom univerzitný profesor psychológie z USA Kurt Tepperwein podrobne vysvetlil duchovné zákony, ktorým všetci podliehame. V krátkosti vyberiem niektoré myšlienky, ktoré potvrdzujú veľkosť tohto diela a niektoré myšlienky doplním kvôli ľahšiemu chápaniu. V každom prípade Vám odporúčam si túto jedinečnú knihu aspoň dvakrát preštudovať.

Väčšina ľudí pozerá na život ako na boj. Život však nie je boj, ale hra. Je to hra, ktorú nie je možné hrať úspešne bez znalosti duchovných zákonov.

Jeden život je doba existencie jedného tela, v ktorom sa môžem prejavovať na Zemi. Je to malý výsek z môjho večného bytia. Jeden deň v škole života. Na konci takéhoto života sa moje vedomie uvoľní z tela, ja sa odpútam a vraciam sa opäť domov, aby som spracoval svoje skúsenosti, spravil si domáce úlohy a pripravil sa na nové poznatky – na nový život v novom tele. (Preto nejde o boj, ale o hru.)

“Nikto a nič ma nemôže rozčúliť, to môžem spraviť iba ja sám a jedine ja sa môžem rozhodnúť, že sa nerozčúlim.”

Ak človek pochopí, že ide o hru, nemôže sa už sťažovať na problémy.

V tejto ohromnej ríši je každá moja myšlienka zákonom, ktorá určuje, či budem zdravý alebo chorý, určuje celý môj osud. Mojou úlohou v tejto ríši je byť múdrym vládcom. Je treba poznať, že aj ja som stvoriteľ. Môžem dosiahnuť všetko, čo si dokážem pomyslieť a v čo dokážem veriť. Ak sa mi môj život nepáči, môžem ho zmeniť tým, že zmením svoje vedomie. Život je hra a pokiaľ žijem, musím ju hrať. Sám pritom rozhodujem, či sa budem zúčastňovať života ako figúrka, alebo ako hráč.

Nikto nemôže byť vo svojej práci úspešný, ak nemá túto prácu rád. Čo je vašim pravým poslaním, môžete zistiť podľa pomocných otázok z menovanej knihy na str. 40. Napríklad: Čo viem robiť zvlášť dobre? Aké mám schopnosti? Na čo mám talent? Čo ma najviac teší? Aké mám koníčky, priania, vzdelanie…

Boh nestvoril svet, Boh sa stal svetom.

Kurt Tepperwein rozdelil menované dielo na tieto duchovné zákony: Zákon lásky, harmónie, evolúcie, rovnosti, energie, vibrácií, polarity, rytmu, rezonancie, reality, príčiny a dôsledku, zákon hojnosti, blahobytu, úspechu, učenia, premeny, slobody, myslenia, imaginácie, viery, zákon ďakovania, šťastia, osudu, znovuzrodenia, milosti, požehnania, vedomia.

Teraz bližšie vyberiem niektoré myšlienky.

Zákon lásky.

Milovať človeka znamená dávať seba, chcieť pre toho druhého len to najlepšie a priať mu bez toho, aby sme za to čakali niečo späť. Často vravíme “milujem ťa” a pritom vlastne máme na mysli “potrebujem ťa” alebo “neopúšťaj ma”. To ukazuje, že sme ešte nepoznali pravú lásku. Predpokladom toho je, že začnem milovať sám seba a bezvýhradne sa prijmem taký, aký som. Potom dokážem byť šťastný a spokojný, aj keď budem sám. Pokiaľ toho druhého skutočne potrebujem, nie som skutočne slobodný. Ak sa oslobodíme od strachu z toho, že nás niekto opustí, sme schopní dať svojmu partnerovi väčšiu slobodu. Potom je až možná pravá láska, pretože nie je možné lásku držať násilím a uväzniť ju. Ak to skusíme násilím, láska zahynie a ostane len zvyk…

Zákon harmónie.

Kde je veľa svetla, je veľa tieňa. Kto berie, tomu bude brané. Kto dáva, tomu bude dávané. Tento zákon spôsobuje, že všetko extrémne konanie môže dospieť iba po určitý bod, z ktorého nasleduje nevyhnutne reakcia, ktorá extrém vyrovná a nastolí opäť harmóniu.

Zákon energie.

Neexistuje nič okrem energie. Všetko čo je, je energia. Je dôležité, aby sme energiu nechápali iba v úzkom fyzikálnom zmysle. Aj my ľudia vytvárame energetické pole a sme jednotkami informácií. Ľudia, veci, okolnosti, situácie, myšlienky, pocity, to všetko sú prejavy rôznych vibrácií energie. Všetko má svoj pôvod v jednej jedinej energii, v praenergii. Na začiatku je táto energia čírim potenciálom. Tým, že sa tento potenciál dá do pohybu, dostane sa do vibrácií a tieto vibrácie naberajú nekonečné množstvo rozmanitých podôb. Od určitého stupňa vibrácií sa táto energia manifestuje ako hmota. Aj veda sa zhoduje na tom, že všetko je iba energia. Energia sa nemôže stratiť, môže sa len premeniť na niečo iného.

Rovnako aj strava má určitú energiu a vibrácie. Tým, že si vyberiem, čo budem jesť, vyberiem si aj určitú energiu a vibráciu, ktoré potom prijímam. Z toho je zrejmé, že neexistuje strava, ktorá by bola tou správnou stravou pre každého človeka. Každý prijíma z potravy takú energiu, ktorú v tom okamžiku potrebuje pre svoje telo. Preto je oveľa lepšie vnímať energiu potravín a nie ich chuť.

Treba si uvedomiť, že to, čo okolo seba vidíme, vlastne neexistuje v takej forme, v akej to vidíme, pretože iba vnímame vibrácie. Kto vníma len hustejšie vibrácie, ten vidí iba hmotné veci. Kto je citlivejší a vníma jemné vibrácie, napríklad vibrácie myšlienok, tomu jeho orgány aj zobrazia tieto myšlienky vo forme určitého obrazu, zvuku…

Napríklad farby neexistujú. Existujú len rozličné vibrácie, ktoré vnímame. Až v mojom mozgu sa z týchto vibrácií vytvorí predstava.

“Čím viac je naša vôľa v súlade so stvorením, tým rýchlejšie a dlhodobejšie sa prejavujú naše priania.

Zákon vibrácií.

To, čo vibruje, nazývajú vedci energiou, metafyzici duchom a veriaci Bohom. Aby sme lepšie objasnili výrazové formy rôznych vibrácií, predstavme si koleso, ktoré sa pomaly otáča okolo svojej osi. Vnímame pohyb, ale nič nepočujeme. Ak sa rýchlosť otáčania zvýši, budeme počuť bzučanie. So zvyšovaním rýchlosti sa tón zvuku zvyšuje, až nakoniec nepočujeme žiadny tón. Rýchlosť stúpa a my pociťujeme narastajúce teplo. Pri zvyšujúcej rýchlosti rozoznávame tmavo červenú farbu, ktorá sa stále zosvetľuje, potom sa zmení na oranžovú, prejde do žltej, do zelenej, modrej, fialkovej a fialovej. So stúpajúcou rýchlosťou zmizne aj fialová a objekt vysiela žiarenie v neviditeľnej oblasti spektra. So zvyšujúcou rýchlosťou sa vyžaruje energia a magnetizmus a nakoniec sa molekuly rozpadnú a premenia na pôvodné atómy. Potom sa rozštiepia aj atómy na jednotlivé častice a nakoniec sa i tieto častice pomaly rozplynú do jemnohmotných substancií. Pokiaľ bude frekvencia otáčok aj naďalej stúpať (pôvodný hmotný objekt sa dávno rozplynul), budú stúpať aj vibrácie, až sa opäť vráti do absolutna, do poslednej skutočnosti za všetkým bytím. K BOHU. (str. 72 Duchovní zákony, K. Tepperwein)

Reklamy

5 komentárov

 1. Posted by Beata on 15. apríla 2010 at 18:14

  😀 toto Minne sa mi veľmi páči… 😀 Mal by si tu pridať viac zaujímavých myšlienok a článkov od toho pána Kurta Tepperweina…

  Odpovedať

  • Vsimnite si to koleso – a tie farby – presne to sedí s farbami cakier z dola smerom hore – čím vyššia vibracia, tým vyššia cakra a tým bližšie k Bohu 🙂

 2. Posted by Beata on 15. apríla 2010 at 18:45

  ::-D vlastne áno, až teraz som si to uvedomila 😀

  Odpovedať

 3. Posted by Ján Mydlo on 18. júla 2010 at 11:14

  Tiež to tak vnímam.Život treba brať ako tečúcu rieku energií a pripojiť sa,alebo vziať čo je potrebné.Proti prúdu sa ísť nedá.Dôležité je optimistické riešenie situácií a pozitívna energia je kľúčom k vlastnému šťastiu.Rozdávať lásku a určite budete milovaný.Dávať tým čo to potrebujú a dostanete vrchovato…

  Odpovedať

  • Nemyslím si že si z tej rieky môžme brať čo chceme 🙂 skôr dostaneme to čo si zaslúžime 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: