Zjavenie Jána – Apokalypsa


Zjavenie Jána – Apokalypsa

Kto má rád duchovnú symboliku, určite mi dá za pravdu, že je to úžasné dielo apoštola Jána, ktoré pri čítaní vytvára až zimomriavky na tele. Je to zrejme najviac „zakódované“ dielo z celej Biblie. Autor mohol samozrejme napísať to dielo zrozumiteľnejšie, lenže on to napísal doslovne podľa toho, ako sa to zjavilo jemu a na druhej strane sa zrejme držal pravidla „perly sa nemajú hádzať sviniam“. Veď ak osoba neznalá by si mohla prečítať tieto múdrosti preložené do našej reči, iste by sa z nich vysmievala, pretože nie je na takej duchovnej úrovni, aby tomu uverila a mohla uznať za pravdu. Preto by sa mohlo stať, že Zjavenie Jána by bolo rovnako, ako iné dobré diela nezaradené do Biblie.

Nebudem v tomto článku robiť samozrejme žiadne výklady, keďže nie som k tomu povolaný, iba sa pokúsim upokojiť tých, ktorí považujú Apokalypsu za proroctvo o konci sveta. Každý, kto bude túžiť po poznaní a pôjde mystickou cestou podľa vzoru Krista, v správnom čase sám pochopí Zjavenie Jána. Zjavenie Jána hovorí totiž o ceste duchovného vývoja človeka a človek idúci po tejto ceste spozná seba a svoju cestu, ktorou kráča, v tomto diele. Čítali Ste, aké sa spomínajú čísla v Zjavení ? Tie čísla sa opakujú. Sedem, štyri, dvadsaťštyri, dvanásť, 144000 … môže to byť napríklad počet sfér, čakier, živlov, apoštolov, znamení zverokruhu a iné, ktoré poznáme z duchovnej symboliky. 7 Anjelov, 7 cirkvi, 7 pečatí, 7 svietnikov… – je to proste úžasné dielo, za ktoré vďačíme Kristovi a každý, kto má rád duchovnú symboliku, sa má na čo tešiť.

Reklamy

2 komentáre

  1. Posted by pavol on 8. februára 2010 at 22:39

    toto Zjavil Sv.Janovi trojediny Boh Jezis.zjavenie je o sucastnosti.dakujem

    Odpovedať

  2. Posted by Rajka on 30. apríla 2010 at 10:30

    Precitala som Zjavenie Jana. Zatial tomu velmi nerozumiem. Iba malu z toho. Komentar nebudem pisat. K takemu dielu by sa asi ani nemal, lebo malokto tomu uplne rozumie a musi byt na vysokej duchovnej urovni, aby to pochopil. A ten nebude nic pridavat, ani uberat.

    Odpovedať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: