Meditácia lásky


Meditácia lásky – pomoc všetkým ľuďom

Už sme si vysvetlili, akým spôsobom je možné meditovať. Dôvod meditácie si môžeme vymyslieť sami, podľa potreby. Teraz uvediem ďalší príklad meditácie, ktorí sa mi páči.

Posadíme sa s narovnanou chrbticou a rukami na stehnách. Palec a ukazovák spojíme do kruhu a malíček sa opiera o nohu. Naladíme si meditačnú hudbu (ja používam mp3 prehrávač so slúchadlami, aby som nikoho nerušil a ani nebol rušený). Dýchame pomaly a zhlboka. Oči máme zatvorené. Nechcené myšlienky ignorujeme.

Poprosíme Boha v mene Krista, aby nám pomohol meditáciou uskutočniť náš zámer. Vieme, že naše myšlienky sú energia. Majú svoju moc podľa sily sústredenia a opakovania. (Veď aj myšlienkami hrešíme). Najprv si vytvoríme okolo seba ochrannú špirálu z bieleho svetla od nôh až nad hlavu. Vznikne z toho akoby vajíčko bieleho svetla, ktoré nás chráni. Pri každom nádychu si predstavujeme, ako do seba nasávame každou bunkou nášho tela vesmírnu energiu – Božskú energiu obsahujúcu lásku a múdrosť a pri výdychu vytláčame zo seba všetko negatívne, čo v nás ostalo. Spravíme to podľa potreby 5 až 10 krát, pokiaľ sa neočistíme. Ak sme čistí, nadychujeme sa rovnako, ale s výdychom vytvárame za pomoci našich myšlienok svetelné srdce plné lásky a pravdy. Pri každom výdychu sa toto srdce zväčšuje tak, že do neho prúdi od nás biele svetlo plné lásky a múdrosti. To srdce stále zväčšujeme, najprv má jeden meter, po niekoľkých minútach už bude ako naše mesto, alebo Slovensko a každým dňom pokračujeme vo zväčšovaní aby to vaše svetlo lásky a múdrosti obklopilo celú Zem, slnečnú sústavu, galaxiu atď. Do nášho vytvoreného srdca vkladáme aj prianie, aby každému, koho obklopí to svetlo, pomohlo ho vyliečiť, pomohlo mu nájsť pokoj, správnu cestu vývoja, pomohlo mu zbaviť sa negatívnych energií, ktoré sa na neho nalepili a podobne.

Reklamy

2 komentáre

  1. Posted by Beata on 25. januára 2010 at 20:47

    Minne, toto je skvelé cvičenie! Ďakujem! Máš ešte nejaké iné?

    Odpovedať

    • Vymyslieť sa ich dá veľa. Ženy sú citlivejsie a romantickejsie, čo znamená, že by si mala vymyslieť niečo krajšie ako ja. 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: